Biegaj na zdrowie z Rehabilitacją św. Łukasza!

Bieganie- popularny sport, wspaniała pasja. Ta aktywność potrafi zaangażować nawet tych najbardziej leniwych. Jak przygotować się do biegania, by w efekcie jego uprawiania nie ponieść skutków ubocznych w postaci niespodziewanych urazów? Sprawa nie jest taka prosta.

Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane.

Specjaliści podkreślają, że oprócz treningów wytrzymałościowych oraz tych wzmacniających poszczególne partie mięśniowe, najczęściej uprawianych na siłowni, ważny jest dobór prawidłowego obuwia: pronującego, supinującego lub neutralnego. Warto także w zależności od rodzaju podłoża po którym się biega dokonać wyboru butów: outdorowych lub do biegania po asfalcie.

Aby zapobiec kontuzjom niezwykle istotna jest diagnostyka pod kątem ewentualnych zmian w budowie stopy, które mogłyby prowadzić do kontuzji, a także dokładna analiza wysiłku względem urazowości kończyn dolnych.

Prawidłowa rozgrzewka z elementami strechingu przed rozpoczęciem aktywności fizycznej oraz rozciąganie po zakończonym biegu to podstawa każdego dobrze rozpoczętego wysiłku.

Dla tych, którzy do biegania pragną podejść profesjonalnie istotną rolę odegrać powinien nauka nawyków prawidłowego biegania.

Jeśli masz pytania o właściwy trening, kontuzje lub odpowiednią dietę?

Skontaktuj się ze specjalistą z Rehabilitacji św. Łukasza: 33 819 95 20 lub 600 853 818.

Więcej na: www.rehabilitacjalukasza.pl. Znaleźć nas można również na Facebook’u.

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *