LINIE LOTNICZE QATAR AIRWAYS ZOSTAŁY ŚWIATOWYM PARTNEREM PIŁKARSKIEGO GIGANTA FC BARCELONY

Barcelona, HISZPANIA – Qatar Airways rozpocznie strategiczną współpracę z piłkarskim gigantem FC Barceloną. Logo przewoźnika pojawi się na koszulkach drużyny wraz z początkiem sezonu 2013/14.

Trzy-letnia umowa z liderami ligi hiszpańskiej i byłymi zwycięzcami Ligii Mistrzów będzie obowiązywać od 1 lipca 2013 roku.

Jednocześnie Qatar Airways zostanie głównym, globalnym partnerem klubu. Warto podkreślić, że przewoźnik po raz pierwszy zaangażował się w sponsorowanie znaczącego klubu piłkarskiego.

Prezes Qatar Airways Akbar Al Baker zaznaczył, że będzie to wyjątkowa współpraca pomiędzy Najlepszym na Świecie Klubem i Najlepszymi na Świecie Liniami Lotniczymi. Dodatkowo Al Baker podkreślił, że współpraca z Barcą to „korzystne partnerstwo dla obu organizacji, które pozwoli zaprezentować marki, które dzielą te same wartości – pasję bycia najlepszym w swojej dziedzinie – w nowym świetle na arenie międzynarodowej.”

Do Al Bakera dołączył Prezes FC Barcelony Sandro Rosell aby ogłosić nadchodzącą współpracę podczas konferencji prasowej mającej miejsce 4 marca 2013 na klubowym stadionie Camp Nou.

„FC Barcelona jest klubem który stanowi przykład pasji, dumy, szacunku dla dziedzictwa i kultury. Są to wartości które współdzielimy, podziwiamy i które mają fundamentalne znaczenie dla Qatar Airways” powiedział Al Baker.

“Qatar Airways wchodzi w nowy rozdział w swojej krótkiej historii. Oczekujemy z niecierpliwością zaangażowania się w pracę z klubem, kibicami i mieszkańcami Barcelony aby pomogli stworzyć prawdziwą różnicę dzięki tej ekscytującej nowej współpracy. To wielka duma dla moich linii i mojego kraju widzieć od przyszłego sezonu logo Qatar Airways na koszulkach drużyny FC Barcelona.”

“Znamy i w pełni rozumiemy pasję Katalończyków, którzy żyją i oddychają piłką nożną. Sport ten jest religią dla dziesiątek milionów fanów na świecie. Qatar Airways, jest w stanie stworzyć pomost łączący różne grupy zwolenników z Barceloną oraz z milionem lojalnych fanów na całym świecie.”

Prezes dodaje: „Sport jest kluczowym filarem naszej strategii rozwoju, zgodnie z długoterminową wizją głowy państwa Kataru – Emira, Jego Wysokość Szejka Hamada bin Khalifa Al Thaniego, żeby sport był podstawowym elementem rozwoju naszego kraju. Qatar Airways aktywnie tworzy swoją sportową strategię, wiążąc się z organizacjami w Katarze i za granicą które odpowiadają naszym aspiracjom – FC Barcelona jest przykładem instytucji która doskonale pasuje do naszej strategii.”

FC Barcelona, obecny mistrz Pucharu Hiszpanii Copa del Rey, to klub przesiąknięty historią sięgającą ponad 100 lat. Klub jest jednym z najbogatszych na świecie, jest domem światowej klasy zawodników, włączając najlepszego gracza na świecie – Lionela Messiego.

Prezes klubu Sandro Rosell powiedział: “Od 1 lipca, będziemy mogli pracować z globalną firmą Qatar Airways, z którą dzielimy wiele wartości, a przede wszystkim dążenie do doskonałości. Ta umowa sponsorska przyniesie wielkie korzyści, nie tylko dla klubu ale również dla naszego miasta i kraju.”

Podziękował on także obecnemu sponsorowi widniejącemu na koszulkach – Qatar Foundation: „Jest to organizacją z którą mieliśmy bardzo owocne stosunki w ciągu tych ostatnich dwóch lat i z którą będziemy wciąż związani.”

Qatar Foundation będzie kontynuować współpracę z FC Barceloną jako Partner do Spraw Rozwoju Społecznego.

W ramach umowy z Qatar Airways od początku sezonu 2013/14 nazwa linii lotniczych będzie ozdabiać koszulki drużyny Barcy w trakcie meczów La Liga w całej Hiszpanii, w Lidze Mistrzów w Europie jak również podczas meczów towarzyskich, włączając przedsezonowy tour FC Barcelony.

Przewoźnik rozpocznie współpracę z FC Barceloną od wspólnych inicjatyw, tworząc pakiety lotów i pobytów dla fanów z całego świata, jak również prowadząc programy społecznościowe angażujące lojalnych fanów z całego świata jednocześnie zapewniając, że obie marki pozostaną najlepsze w swoich dziedzinach.

Linie Qatar Airways są obecne w Hiszpanii od ponad siedmiu lat, początkowo oferując rejsy do stolicy – Madrytu, a następnie w czerwcu 2010 do oferty włączono Barcelonę.

Przewoźnik obecnie oferuje 17 rejsów tygodniowo do i z Hiszpanii – codzienne połączenia pomiędzy Dohą i Madrytem, a także 10 lotów tygodniowo łączących Barcelonę ze stolicą Kataru i dalszymi połączeniami do miast Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

Od rozpoczęcia swoich lotów, Qatar Airways przewiózł setki tysięcy turystów oraz osób podróżujących w celach służbowych do Barcelony, udowadniając że aktywnie wspiera lokalną gospodarkę i przemysł turystyczny, pomagając tworzyć miejsca pracy.

Qatar Airways odnotował szybki wzrost w ciągu zaledwie 16 lat działalności, obecnie lata nowoczesną flotą składająca się ze 121 samolotów do 125 kluczowych biznesowych i turystycznych miejsc na całym świecie.

W ciągu kolejnych tygodni i miesięcy, Qatar Airways rozpocznie regularne loty do nowych miast, w tym Chicago, USA (10 kwietnia); Salala, Oman (22 maja); Chengdu, Chiny – termin do potwierdzenia oraz wiele nowych tras które zostaną ogłoszone wkrótce.

O QATAR AIRWAYS

Aktualna łączna wartość zamówień na samoloty złożonych przez Qatar Airways to ponad 50 miliardów dolarów. Wśród 250 zamówionych przez przewoźnika maszyn znajdują się Boeingi 787 i 777, Airbusy A350, A380 oraz samoloty z rodziny A320. W 2012 roku agencja konsultingowa Skytrax po raz drugi z rzędu przyznała Qatar Airways prestiżowy tytuł Linii Lotniczej Roku. Co więcej, przewoźnik uzyskał także tytuł Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie po raz siódmy z rzędu a Terminal Premium linii, usytuowany na międzynarodowym lotnisku w Doha,  otrzymał tytuł Najlepszych Usług Lotniskowych Typu Premium drugi rok z rzędu w 2012 roku. Skytrax jest jedynym, niezależnym, światowym badaniem przeprowadzanym wśród pasażerów, mającym na celu monitorowanie standardów usług lotniczych i jest uważany za ostateczny punkt odniesienia jeśli chodzi o jakość w branży lotniczej. W październiku 2012 roku, linie Qatar Airways, jako pierwszy z głównych przewoźników Zatoki oficjalnie ogłosiły plany dołączenia do globalnego sojuszu oneworld.Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.qatarairways.com.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *