Skuteczna nauka języka niemieckiego

Po co uczyć się niemieckiego?

Niemiecki to język zachodnioniemiecki, który rozwinął się w VI wieku na zachodnim półwyspie germańskim i jest obecnie używany w 12 różnych krajach i terytoriach w Europie.

Niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 95 milionów ludzi, będąc językiem urzędowym w 6 krajach. Najwięcej rodzimych użytkowników języka niemieckiego można znaleźć w Niemczech, a następnie w Belgii, Austrii i Brazylii. W sumie na całym świecie jest 210 milionów osób posługujących się językiem niemieckim, co sprawia, że ​​niemiecki jest 11. najczęściej używanym językiem na Ziemi. Zasadniczo 2,8% światowej populacji mówi tym językiem. Dlatego nauka niemieckiego jest zdecydowanie dobrym wyborem.

Czy jesteś gotowy nauczyć się mówić po niemiecku? Świetny! Dowiedzmy się, jak uczyć się niemieckiego korzystając z ebooka Niemiecki od poziomu A0

Ucz się niemieckiego dzięki codziennym lekcjom

http://www.ebooki123.pl/niemiecki-od-poziomu-a0_p1087

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na naukę niemieckiego, jesteś we właściwym miejscu.

Po pierwsze e-book jest spójny z serią „Niemiecki od poziomu A0” na kanale youtube „Niemiecki? Z przyjemnością!

Dzięki temu zarówno słyszycie, jak i widzicie, słowa oraz zagadnienia gramatyczne – umożliwia to szybsze przyswajanie wiedzy, ponieważ odbieramy język wieloma bodźcami.

Po drugie w e-booku znajdziecie przykłady zdań z każdym czasownikiem oraz z każdym zagadnieniem gramatycznym, w ten sposób łatwiej jest zapamiętać nowe słowa, czy budowę zdania.

Po trzecie po każdej lekcji znajdziecie wskazówki oraz fiszki do wydruku. Fiszki wieszacie w dowolnym miejscu (najlepiej najczęściej odwiedzanym miejscu w domu)! Za każdym razem, gdy obok nich przechodzicie, czy stoicie, czytacie je, tłumaczycie i powtarzacie – dzięki temu jesteście otoczeni językiem niemieckim kilka razy w ciągu dnia. Pisząc e-booka z równoczesnym nagrywaniem youtubowej serii, opracowałam w taki sposób materiał od poziomu A0 do poziomu A1, by było możliwe jak najszybsze nauczenie się języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. W związku z tym moja seria umożliwia opanowanie języka niemieckiego na poziomie A1 w 20 lekcji – co daje nam około 20 godzin.

Na końcu książki znajdziecie test, który sprawdza, czy opanowaliście słownictwo oraz wszystkie omówione zagadnienia gramatyczne.

Ebook (wersja demo) do pobrania TUTAJ

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że niemiecka gramatyka i formowanie słów są uważane za wyjątkowo logiczne, z kilkoma wyjątkami. Rzeczowniki zwykle łączą się z aktywnością, z którą są powiązane, aby utworzyć słowo. Na przykład odkurzacz nazywa się „der Staubsauger” i składa się z czasownika „saugen” oznaczającego „ssać” i rzeczownika „Staub”, co oznacza „kurz”. Ta sama zasada dotyczy wielu słów, takich jak „Fernsehen”, co oznacza „telewizja” składająca się z czasownika „sehen” oznaczającego „do oglądania” i rzeczownika „Fern” oznaczającego „daleko”. Złożenie ich razem oznaczałoby urządzenie, które oglądasz z pewnej odległości.

Nauka niemieckiego może również przynieść nieoczekiwane korzyści, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał uczyć się języka niderlandzkiego w Holandii, afrykanerskiego w Afryce Południowej lub luksemburskiego z Luksemburga. Wszystkie te języki są zachodnioniemieckie i mają wiele podobieństw do niemieckiego. Język niemiecki ma również podobieństwa pod względem gramatyki, słownictwa i składni z językami nordyckimi, które są językami północnoniemieckimi: szwedzkim, norweskim i duńskim. Oczywiście łatwiej jest uczyć się niemieckiego, jeśli znasz któryś z języków germańskich.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *