Angielski przez Skype – nauka dla wszystkich

Nie ma czasu na naukę angielskiego? Jesteś zapracowany i kształcenie języków obcych to problem? Skorzystaj z nauki języka angielskiego przez komunikator Skype! Oszczędzaj czas, pieniądze i ucz się, kiedy jest ci wygodnie.

Kiedyś najczęstszym sposobem na naukę języka obcego było zapisanie się do szkoły językowej, ewentualnie można było wykupić prywatne lekcje. Teraz mamy na to więcej opcji. Najwygodniejsza forma nauczania języka angielskiego w dzisiejszych czasach to nauczanie języka przez Internet. Kursy takie mają bardzo często formę e-learningu. Jednak ciekawą alternatywą dla tej formy nauczania jest angielski przez Skype, który w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych form nauczania ma wiele zalet. Nauka języka przez komunikator Skype ma zupełnie odmienny charakter niż pozostałe formy e-learningu.

 

Możliwość kontaktu z lektorem

W przypadku nauki języka angielskiego za pośrednictwem komunikatora internetowego istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego e-learningu. Dzięki temu lektor ma bezpośrednią możliwość wyłapania błędów i ich natychmiastowej korekcji oraz pomocy w zbudowaniu odpowiedniego akcentu. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, możliwe jest ich natychmiastowe rozwiązanie oraz możliwość. Jeśli mamy do czynienia z lektorem, który jest native speakerem mamy też możliwość poznania bliżej zawiłych kwestii kultury kraju, z którego pochodzi. Ponadto są to zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie z nauczycielem bez udziału grupy, co może okazać się pomocne dla osób nieśmiałych, które odczuwają tremę w trakcie zajęć w większej grupie.

 

Zajęcia spersonalizowane

Dzięki temu, że lektor wraz z uczniem decyduje jak angielski przez Skype, będzie nauczany, istnieje bardzo duża możliwość personalizacji. Plan zajęć jest układany zgodnie z potrzebami i preferencjami słuchacza i jest w pełni do niego dopasowany. To uczeń komunikuje, na których obszarach najbardziej mu zależy lub powinien się skupić (pisanie, mówienie, słuchanie, specjalistyczne słownictwo itd.), aby lektor mógł ułożyć dla niego optymalny zestaw zadań. Zajęcia spersonalizowane mogą okazać się pomocne, także dla osób, które muszą przyswoić bardzo specyficzny zakres materiału, poznać rzadko poruszane zagadnienia językowe lub specyficzne słownictwo branżowe.

 

Elastyczny czas zajęć

Ponieważ zajęcia odbywają się, na zasadzie kontaktu bezpośredniego słuchacza z lektorem istnieje możliwość ustalenia indywidualnie czasu, gdy odbywają się lekcje. Uczeń nie musi starać się pogodzić swoich codziennych zajęć i obowiązków z terminami zajęć odbywających się w ramach tradycyjnych kursów w szkole językowej. Za to może ustalić dowolną godzinę, gdy będzie wraz ze swoim lektorem ćwiczył angielski przez Skype. Oznacza to, że może zdecydować się, poświęcić czas po wykonaniu codziennych obowiązków lub wykorzystać produktywnie czas na przykład w trakcie podróży służbowej.

 

Oszczędność czasu

Decydując się na uczestnictwo w kursie online, takim jak angielski przez Skype, słuchacz nie traci czasu na dojazdy i stanie w korkach. Zimą i jesienią nie musi przedzieranie się przez mokre i zimne miasto, by dotrzeć do szkoły językowej, a latem i późną wiosną nie musi znosić spiekoty. Lekcję przez Skype mogą odbywać się w dogodnym dla ucznia miejscu i czasie. Ponadto możesz ustalić godzinę lekcji w czasie, gdy podróżujesz na przykład pociągiem lub wiesz, że będziesz miał chwilę niewykorzystanego czasu w trakcie urlopu. Taka forma zajęć stanowi też duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, bardzo często podróżujących, mieszkających w dużym oddaleniu od szkoły językowej czy też mieszkając w małej miejscowości, czy na terenach wiejskich, trudno znaleźć szkołę językową, w której można by zapisać się na kurs.

Takie rozwiązanie jest też bardzo ekologiczne, ponieważ w czasie dojazdu na zajęcia w klasycznej szkole językowej wszystkie środki komunikacji powiększają ślad węglowy. Ucząc się online, znacznie go zmniejszamy.

 

Pełna niezależność!

W trakcie lekcji, takich jak angielski przez Skype, tak naprawdę wszystko zależy od ucznia. Niezależnie od tego, czy jest w podróży, domu czy na wakacjach ma możliwość nauki, jeżeli tylko wyrazi taką chęć. Przez formę nauki nie jest związany ani z miejscem, ani z konkretną godziną, w której odbywają się zajęcia, dzięki czemu może uczyć się angielskiego, kiedy zapragnie. Ponadto cały program nauczania dostosowany jest do danego słuchacza, przez co nie jest zobowiązany do realizacji standardowego programu szkoły językowej. Lektor nie jest też ograniczony sztywnymi ramami usystematyzowanego kursu, przez co może wrócić do jakiejś partii materiału i wytłumaczyć go powtórnie.

Jak widać, lekcje angielskiego przez Skype mają bardzo wiele plusów. Przede wszystkim jest to bardzo wygodna forma nauczania i budowania swoich kompetencji językowych. Jest też bardzo egalitarną formą nauczania, ponieważ kursy angielskiego online są dostępne dla każdego, bez względu na to, gdzie się znajduje.

I co najważniejsze przez możliwości dostosowania do ucznia mogą być pomocne dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania, a dzięki ścisłemu kontaktowi z lektorem postępy są widoczne dużo szybciej. Dzięki temu nauka przynosi większą satysfakcję.

Sprawdź naszą stronę : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *