LINIE LOTNICZE QATAR AIRWAYS ZOSTAŁY ŚWIATOWYM PARTNEREM PIŁKARSKIEGO GIGANTA FC BARCELONY

Barcelona, HISZPANIA – Qatar Airways rozpocznie strategiczną współpracę z piłkarskim gigantem FC Barceloną. Logo przewoźnika pojawi się na koszulkach drużyny wraz z początkiem sezonu 2013/14.

Trzy-letnia umowa z liderami ligi hiszpańskiej i byłymi zwycięzcami Ligii Mistrzów będzie obowiązywać od 1 lipca 2013 roku.

Jednocześnie Qatar Airways zostanie głównym, globalnym partnerem klubu. Warto podkreślić, że przewoźnik po raz pierwszy zaangażował się w sponsorowanie znaczącego klubu piłkarskiego.

Prezes Qatar Airways Akbar Al Baker zaznaczył, że będzie to wyjątkowa współpraca pomiędzy Najlepszym na Świecie Klubem i Najlepszymi na Świecie Liniami Lotniczymi. Dodatkowo Al Baker podkreślił, że współpraca z Barcą to „korzystne partnerstwo dla obu organizacji, które pozwoli zaprezentować marki, które dzielą te same wartości – pasję bycia najlepszym w swojej dziedzinie – w nowym świetle na arenie międzynarodowej.”

Do Al Bakera dołączył Prezes FC Barcelony Sandro Rosell aby ogłosić nadchodzącą współpracę podczas konferencji prasowej mającej miejsce 4 marca 2013 na klubowym stadionie Camp Nou.

„FC Barcelona jest klubem który stanowi przykład pasji, dumy, szacunku dla dziedzictwa i kultury. Są to wartości które współdzielimy, podziwiamy i które mają fundamentalne znaczenie dla Qatar Airways” powiedział Al Baker.

“Qatar Airways wchodzi w nowy rozdział w swojej krótkiej historii. Oczekujemy z niecierpliwością zaangażowania się w pracę z klubem, kibicami i mieszkańcami Barcelony aby pomogli stworzyć prawdziwą różnicę dzięki tej ekscytującej nowej współpracy. To wielka duma dla moich linii i mojego kraju widzieć od przyszłego sezonu logo Qatar Airways na koszulkach drużyny FC Barcelona.”

“Znamy i w pełni rozumiemy pasję Katalończyków, którzy żyją i oddychają piłką nożną. Sport ten jest religią dla dziesiątek milionów fanów na świecie. Qatar Airways, jest w stanie stworzyć pomost łączący różne grupy zwolenników z Barceloną oraz z milionem lojalnych fanów na całym świecie.”

Prezes dodaje: „Sport jest kluczowym filarem naszej strategii rozwoju, zgodnie z długoterminową wizją głowy państwa Kataru – Emira, Jego Wysokość Szejka Hamada bin Khalifa Al Thaniego, żeby sport był podstawowym elementem rozwoju naszego kraju. Qatar Airways aktywnie tworzy swoją sportową strategię, wiążąc się z organizacjami w Katarze i za granicą które odpowiadają naszym aspiracjom – FC Barcelona jest przykładem instytucji która doskonale pasuje do naszej strategii.”

FC Barcelona, obecny mistrz Pucharu Hiszpanii Copa del Rey, to klub przesiąknięty historią sięgającą ponad 100 lat. Klub jest jednym z najbogatszych na świecie, jest domem światowej klasy zawodników, włączając najlepszego gracza na świecie – Lionela Messiego.

Prezes klubu Sandro Rosell powiedział: “Od 1 lipca, będziemy mogli pracować z globalną firmą Qatar Airways, z którą dzielimy wiele wartości, a przede wszystkim dążenie do doskonałości. Ta umowa sponsorska przyniesie wielkie korzyści, nie tylko dla klubu ale również dla naszego miasta i kraju.”

Podziękował on także obecnemu sponsorowi widniejącemu na koszulkach – Qatar Foundation: „Jest to organizacją z którą mieliśmy bardzo owocne stosunki w ciągu tych ostatnich dwóch lat i z którą będziemy wciąż związani.”

Qatar Foundation będzie kontynuować współpracę z FC Barceloną jako Partner do Spraw Rozwoju Społecznego.

W ramach umowy z Qatar Airways od początku sezonu 2013/14 nazwa linii lotniczych będzie ozdabiać koszulki drużyny Barcy w trakcie meczów La Liga w całej Hiszpanii, w Lidze Mistrzów w Europie jak również podczas meczów towarzyskich, włączając przedsezonowy tour FC Barcelony.

Przewoźnik rozpocznie współpracę z FC Barceloną od wspólnych inicjatyw, tworząc pakiety lotów i pobytów dla fanów z całego świata, jak również prowadząc programy społecznościowe angażujące lojalnych fanów z całego świata jednocześnie zapewniając, że obie marki pozostaną najlepsze w swoich dziedzinach.

Linie Qatar Airways są obecne w Hiszpanii od ponad siedmiu lat, początkowo oferując rejsy do stolicy – Madrytu, a następnie w czerwcu 2010 do oferty włączono Barcelonę.

Przewoźnik obecnie oferuje 17 rejsów tygodniowo do i z Hiszpanii – codzienne połączenia pomiędzy Dohą i Madrytem, a także 10 lotów tygodniowo łączących Barcelonę ze stolicą Kataru i dalszymi połączeniami do miast Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

Od rozpoczęcia swoich lotów, Qatar Airways przewiózł setki tysięcy turystów oraz osób podróżujących w celach służbowych do Barcelony, udowadniając że aktywnie wspiera lokalną gospodarkę i przemysł turystyczny, pomagając tworzyć miejsca pracy.

Qatar Airways odnotował szybki wzrost w ciągu zaledwie 16 lat działalności, obecnie lata nowoczesną flotą składająca się ze 121 samolotów do 125 kluczowych biznesowych i turystycznych miejsc na całym świecie.

W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy, Qatar Airways rozpocznie regularne loty do nowych miast, w tym Chicago, USA (10 kwietnia); Salala, Oman (22 maja); Chengdu, Chiny – termin do potwierdzenia oraz wiele nowych tras które zostaną ogłoszone wkrótce.

O QATAR AIRWAYS

Aktualna łączna wartość zamówień na samoloty złożonych przez Qatar Airways to ponad 50 miliardów dolarów. Wśród 250 zamówionych przez przewoźnika maszyn znajdują się Boeingi 787 i 777, Airbusy A350, A380 oraz samoloty z rodziny A320. W 2012 roku agencja konsultingowa Skytrax po raz drugi z rzędu przyznała Qatar Airways prestiżowy tytuł Linii Lotniczej Roku. Co więcej, przewoźnik uzyskał także tytuł Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie po raz siódmy z rzędu a Terminal Premium linii, usytuowany na międzynarodowym lotnisku w Doha,  otrzymał tytuł Najlepszych Usług Lotniskowych Typu Premium drugi rok z rzędu w 2012 roku. Skytrax jest jedynym, niezależnym, światowym badaniem przeprowadzanym wśród pasażerów, mającym na celu monitorowanie standardów usług lotniczych i jest uważany za ostateczny punkt odniesienia jeśli chodzi o jakość w branży lotniczej. W październiku 2012 roku, linie Qatar Airways, jako pierwszy z głównych przewoźników Zatoki oficjalnie ogłosiły plany dołączenia do globalnego sojuszu oneworld.Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.qatarairways.com.

PR
AF

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.