Zostań żeglarzem z PuntoVita. Poznaj ofertę kursów żeglarskich na Mazurach 2020.

Żeglarstwo to Twoja pasja i chcesz uzyskać dokument uprawniający do samodzielnego prowadzenia jachtów? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z żeglarstwem i chcesz wybrać jak najlepszą szkołę żeglarstwa? Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na kursy żeglarskie dla młodzieży organizowane na Mazurach w sezonie 2020. Gwarantujemy profesjonalne podejście do nauki i bezpieczny rejs. Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń żeglarskich, daj się „zarazić” pasją do żeglarstwa i dołącz do naszej załogi.

Szkolenie żeglarskie – kiedy warto?

Kiedy warto rozpocząć szkolenie żeglarskie? Odpowiedź brzmi: kiedy tylko masz na to ochotę! Żeby rozpocząć szkolenie żeglarskie nie potrzebujesz żadnego doświadczenia w pływaniu żaglówką. Dobre szkolenie przygotuje Cię do egzaminu na patent żeglarza od podstaw. Jeśli więc masz ochotę nauczyć się prowadzić jacht samodzielnie, to szkolenie żeglarskie jest właśnie dla Ciebie. Po ukończeniu szkolenia żeglarskiego istnieje możliwość zdania egzaminu na patent żeglarski i uzyskania stopnia. Dokument ten uprawnia do samodzielnego wypożyczenia
i żeglowania jachtem żaglowym. Jeśli żeglarstwo to Twoja pasja i w przyszłości chcesz zaprosić rodzinę i przyjaciół na swój pokład patent żeglarski będzie niezbędny.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć uprawnienia na patent żeglarski?

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać patent żeglarski? Przede wszystkim należy mieć ukończone 14 lat (osoby nieletnie będą potrzebowały pisemnej zgody rodzica na udział w kursie oraz egzaminie). Jeśli spełniamy ten warunek możemy zapisać się na szkolenie żeglarskie. Formy szkoleń są różne, my jednak z doświadczenia wiemy, że do najlepszych należą wędrowne obozy żeglarskie. Wędrowny obóz szkoleniowy to dwutygodniowy rejs np. po Mazurach, podczas którego odwiedzane są różne porty i jeziora. Dzięki temu uczestnicy kursu mogą sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie w różnych miejscach, akwenach oraz w różnych warunkach atmosferycznych. Szkolenie żeglarskie powinno być prowadzone zgodnie z programem Polskiego Związku Żeglarskiego. Aby uzyskać patent żeglarski musimy zdać egzamin składający się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Dwutygodniowy kurs to wystarczający czas na przyswojenie obu tych obszarów. Ceny szkoleń żeglarskich są różne, w zależności od długości szkolenia i miejsca. Zazwyczaj nie obejmują one ceny za egzamin i wydanie patentu, więc warto przygotować się na dodatkowe opłaty.

Szkolenia żeglarskie z PuntoVita na Mazurach w 2020

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na szkolenia żeglarskie na Mazurach. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji kursów żeglarskich dla różnych grup wiekowych. Na nasze szkolenia zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe. Załogi dobieramy pod względem grupy wiekowej, dzięki temu uczestnicy czują się swobodnie, a nauka przebiega w przyjemnej atmosferze. Zależy nam na tym, aby pomimo niewielkiej przestrzeni na jachcie załoga dobrze ze sobą współpracowała. Zatrudniamy wyłącznie instruktorów o wysokich kwalifikacjach, dla których żeglarstwo to pasja. Pomagają oni naszym uczestnikom na każdym etapie nauki. Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, jeśli pierwszy raz widzisz jacht na oczy nie masz się czego obawiać. Nasi sternicy wszystkiego Cię nauczą i zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Nasze jachty wyposażone są w niezbędne środki ratunkowe. Załogi jachtów liczą po 5-6 osób, co pozwala na indywidualne podejście i daje możliwość przećwiczenia manewrów każdemu uczestnikowi. Chodzi o to aby, każdy mógł przyswoić umiejętności potrzebne do zdania egzaminu na patent. Podczas postojów na lądzie będą organizowane ciekawe wykłady z teorii. Po dwutygodniowym szkoleniu egzamin nie będzie sprawiał najmniejszych trudności.

Szkolenie żeglarskie z PuntoVita to nie tylko nauka. To również wspaniale spędzony czas
z rówieśnikami, mnóstwo wspomnień i atrakcji. Dbamy również o to, aby uczestnicy rejsu odwiedzili najciekawsze miejsca na Mazurach. Dołącz do naszej załogi i uzyskaj uprawnienia na patent żeglarza jachtowego. Szkolenie żeglarskie to miejsce, w którym uczymy się pracować w grupie. Dobrze zarządzający sternik zadba, aby na pokładzie nie dochodziło do konfliktów. Mazury to przepiękna kraina, którą warto odwiedzić. Malownicze krajobrazy i ciekawe miejsca umilają naukę. Żeglując
z nami masz pewność, że zwiedzisz najciekawsze miejsca na Mazurach. Zarówno te popularne jak i te znane tylko nielicznym.

https://lider-zeglarstwa.pl/k/kursy-zeglarskie/

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *