BiznesGospodarkaKomputeryMarketingSklepyŚwiat technologiiTworzenie stron www

Usługi SEO, pozycjonowanie stron internetowych

Usługi SEO to dziś bardzo często używany zwrot, w związku z tym, że w świecie Internetu toczy się wojna o pierwsze pozycje w naturalnych wynikach wyszukiwarek, przede wszystkim Google. SEO czyli Search Engine Optimization jest to szereg działań marketingowych, copywriterskich, mających na celu wypozycjonowanie danej strony jak najwyżej, na tak zwane wybrane frazy kluczowe, czyli po angielsku keywords. W tym artykule podamy kilka faktów dotyczących tej rozwijającej się dziedziny marketingu internetowego.

Jak podnieść pozycję wyświetlania strony internetowej?

Aby strona wyświetlała się w sposób naturalny, na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce internetowej należy dostosować ją do algorytmów danej wyszukiwarki i ich analizy treści na stronie. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ to, w jaki sposób działają algorytmy, jest po prostu tajne. Wiadomo, że zwracają uwagę na około 200 czynników na stronie, wiadomo również co na pewno ma znaczenie, na naszej stronie internetowej, by dobrze była pozycjonowana. Mimo wszystko nie są to ściśle określone jasne reguły. Usługi SEO na bazie doświadczeń specjalistów i analizy stron będących już na pierwszych miejscach wyszukiwarek, polegają najczęściej na:

  • jak największym poszerzeniu autorytetu strony internetowej;
  • dbanie o poprawność kodu strony internetowej;
  • optymalizacja metatagów;
  • oferowanie na stronie jak najbardziej konkretnych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane w wyszukiwarce;
  • tworzenie rozbudowanych, bardzo wartościowych treści;
  • wyrzucanie ze strony tych rzeczy, które mogą dla algorytmów obniżać jej autorytet.
  • zbudowanie zrozumiałej dla wyszukiwarek struktury strony;
  • pozyskanie dobrej jakości linków kierujących ruch do pozycjonowanej strony internetowej.

Dlaczego ważne jest pozycjonowanie strony internetowej?

Wypozycjonowanie strony internetowej na pierwszych miejscach w wyszukiwarce, w wynikach organicznych, daje nam darmowy ruch na stronie. Jeśli do tego mamy prawidłowo stworzony lejek sprzedażowy, to dzięki takiej stronie, bez wykorzystania reklam jesteśmy w stanie sprzedawać znacznie więcej, niż gdyby strona ta wyświetlała się na niższych pozycjach.

Wielu użytkowników Internetu stosuje dziś oprogramowanie blokujące reklamy, stąd odnoszą one mniejszy skutek, przez co są droższe. Naturalne wyniki wyszukiwania nie są w żaden sposób blokowane.

Wartościowe treści blogowe i poradnikowe, przyciągają ruch na stronę przez wiele miesięcy od ich opublikowania bez żadnych dodatkowych kosztów, pracy z naszej strony.

 

Pozycjonowanie strony a SEO strony

Warto nadmienić, że dla specjalistów w tej dziedzinie istnieją różnice między pozycjonowaniem stron internetowych a optymalizacją istniejącej strony SEO. Niektórzy przyjmują, że pozycjonowaniem są czynności poza stroną internetową, jak zdobywanie linków zewnętrznych, które wpłyną na wysokość wyświetlania strony internetowej. Optymalizacja strony SEO to wszystkie czynności na stronie, które sprawią, że strona będzie lepsza, bardziej wartościowa dla robotów wyszukiwarki. Dla zwykłego zjadacza chleba pozycjonowanie i SEO to synonimy, mówiące o wszystkich czynnościach, mających na celu sprawić by to nasza strona była numerem jeden w naturalnych wynikach wyszukiwania, na przykład Google.

Poznaj – Reklamodawca wymaga dodania kodu śledzącego Linkhouse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *