Ambitna realizacja: Sala Ziemi MTP

Grupa specjalistów z firmy UZIN wzięła udział w szeroko zakrojonej modernizacji sali widowiskowo-koncertowej dla blisko 2 tys. osób znajdującej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ekipa producenta chemii budowlanej do montażu i eksploatacji podłóg odpowiadała m.in. za przygotowanie podłoża i ułożenie wykładzin na powierzchni ok. 4,5 tys. m2.

Modernizacja Sali Ziemi to ostatni etap gruntownej przebudowy pawilonu nr 15 na terenie MTP. Cała inwestycja pochłonęła 40 mln zł i zakończyła się powstaniem trzykondygnacyjnego obiektu o powierzchni 13 tys. m2. Głównym atutem nowego pawilonu jest pomieszczenie widowiskowo-koncertowe nazwane Salą Ziemi, w modernizacji której we współpracy z głównym wykonawcą Hochtief Polska, wzięli udział specjaliści z firmy UZIN.

Zakres prac ekipy ekspertów producenta chemii podłogowej objął przygotowanie podłoża przy użyciu dyspersyjnego środka gruntującego do szybkiego odizolowania od wilgoci nieogrzanych jastrychów cementowych UZIN PE 400, który miał zapewnić odpowiednią izolację przed wilgocią oraz dyspersyjnego środka gruntującego z technologią karbonową UZIN PE 280, dzięki któremu osiągnięto doskonale szorstką i przyczepną powierzchnię.

Podczas realizacji wykorzystano również samopoziomującą masą cementową o wysokiej wytrzymałości, UZIN NC 170, przeznaczoną do wyrównywania podłoża oraz klej rozpuszczalnikowy UZIN GN 222 o wysokiej wytrzymałości połączenia, przeznaczony do przyklejania listew przypodłogowych, profili i wykładzin. Znalazło się również miejsca dla designerskiej posadzki żywicznej Arturo Flooring o numerze katalogowym EP 3900, która została położona w pomieszczeniach technicznych.

– Udział w modernizacji Sali Ziemi na terenie MTP był dla nas wyzwaniem, szczególnie pod względem logistycznym – mówi Witold Burzyński, koordynator grupy z firmy UZIN. – Pracowaliśmy równolegle z wieloma ekipami, często w nocy i w weekendy, trzeba było tak zaplanować roboty, aby sobie nie przeszkadzać, a jednocześnie robić postępy. W ciągu 30 dni przygotowaliśmy podłoże i zamontowaliśmy w sumie ok. 4,5 tys. m2 wykładziny w samej sali i foyer.

Sala Ziemi to jedno z najnowocześniejszych pomieszczeń konferencyjnych w Polsce. Do jej wyposażenia należy wysokiej klasy sprzęt audiowizualny (m.in. panoramiczny ekran projekcyjny o powierzchni 120 m2), systemem oświetlenia, klimatyzacji, ogrzewania oraz nagłośnienia i projekcji, które będzie można sterować przy pomocy przenośnych paneli dotykowych. System mobilnych i akustycznych ścian umożliwia podział Sali Ziemi na dwie odrębne sale amfiteatralne, dzięki czemu w tym samym czasie mogą odbywać się różne wydarzenia. Pomieszczenie posiada również wysuwane trybuny oraz dwie antresole. Zostało także podniesione podczas prac remontowych i mierzy teraz 11 m. Oficjalne otwarcie Sali Ziemi nastąpiło 15 grudnia 2012, galę uświetnił koncert Macy Gray – wokalistki muzyki soul i R&B.

PR
KJ

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *