Pomysł na weekend – lot balonem?

Loty balonami są czymś zupełnie wyjątkowym, czego nie da się porównać do latania samolotem, czy śmigłowcem.

Najbliżej jest mu chyba do latania szybowcem, gdzie również nie wykorzystuje się silnika, tylko prądy powietrzne. Jest to ekscytujące doznanie, gdyż w całkowitym spokoju, mając bezpośredni kontakt z naturą, można podziwiać szeroką panoramę pięknej Polski. Zwłaszcza jesienią, która maluje krajobrazy całą paletą barw, jest to doznanie niespotykane.

Weekendowy lot balonem, spokój i cisza kilkaset metrów nad ziemią

Zatem jeśli ktoś chce zobaczyć czerwone liście tworzące mozaiki na ciemnej tafli jeziora, klucze ptaków przelatują obok, na podobnej wysokości, to lot balonem jest właśnie dla takiej osoby.

Spełnij swoje marzenie o lataniu – lot balonem prezent

Latanie samo w sobie jest czymś niezwykłym. Dziś technika pozwala latać na wiele sposobów. Każdy z nich jest inny i wart spróbowania. Dla wielu osób latanie balonem będzie czymś niezwykle ciekawym ze względu na zupełnie inny sposób startu, lotu i lądowania niż w samolocie. Tutaj naprawdę czujesz, że jesteś w powietrzu. Nie siedzisz zamknięty w puszce, naturę czujesz na swojej skórze, obserwujesz dookoła własnymi oczami, w wolny, zupełnie nieograniczony sposób. Zatem jeśli ktoś jeszcze nigdy nie latał, lub latał jedynie samolotami pasażerskimi, to lot balonem będzie dla tej osoby niezapomnianym wydarzeniem. Weekendowy lot balonem to może być wspaniały prezent dla siebie lub dla kogoś, komu chcemy sprawić niezapomniane wrażenia.

Lęk przed lataniem

Niektóre osoby bardzo chcą polecieć, ale nie wiedzą, czy jest to coś dla nich, mają nawet lęk wysokości. Niektórzy z pasażerów, to są osoby, które mają lęk wysokości. Mimo wszystko odczucia, jakich doznaje się w koszu balonu, są na tyle odmienne od stania na krawędzi urwiska, że ludzie bez najmniejszego problemu przełamują swoje obawy. Mają podwójną satysfakcję, po pierwsze z widoków, z przygody, przeżycia czegoś niezwykłego, a po drugie z przełamania własnych lęków.

Bezpieczeństwo

Firma Dreamballoon organizuje loty balonami od wielu lat. Piloci latający w firmie mają najwyższe kwalifikacje i wszelkie niezbędne licencje do wykonywania takich lotów. Wykonali oni setki, jeśli nie tysiące lotów balonami i spędzili w powietrzu setki godzin. Bardzo chętnie nie tylko zabiorą każdego w tę piękną przygodę, ale też odpowiedzą na wszystkie lotnicze pytania, jakich zawsze pojawia się mnóstwo przed, w trakcie i po locie.

Mówiąc o bezpieczeństwie, należy również zaznaczyć, dlaczego loty balonem odbywają się wcześnie rano lub późno po południu. Jest to związane z tak zwaną termiką, którą wykorzystują między innymi szybowce do latania. W przypadku latania balonem termika nie jest wskazana. W locie balonem najważniejsze jest to, żeby powietrze było jak najmniej turbulentne i nie występowały prądy wznoszące. To pilot ma mieć pełną kontrolę nad wysokością lotu. Stąd właśnie taka, a nie inna pora latania balonami.

Jak to dokładnie wygląda?

Balony firmy DreamBalloon latają regularnie w malowniczej, północnej części Polski, w okolicach Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Koszalina i Słupska. Każdy, kto jest umówiony na lot, stawia się w określonym miejscu i czasie, gdzie jest powitany przez pilota i jego załogę. Na początku każdy zapoznany jest z warunkami bezpieczeństwa w czasie lotu. Później następuje ekscytujące napełnianie czaszy balonu, zajmowanie miejsc i sam lot, który trwa około godziny. Czasami jest to dłużej, czasami krócej, to zależy od tego, nad jakim terenem znajduje się balon. Jeśli akurat jest nad miastem, lot trzeba przedłużyć, a jeśli zbliża się do dużej połaci lasu, gdzie nie będzie możliwości lądowania, lot się delikatnie skraca.

Po lądowaniu uczestnik może wziąć udział w procesie składania balonu, jeśli chce. Na wszystkich czeka piknik z szampanem i certyfikaty o wykonaniu lotu. Przygotowany jest również transport do miejsca, z którego nastąpił start.

Podsumowanie

Najczęstszym podsumowaniem osób biorących udział w locie balonem jest określenie, że to fantastyczna przygoda. Tak właśnie jest, i priorytetem firmy Dreamballon jest to, by każdy po wycieczce był usatysfakcjonowany. Nie czekaj kup bilet już dziś i ciesz się niezapomnianą przygodą w przestworzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *