Mezoterapia – najlepszy sposób na głębokie odżywienie skóry

Twoja skóra jest szara, przesuszona i pozbawiona witalności? Wygląda na to, że potrzebuje dogłębnego odżywienia, które zapewni jej mezoterapia. W przeciwieństwie do tradycyjnej, domowej pielęgnacji, ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej pozwala na wtłoczenie substancji odżywczych wprost do skóry i uzyskanie szybkiego, długotrwałego efektu.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, który wykonuje się w celu rewitalizacji, odżywienia i nawilżenia skóry. Wyróżnia się mezoterapię igłową oraz bezigłową – w tym artykule skupimy się na pierwszej z nich. Działanie tego zabiegu opiera się na wprowadzeniu odpowiednio dobranego mezokoktajlu przy pomocy cienkiej igły. Preparat jest wstrzykiwany w naskórek, skórę właściwą lub tkankę podskórną. W warszawskiej Klinice Miracki skorzystamy z mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego, kolagenu, a także innowacyjnego preparatu Nucleofill. Do zabiegu wykorzystuje się też osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi pacjenta – jest to tzw. wampirzy lifting.

Mezoterapia ma szerokie zastosowanie, może być wykonana na twarzy (również w okolicach oczu), szyi, dekolcie, ale również dłoniach, owłosionej skórze głowy, udach czy pośladkach. Działa dwukierunkowo:

  • Wprowadza korzystne dla skóry składniki aktywne, które zaczynają działać błyskawicznie, ponieważ od razu trafiają w źródło problemu.
  • Wywołuje mikrouszkodzenia w naskórku, przez co zmusza skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Zabieg inicjuje więc syntezę kolagenu i elastyny – białek, które odpowiedzialne są za napięcie i elastyczność skóry.

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia wykonywana jest przez lekarza i poprzedzana jest konsultacją, podczas której specjalista diagnozuje problem i dobiera stosowną ampułkę. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zazwyczaj jest bezbolesny i wykonywany bez znieczulenia. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe kremem anestetycznym.

Do mezoterapii igłowej używa się bardzo cienkiej igły lub specjalnego „pistoletu”. Po wprowadzeniu koktajlu wykonuje się delikatny masaż, który ma na celu dokładne rozprowadzenie substancji na danym obszarze. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie wybroczyny i siniaczki. W niektórych przypadkach występuje rumień lub obrzęk. Wszelkie niepożądane zmiany szybko znikają i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Efekty mezoterapii igłowej

Poprawa kondycji skóry po mezoterapii jest widoczna już po pierwszej sesji, jednak często potrzeba serii zabiegów, aby uzyskać oczekiwane efekty. O liczbie i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz, podczas konsultacji wstępnej.

Za pomocą mezoterapii można leczyć wiele różnych problemów skórnych. Najczęściej sięgają po nią osoby, które mają problem ze zmarszczkami, przebarwieniami i innymi efektami starzenia się skóry. Mezoterapia igłowa wspomaga też redukcję cellulitu, rozstępów, blizn oraz leczenie łysienia. Mogą sięgać po nią zarówno osoby dojrzałe, jak i młode, które zmagają się z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi czy pomarańczową skórką. Mezoterapia to doskonała metoda regeneracji skóry, która sprawdza się również w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Dlaczego mezoterapia igłowa twarzy jest taka skuteczna? Dostarczając skórze korzystnych substancji drogą iniekcji, osiąga się nieporównywalnie lepsze efekty, niż działając powierzchniowo. Mezoterapia to zabieg rewitalizujący, czyli aktywujący funkcje biologiczne skóry. Po serii zabiegów można cieszyć się wyraźnie wypoczętą, zdrową i pełną blasku cerą przez długi czas.

Skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie i dowiedz się więcej na temat mezoterapii oraz innych zabiegów medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *