Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
Bez niej nie byłoby precyzyjnych alkomatów | wiadomości

Bez niej nie byłoby precyzyjnych alkomatów

Każdy posiadacz alkomatu bez względu na jego rodzaj powinien zapoznać się z bardzo ważnym terminem, jakim jest kalibracja alkomatów. Jak skalibrować alkomat i gdzie można tego dokonać?

Czy alkomat można skalibrować w domu?

Kalibracja jest specjalistycznym procesem, którego celem jest wyregulowanie sensora urządzenia w taki sposób, aby wyniki badań były dokładne i zgodne z rzeczywistością. Do przeprowadzenia prawidłowej kalibracji potrzebne są należyte warunki, takie jak ustalona wilgotność powietrza, temperatura oraz stałe stężenie alkoholu. Kalibracja alkomatu nie jest przeprowadzana w domu – wymaga konkretnej wiedzy wykwalifikowanych techników oraz fachowych przyrządów.

Jak wygląda proces kalibracji alkomatu?

Kalibracja urządzenia pomiarowego przebiega dzięki zastosowaniu wysokospecjalistycznych pinów. Technicy podłączają alkomat do urządzeń wzorcowych, następnie do aparatu wtłacza się powietrze o wartości podobnej do powietrza wydychanego przez człowieka z określoną zawartością alkoholu.

Odpowiednio przeprowadzony proces kalibracji alkomatu gwarantuje prawidłowość dokonywanych badań. W przypadku rozkalibrowanego urządzenia pomiarowego, wyniki mogą znacząco odbiegać od rzeczywistości, a nawet wskazywać pełną trzeźwość, podczas gdy badana osoba może mieć kilka promili we krwi, dlatego naprawa alkomatów jest tak istotna.

Gdzie skalibrować alkomat?

Wybór odpowiedniego serwisu jest bardzo ważny. Alkomat należy przekazać sprawdzonym i wyszkolonym technikom, którzy zajmują się przeprowadzaniem profesjonalnych kalibracji i gwarantują uzyskanie odpowiedniego certyfikatu. W zależności od modelu zakupionego alkomatu, producenci rekomendują korzystanie z konkretnych serwisów. Odpowiednie informacje zazwyczaj znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.

W przypadku, gdy producent nie zostawił nam broszury polecającej serwis, przed oddaniem alkomatu do kalibracji należy sprawdzić, czy konkretna stacja oferuje usługi naprawcze dla posiadanego przez nas modelu. Większość serwisów umożliwia przesłanie alkomatu kurierem lub pocztą, więc odległe miejsce zamieszkania nie będzie dodatkowym kłopotem.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *