Projektowanie stron internetowych.

Liczne grono osób, a szczególnie właściciele firm poszukuje informatyków oferujące profesjonalne projektowanie jak również tworzenie stron internetowych.

Wynagrodzenie za stworzenie strony jest różne, zależy ono od poziomu skomplikowania strony, tak więc waha się między 100 a 200 złotych za prostą stronę ze szablonu, nawet do kilku tysięcy za złożony i skomplikowany serwis.

Jak projektować strony www? Wydawać by się mogło, iż niezbędne będą wyższe studia informatyczne, lecz twierdzenie takie jest całkowicie mylne, tak naprawdę wiele osób zajmujących się pisaniem stron na zlecenie jest dopiero studentami, a czasem nawet po prostu zdolnymi licealistami. Jeśli chcemy zajmować się tworzeniem stron www, wystarczy że opanujemy w stopniu bardzo dobrym kilka języków programowania na przykład HTML/XHTML jak również PHP. Ci bardziej zaawansowani twórcy stron powinni jednak zaznajomić sobie również inne techniki.

Osoba zajmująca się tworzeniem stron powinna również mieć opanowane także kilka innych rzeczy przydatnych w tej specjalizacji, należą do nich: tworzenie grafiki wektorowej, obróbka grafiki, pisanie dobrych tekstów reklamowych, podstawy SEO, optymalizacja stron pod kątem filmików i grafiki.

Dla początkującego twórcy stron przydatne będą także książki na temat danego języka programowania, interpreter lub kompilator języka HTML/PHP, miejsce na serwerze gdzie będziemy mogli testować napisane już strony, program do obróbki grafiki.

Skąd zdobyć niezbędną wiedzę? Przydatne mogą być oczywiście studia informatyczne, lecz jeśli chcemy zdobyć wiedzę tańszym kosztem, możemy nauczyć się wszystkiego sami wystarczy tylko, że będziemy cierpliwi, systematyczni oraz będziemy potrafili wyszukiwać informacje w sieci. Istnieje wiele znakomitych podręczników na temat web-masteringu, jednak najtańszym sposobem nauki będzie poszukanie informacji w sieci, gdzie znajdziemy mnóstwo e-booków jak również stron oraz forów na ten temat. Najważniejszy jest przede wszystkim zapał i konsekwencja.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

1 Comment

 1. Avatar
  Marek W. Sierpień 21, 2019

  Dość stare informację. Aktualnie budowanie stron stało się bardziej skomplikowana samo tez pozycjonowanie tez inaczej wygląda – https://dolp.pl/pozycjonowanie-stron-www/ – ma to ogromne znaczenie na efektywność witryny.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *