Usługi wchodzące w zakres transportu morskiego

Usługi transportowe morskie to czasami jedyne rozwiązanie, pozwalające na sprawny przewóz towarów, które nie mogłyby być wygodnie przetransportowane w żaden inny sposób. Nie spotkamy się tutaj z takimi restrykcyjnymi ograniczeniami jak chociażby w transporcie lotniczym. Nie dotyczą nas również zmiany ukształtowania terenu.

Co należy wiedzieć o usługach transportowych morskich, czyli podstawowe informacje o rodzajach transportu morskiego

Takie usługi transportowe mogą zachodzić na terenie jednego kraju lub wykraczać poza granice państwa (międzynarodowe usługi transportowe). Przedsiębiorstwa, działające w tej branży, mogą korzystać z różnorodnych rodzajów transportu. Jednym ze stosowanych modeli jest transport morski kabotażowy. To po prostu inne określenie na wcześniej wspomniane przewożenie towarów między portami tego samego kraju. Oprócz tego transport morski może zachodzić również liniowo, a więc na stałych trasach według określonego rozkładu. Czasem, gdy firma transportowa musi dopasować się do zmiennych warunków, panujących na rynku, najlepszą opcją może być transport trampowy, który zakłada brak sztywno określonego rozkładu. O transporcie morskim wahadłowym możemy natomiast mówić wtedy, gdy towar przemieszcza się między dwoma stałymi portami.

Transport morski cargo

Nie da się mówić o transporcie morskim i nie wspomnieć o jednej z istotnych zasad takiego rozwiązania, a mianowicie o ładowności. Jednocześnie możemy przetransportować towary na bardzo dalekie odległości. Dodatkowo trasa morska wyróżnia się bardzo niską wypadkowością (to jedne z najbezpieczniejszych usług transportowych).

Nie tylko transport morski kontenerów

W transport morski bardzo często zaangażowane są kontenerowce, które pozwalają na przewozy pełnokontenerowe FCL (taką usługę proponuje m.in. firma Grupa Transportowa). Warto wiedzieć, że wykorzystuje się tutaj również inne statki, takie jak np:

  • Gazowce

W ten sposób bezpiecznie przewieziemy gaz porafinacyjny i gaz ziemny.

  • Statki drobnicowe

Będą idealne, jeśli konieczne jest przewiezienie poszczególnych sztuk drobniejszych towarów.

  • Statki zbiornicowe

Wykorzystuje się je w celu przewiezienia ładunków płynnych.

Trudno wyobrazić sobie światową wymianę towarów bez transportu, opierającego się na żegludze śródlądowej, przybrzeżnej i morskiej. Bezpieczeństwo, duża ładowność i możliwość przetransportowania różnorodnego towaru to najważniejsze zalety, które doceniają podmioty, korzystające z transportu tą drogą.

Źródło: https://www.grupatransportowa.pl/

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.