Poznaj najskuteczniejsze narzędzia pracy z umysłem

W naszym umyśle tkwi klucz do szczęśliwego, satysfakcjonującego życia. Dziś wiadomo już, że psychika i dominujące w niej emocje decydują o wszystkim. Warto więc poznać i wykorzystać najskuteczniejsze narzędzia pracy z umysłem.

Ludzkie życie bywa bardzo skomplikowane. Wszyscy musimy mierzyć się z problemami, sytuacjami, których nie sposób przewidzieć, dziesiątkami komplikacji. Wiele czynników zależy od nas, niestety pozostałe wymykają się spod naszej kontroli. Właśnie dlatego nie sposób opracować i zrealizować planu na życie. Dlaczego jednak niektórzy, pomimo trudności radzą sobie lepiej od innych. Nawet w bardzo podobnych okolicznościach wielu potrafi wykorzystać wszystkie szanse, a inni nie.

 

Okazuje się, że klucz do szczęśliwego, satysfakcjonującego życia ukryty jest w naszym umyśle. Sposób, w jaki patrzymy na świat i samych siebie, determinuje wszystko. Nasze odczucia i przeżycia wewnętrzne odnajduje ślad w każdym działaniu. Pełni obaw, zalęknieni nie podejmiemy decyzji i kroków tak, jak zrobilibyśmy to przekonani o własnych możliwościach. Już dawno dowiedziono, że osoby, które potrafią panować nad emocjami, kontrolować i kierunkować własne myśli częściej odnoszą sukces w każdym obszarze życia. Czują się też szczęśliwsze, łatwiej nawiązują kontakty i bliskie relacje z innymi.

Ponieważ wszyscy tak naprawdę pragniemy jedynie wieść spokojny, harmonijny i szczęśliwy żywot, czas na zmiany. By zmienić cokolwiek na lepsze, musimy nauczyć się, kontrolować własny umysł. Uporać się z „demonami przeszłości”, zbędnymi lekami, czy brakiem wiary w siebie. Wiele osób zapyta, jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy poznać najskuteczniejsze narzędzia pracy z umysłem.

Pęd życia nie służy nikomu

Książka, którą powinien przeczytać każdy to „Życie i zdrowie masz tylko jedno”. Ta obszerna, ponad czterystu stronicowa pozycja to jedyny w swoim rodzaju poradnik. Zawiera on najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia. Człowiek zostaje potraktowany jako istota psychiczno-emocjonalna, cielesna, społeczna i duchowa. A zaprezentowane wiadomości stanowią interdyscyplinarną wiedzę z zakresu medycyny, psychologii, rozwoju duchowego oraz innych dziedzin naukowych i paranaukowych. Każdy odnajdzie recepty na życie. Przekonamy się, że powinniśmy starać się uzyskać harmonię i spokój. Pęd życia nie służy bowiem nikomu. Zyskamy także szereg praktycznych informacji. Dowiemy się, jak dbać o ciało i duszę? Jak budować bliskie relacje i udany związek. W jaki sposób pokonać choroby psychiczne i fizyczne. Jak nadać głębszy sens życia? Dzięki wiedzy zawartej w tej książce te i wiele innych pytań nareszcie znajdzie odpowiedź.

O co chodzi z prawem przyciągania?

Warto zapamiętać sentencję – „Zdrowe myśli, zdrowe życie”. Niepodważalną prawdą jest przecież, że nasze myśli wpływają na wszystko, co robimy. Trudno jest przestać analizować, dlatego pozytywne, jak i negatywne odczucia zawsze nam towarzyszą. Dzięki temu poradnikowi poznamy pozytywne techniki pracy z umysłem. Zrozumiemy, czym jest prawo przyciągania i nauczymy się wykorzystywać je w codziennym życiu. Zarówno małe, codzienne sprawy oraz te bardzo ważne i skomplikowane znajdą pozytywne rozwiązanie. Techniki pozytywnego myślenia ułatwią nam podbudowę poczucia własnej wartości. Wzmocnieni i przekonani o własnym potencjale łatwiej zrealizujemy wszystko, o czym do tej pory tylko marzyliśmy.

Myśli leczą, myśli zabijają

Musimy wiedzieć, że nasze myśli mają wielką moc. Dowodzi tego książka „Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają”. Zrozumiemy zagadnienie w trakcie podzielonej na dwie części treści. Najpierw dowiemy się, na czym polega komunikacja kwantowa umysłu i ciała. To istotne, ponieważ ten obszar uświadamia wpływ mentalnych relacji na powstawanie i rozwój chorób. Zagadnienie materii i inne zostały zaprezentowane w łatwy do zrozumienia sposób. Przyswajanie treści nie będzie więc nastręczać trudności. Część druga pozwoli nam zacząć wykorzystywać nabyte informacje. Poznamy metody i techniki psychoterapii kwantowej. Stosowane są one w leczeniu nieprawidłowości towarzyszących zaburzeniom w przepływie informacji w polu energetyczno-kwantowym. Niektóre hasła brzmią skomplikowanie. W trakcie czytania przekonamy się jednak, że to tylko pierwsze ważenie.

Ponadwymiarowy zasięg umysłu

Polecana książka to „Ponadwymiarowy zasięg umysłu”. Forma przekazu zainteresuje wiele osób. Można ją bowiem określić mianem otwartego listu do społeczeństwa. Autor jest osobą, która nie bała się przyznać, że posiada moce pozwalające „przenosić się” w inny wymiar istnienia. Widzieć i czuć więcej. Dostrzegać obszary rzeczywistości, które na co dzień pomijamy. Czytelnicy zostają zaproszeni, by wyruszyć w niezwykłą podróż. W trakcie poznamy tajemnice o fundamentalnym dla każdego znaczeniu. Warto się skusić. Zapowiedziana nagroda to poznanie tajemnic duszy oraz oddalenie śmiertelności.

Na temat pracy z umysłem w swych książkach pisze Wojciech Filaber. Autor zdobywał wiedzę i doświadczenie w tym zakresie w trakcie studiów z psychologii na Universytecie Middlesex. Zainteresowanie psychoanalizą i psychoterapią zostało połączone z poznawaniem buddyzmem. Dzięki temu autor poznał sekretne metody pracy z umysłem.

Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji

Książka polecana wszystkim to „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”. Pozycja wprowadza w zagadnienie tej prastarej techniki pozwalającej odnaleźć wewnętrzną równowagę. Sposób prezentacji treści sprawia, że każdy z łatwością zrozumie prezentowane zagadnienia. Co więcej, zdobędziemy umiejętności pozwalające wykorzystać medytacje w codziennym życiu. Dzięki temu uzyskamy spokój ducha i wewnętrzną stabilność. Należy podkreślić, że na potrzeby tej publikacji autor korzystał z nauk i doświadczenia największych mistrzów medytacji.

Hawajska metoda przebaczania i akceptacji

Pomocna dla każdego okaże się „Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji”. Tytuł nie pozostawia złudzeń odnośnie do treści. Poznamy tajniki wprost z malowniczych Hawajów. Przekonamy się, jak wielką szkodę przynoszą nam negatywne myśli i przekonania. Wiedząc to, przejdziemy dalej. Dowiemy się, jak „oczyścić umysł”. Najprościej tłumacząc, zrozumiemy, w jaki sposób zmienić sposób myślenia. Wszystko to za sprawą niezwykłej metody. Terminy: Huna, metoda Ho’oponopono oraz stan „zero”, nie będą już dla nas tajemnicą. To dzięki nim zaczniemy bowiem zmieniać swoje życie na lepsze.

Starożytna wiedza współcześnie

„Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” to książka, dla chcących zgłębić tę niezwykłą metodę. Optymistyczna hawajska ludność wykorzystuje ją od bardzo dawna. My także możemy się tego nauczyć. Temat został rozwinięty tak, by każdy mógł go poznać. Z łatwością zrozumiemy wszystkie zagadnienia, by następnie wykorzystać je w życiu codziennym. Nauczymy się harmonii, kontroli umysłu i „programowania” myśli.

Bez względu na to, jakie narzędzia pracy z umysłem przypadną nam do gustu, warto je wykorzystać. Zyskać możemy jedynie wewnętrzną równowagę, spokój ducha i szczęśliwe, satysfakcjonujące życie.

Poznaj najskuteczniejsze narzędzia pracy z umysłem

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/psychologiczne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *