Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
5 sposobów na szybką naukę języka niemieckiego | wiadomości

5 sposobów na szybką naukę języka niemieckiego

Potrzeba matką wynalazków. W czasach, gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę znajomość języków obcych jest warunkiem w 99% niezbędnym. Praca opiekunki w Niemczech jest jednym z zajęć, które wymagają takich umiejętności od kandydatów. Co zrobić, jeśli chcemy ubiegać się o zlecenie, ale jeszcze nie znamy języka zupełnie, lub chcemy podnieść poziom umiejętności, a zapisanie się na płatny kurs nie wchodzi w grę. Na szczęście jest na to kilka sposobów.

  1. Metoda 1000 słów

Istnieje teoria, że do zrozumienia 70-90% rozmów w języku niemieckim wystarczy znajomość 1000 słów. Stworzono nawet listę tych najczęściej używanych i najbardziej potrzebnych. Pomimo że ta liczba wydaje się naprawdę duża, w praktyce nie jest to trudne. Wystarczy notes i odrobina systematycznego podejścia. Codziennie należy zapisać sobie 20-30 słów i intensywnie je powtarzać. W tej metodzie ważne jest to, że uczący się samodzielnie zapisuje słowa , a udowodniono, że takie tradycyjne notowanie znacznie pomaga w zapamiętywaniu.

  1. Notatki

Jeżeli znamy już choćby minimalne podstawy, warto otaczać się językiem. Codzienne notatki, jak np. listę zakupów można sporządzać w języku niemieckim. Dzięki temu wytrenujemy umiejętność przelewania myśli na papier, bądź ekran komputera. Opiekunka osoby starszej wykorzysta ją później np. pisząc do rodziny swojego podopiecznego email lub sms.

  1. Słuchanie

Duże znaczenie w nauce języka obcego ma tzw. „osłuchanie się” z nim. Można w ten sposób przyswoić sobie brzmienie, akcent a nawet konkretne konstrukcje językowe. W tym celu można znaleźć w Internecie niemieckojęzyczne filmy na YouTube, audycje radiowe, lub odcinki seriali. Słownictwo w nich używane, zazwyczaj jest proste i codzienne. Przyjemną metodą na zaznajomienie z językiem jest słuchanie muzyki. Każdy może znaleźć swój ulubiony gatunek i przyswajać w ten sposób brzmienie słów.

  1. Filmy, telewizja i książki

Kolejnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym jest oglądanie filmów i seriali w oryginalnej wersji językowej. Alternatywą dla tego jest włączenie napisów, jeżeli jesteśmy na bardzo początkującym poziomie. Czytając po niemiecku warto na start wybrać książki przeznaczone dla uczących się. W zależności od poziomu można znaleźć coś dla siebie. Dobrym pomysłem jest też przeczytanie czegoś, co już znamy, dla odmiany w nowym języku. Ta metoda jest świetnym wyjściem w przypadku, kiedy praca jako opiekunka w Niemczech jest już faktem i język otacza nas niekiedy naturalnie. Warto sięgać po tamtejszą prasę czy włączyć w wolnej chwili program w telewizji.

  1. Zmiana języka oprogramowania

Jeszcze przed wyjazdem do pracy w roli opiekunki w Niemczech można spróbować następującego sposobu, jakim jest zmiana języka w naszym telefonie, a nawet na komputerze lub laptopie. Codzienne korzystanie z nich sprawi, że język przestanie być aż tak obcy a kolejne słowa łatwiej będzie zapamiętać. Jeżeli dopiero zaczynamy naukę, czasami w pierwszych dniach po takiej zmianie, warto podczas używania urządzenia zajrzeć do słownika.

  1. sposób- bonusowy

Ten ostatni sposób realizują już wszyscy, pracujący w opiece osób starszych. Chodzi bowiem o wyjazd do kraju, w którym używa się tego konkretnego języka i codzienne rozmowy w nim. Nic tak nie pomaga w rozwijaniu zasobu słów jak robienie zakupów w lokalnym sklepie, spotkania z ludźmi, którzy posługują się niemieckim od urodzenia. Kontakt z czasopismami, audycjami radiowymi i telewizją staje się faktem.

  1. Ps. Można jeszcze łatwiej

Dla pracowników ATERIMA MED przygotowano bezpłatny, internetowy kurs języka niemieckiego. Wszystko po to, aby w przystępny sposób, zdobyć potrzebne w pracy opiekunki osób starszych zasoby słownictwa, co ułatwi pierwsze dni w nowym miejscu na nowym stanowisku. Znajomość języka niemieckiego jest niezbędnym elementem w tej pracy, a im lepsza znajomość tym większa jest satysfakcja z pracy. Szybciej nawiążemy kontakt z seniorem i jego rodziną, a realizowanie obowiązków stanie się tak łatwe, jak w Polsce. Kursy ATERIMA MED uważane są za najlepsze i najbardziej skuteczne. Lekcje zawierają: słowniczek, ćwiczenia, zapisy audio, zapisy wymowy oraz dialogi. W każdym miesiącu pojawia się nowa lekcja.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *