Dlaczego coraz więcej Polaków wybiera izolację pianą poliuretanową?

Do grona najpopularniejszych technologii izolacyjnych w Polsce w ostatnich latach dołączyła piana poliuretanowa. Jakie są tego powody?


Źródło: https://izolacjapianka.pl/

Izolacja pianą poliuretanową zdobywa coraz szersze grono zwolenników w Polsce. Technologia, która jeszcze do niedawna była popularna głównie w USA, Kanadzie i krajach Europy zachodniej znalazła swoje miejsce również na polskim rynku. Jakie są tego powody?

1. Szybkość realizacji

Pod względem szybkości realizacji, piana poliuretanowa to bezkonkurencyjny lider. Zarówno w przypadku izolacji poddasza, fundamentów, czy dachów, najczęściej wystarczy 1 dzień na wykonanie pełnej realizacji.

Gdy porównamy ten czas z innymi popularnymi technologiami, takimi jak izolacja wełną, czy styropianem, to różnice będą ogromne.

Polakom coraz częściej zależy na tym, by jak najszybciej wprowadzić się do nowo budowanego domu – ta grupa inwestorów najczęściej zgłasza się do firm zajmujących się izolacją z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

Wiele zależy w tym przypadku od doświadczenia ekipy oraz stosowanego przez nich sprzętu, dlatego zanim podejmiesz decyzję o wyborze firmy wykonawczej, pamiętaj o zapoznaniu się z ich doświadczeniem, opiniami klientów i zdjęciami z realizacji.

2. Przystępna cena

Krótki czas realizacji wpływa na to ile godzin firma musi poświęcić na danej inwestycji. Dzięki temu koszt samej robocizny jest stosunkowo niewielki. Reszta zależy od kosztu piany, który zmienia się w czasie.

Oczywiście kolejnym elementem wpływającym na cenę jest grubość izolacji (co jest powiązane z ilością wykorzystanego materiału – w tym przypadku piany). Najczęściej inwestorzy decydują się na grubości natrysku w granicach 18-20 cm. Taka grubość izolacji zapewnia w większości przypadku bardzo dobre właściwości izolacyjne, co przekłada się następnie na niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację.

3. Właściwości izolacyjne


Źródło: https://izolacjapianka.pl/baza-wiedzy/porownanie-efektywnosci-roznych-typow-ocieplenia-wykres.html

W porównaniu do najbardziej popularnych technologii izolacyjnych, piana PUR wypada wyjątkowo korzystnie.

Aby osiągnąć poziom izolacyjności 20 cm izolacji pianą poliuretanową, należy zastosować:

– 32 cm. izolacji styropianem,

– aż 36 cm izolacji wełną mineralną!

Podsumowanie

Pamiętaj o tym, aby sprawdzić dotychczasowe realizacje firmy, z którą chcesz podjąć współpracę. Ponadto, warto sprawdzić opinie klientów – z pewnością jeśli firma jest nierzetelna, to znajdziesz negatywne opinie rozczarowanych Klientów. Dzięki temu unikniesz problemów i będziesz mógł cieszyć się skuteczną izolacją przez dekady!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *