Jakiego zaplecza logistycznego potrzebuje małe czy średnie przedsiębiorstwo?

Współcześnie dużą część rynku stanowią małej i średniej wielkości przedsiębiorstwa. W przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, transportowych oraz handlowych bardzo istotne jest zagwarantowanie odpowiedniego zaplecza logistycznego.

Logistyka to metoda zarządzania dostawami towarów w taki sposób, by ich przepływ oraz przechowywanie przebiegały sprawnie oraz były opłacalne. Podstawowym elementem dobrze funkcjonującego centrum logistycznego są odpowiednio dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa magazyny.

Proponowane przez nas hale produkcyjno – magazynowe pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową. Atutem budownictwa modułowego pozostaje dopasowanie projektu – począwszy od momentu jego tworzenia – do potrzeb inwestorów. Możemy stworzyć magazyn o dowolnej powierzchni – przy czym mniejszy obiekt może być również zwiększony w przyszłości o kolejne segmenty. Hale powstają bardzo szybko – konstrukcja z prefabrykatów jest przy tym wielofunkcyjna. Przy hali magazynowej łatwo stworzyć także pomieszczenia o charakterze biurowym. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku firm, w których priorytetami pozostają kontakt z dostawcami oraz sprawny przepływ towarów.

W dobrze wykonanym magazynie łatwo stworzyć optymalną infrastrukturę – umożliwiającą poruszanie się wózkiem widłowym, ale też z drogami przeciwpożarowymi. Zadaszone hale magazynowe pozwalają stworzyć optymalne warunki pracy, również w miesiącach zimowych czy podczas niesprzyjającej pogody.

Warto pamiętać, że każdy obiekt – czy to o charakterze magazynowym czy biurowym musi spełniać wymogi formalne. Decydując się na usługi firmy proponującej modułowe, zadaszone hale produkcyjno – magazynowe ten etap można pominąć. Dlaczego? Ponieważ wszystkie niezbędne formalności są załatwiane w imieniu inwestorów przez naszych pracowników.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.ibp-bielsko.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *