Jak pozyskać linki do swojej strony

Sposoby na uzyskanie linków do Twojej witryny.

Zastanawiasz się jak pozyskać linki do swojej strony?

Pewnie potrzebujesz uzyskać więcej linków do swojej strony i poprawić ranking w wynikach wyszukiwarek.

Dodaj artykuł, informację, poradę. Chcesz dodać informację prasową, bądź artykuł, poradę? http://www.poradniki24h.pl/dodaj-artykul-informacje-porade/  – zastanawiasz się jak zdobyć linki do strony?

Dlaczego potrzebujesz linków

Aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu Google dla danego słowa kluczowego, potrzebne są:

  1. Odpowiednia strona internetowa zawierająca informacje, których poszukiwałby użytkownik po wpisaniu tego słowa kluczowego do Google. Jeśli nie masz odpowiedniej strony, nie ma mowy, żebyś miał wysoką rangę. To powinno być dość oczywiste. Jednak prawdopodobnie istnieją setki, a nawet miliony innych stron internetowych, które są odpowiednie w Internecie, więc skąd Google wie, który z nich ma 1 pozycję? To prowadzi nas do drugiego kryterium …
  2. Witryna o dobrej reputacji. Pomyśl o tym z perspektywy Google’a. Google chce zapewnić najlepsze informacje w swoich wynikach. W tym celu muszą ustalić, które witryny są godne zaufania i autorytatywne oraz które witryny są gorszej jakości. Oczywiście, im wyższa reputacja witryny w oczach Google, tym wyższa pozycja stron internetowych, ponieważ Google będzie ufać Twoim informacjom.

 

Ale dlaczego potrzebujesz linków?

Linki są głównym sygnałem określającym, jak Google określa reputację Twojej witryny. Zasadniczo jest to reputacja przez stowarzyszenie. Jeśli wiele innych godnych zaufania, autorytatywnych stron internetowych łączy się z Twoją witryną, Google ma pewność, że twoja witryna jest godna zaufania i wiarygodna.

 

W przypadku wyszukiwarek, które przeszukują ogromną metropolię internetu, linki są ulicami pomiędzy stronami. Korzystając z zaawansowanej analizy linków, wyszukiwarki mogą dowiedzieć się, jak strony są ze sobą powiązane iw jaki sposób.

 

Porady marketingowe dla firm – http://www.firmy24h.pl/informacje/marketing

Jak pozyskać linki do swojej strony – jedną z metod jest:

Publikowanie artykuły na blogach

Jakie inne strony internetowe dostarczają cennych informacji za pośrednictwem artykułów na blogu w Twojej branży? Czy akceptują możliwość dodawania artykuły? Jeśli tak, to masz okazję napisać i opublikować artykuł na blogu dla czytelników zawierający link do Twojej witryny.

Standardowe artykuły na blogu zewnętrzne mogą okazać cenne i być traktowane jak linki naturalne, wzmianki w prasie i często stanowią doskonała metoda na pozyskiwanie linki do strony. Oprócz pomagania w pozycjonowaniu, artykuły na blogu mogą również prowadzić do sprzedaży.

Poznaj –  Co to jest SXO?

Ważne jest aby wstawiany artykuł był wartościową informacją dla czytelnika, a tym samy dla robota google. Linki powinny być z treści artykułu i mieć naturalny wygląd.

Najlepiej skupić się na blogach, stronach internetowych które mogą generować odpowiedni ruch.

Witryny, które kiedyś były popularne, często zanikają i ostatecznie nie mogą zdobyć nowych linków. Dlatego ważne jest, aby nadal generować dodatkowe linki w czasie.

Content marketing https://www.firmy24h.pl/content-marketing-twoj-biznes-powinien-miec-strategie.phpOd pewnego okresu płatna reklama służy jako niezawodna metoda pozyskiwania nowych klientów. Niestety standardowe płatne reklamy stają się mniej skuteczne. Dzisiejszy konsument nie chce być dosadnie nagabywany; chcą organicznie dowiedzieć się o firmie lub towarze i określić, czy odpowiada ich pragnieniom we własnym tempie.

Marketing treści (content marketing) jest reakcją na ich potrzeby. Dzięki temu, że Twoja marka jest godna zaufania i rzetelnym źródłem informacji na tematy istotne dla ewentualnych klientów. Twoja firma może zostać odkryta przez nadających się odbiorców – w tym właśnie pomaga content marketing – artykuły eksperckie to doskonałe źródło linków.

Link to podstawa

Link building to sztuka. To prawie zawsze najtrudniejsza część pracy SEO, ale także najważniejsza dla sukcesu. Budowanie linków wymaga kreatywności, pośpiechu i często budżetu. Żadne dwie kampanie budujące link nie są takie same, a sposób, w jaki budujesz linki, zależy w dużej mierze od Twojej witryny, podobnie jak od Twojej osobowości. Poniżej znajdują się trzy podstawowe rodzaje akwizycji linków.

  • „Naturalne” Linki redakcyjne Linki, które są naturalnie podawane przez witryny i strony, które chcą łączyć się z twoją zawartością lub firmą. Te linki nie wymagają żadnych konkretnych działań ze strony SEO, poza tworzeniem wartościowych materiałów (eksperckie artykuły) i możliwością tworzenia świadomości na ten temat.
  • Wysyłanie linków” Budowanie linków SEO tworzy te linki, wysyłając do blogerów artykułów z linkami, przesyłając strony do katalogów lub płacąc za wszelkiego rodzaju działania. SEO często tworzy propozycję wartości, wyjaśniając cel linku, dlatego tworzenie linku leży w ich najlepszym interesie.
  • Komentarze Setki tysięcy stron internetowych oferują każdemu odwiedzającemu możliwość tworzenia linków poprzez podpisy gości, podpisy na forum, komentarze na blogu lub profile użytkowników. Linki te oferują najniższą wartość, ale mogą w sumie mieć wpływ na niektóre witryny. Ogólnie rzecz biorąc, wyszukiwarki nadal dewaluują większość tego typu linków i znane są z karania witryn, które agresywnie dążą do tych linków. Dzisiaj tego typu linki są często uważane za spam i należy ich używać ostrożnie.

 

Podobnie jak w przypadku wszelkich działań marketingowych, pierwszym krokiem w każdej kampanii budującej link jest tworzenie celów i strategii. Niestety budowanie linków jest jedną z najtrudniejszych czynności do zmierzenia. Chociaż silniki wewnętrznie ważą każde ogniwo z dokładnymi, matematycznymi wskaźnikami, osoby z zewnątrz nie mają dostępu do tych informacji.

SEO opierają się na szeregu sygnałów, które pomagają w budowaniu skali ocen wartości linków.

Google i Bing starają się zdyskontować wpływ płatnych linków w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Chociaż nie są w stanie wykryć i zdyskredytować wszystkich płatnych linków, wyszukiwarki poświęcają wiele czasu i zasobów na znalezienie sposobów ich wykrycia. Niezależnie od tych starań, kupowanie linków czasami działa – warto w bardzo przemyślany sposób kupować linki – lepsze jest umieszczenie eksperckich artykułów na blogach (także płatne)

Ważna jest dywersyfikacja w budowaniu struktury linków do strony.

Jeden komentarz do “Jak pozyskać linki do swojej strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *