Firma DCB poszerza ofertę szkoleniową

Firma DCB – ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów i monet – poszerza swoją ofertę szkoleniową. Od czerwca 2012 roku spółka – oprócz warsztatów poświęconych procederowi fałszowania pieniędzy – oferuje również szkolenia ze sprawdzania autentyczności dokumentów. Nowa propozycja to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami fałszowania dokumentacji firmowej, urzędowej czy kredytowej, a także kradzieży tożsamości oraz posługiwania się podrobionymi dokumentami przez niepełnoletnich chcących kupić alkohol i wyroby tytoniowe.

Głównym celem nowych szkoleń realizowanych przez firmę DCB jest zapoznanie się uczestnika z rodzajami dokumentów występujących w Polsce oraz zabezpieczeń w nich zastosowanych, a także nauka weryfikacji dokumentów pod względem ich autentyczności i posiadania znamion fałszerstwa.

Udział w szkoleniach z dokumentów to liczne korzyści dla ich uczestników. Kursanci nabędą cenną umiejętność oceny autentyczności dokumentu oraz zapoznają się z najnowszymi trendami i motywami fałszowania dokumentów. W części praktycznej będą mieli okazję zaznajomić się z innowacyjną lampą kasjerską DeCoBa oraz innymi sprzętami wspomagającymi pracę z dokumentami i znakami pieniężnymi.

Nasza nowa bogatsza oferta szkoleniowa jest efektem bacznej obserwacji rynku i obserwowanej sporej liczby fałszywych i podrabianych dokumentów.Niesie to za sobą olbrzymie zagrożenia finansowe m.in. w postaci wyłudzeń kredytów czy wynajmu ruchomości i nieruchomości na podstawie sfałszowanych dokumentów, ale również karne np. grzywny czy utratę koncesji przez sklep, który sprzedał nieletniemu alkohol czy papierosy a nie wylegitymował kupującego. Jesteśmy zdania, że niezbędna wiedza z zakresu rozpoznawania fałszywych dokumentów pozwoli uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z tym procederem. Zapraszamy wszystkich na nasze szkolenia – umiejętność oceny autentyczności dokumentu oraz prawidłowej identyfikacji tożsamości osoby będzie przydatna zarówno osobie prywatnej, jak i pracownikowi banku czy administracji publicznej” – mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB.

Spółka DCB prowadzi kursy poświęcone dokumentom: firmowym, urzędowym, kredytowym oraz tożsamości. W ofercie firmy są również szkolenia z psychologii fałszerstw oraz identyfikacji tożsamości osoby. DCB rozpoczęła również współpracę z grafologiem, który uczy przeprowadzać ekspertyzę pismoznawczą polegającą na badaniu autentyczności pisma.

Szkolenia z rozpoznawania autentyczności wybranych dokumentów trwają około 3 godziny w grupach maksymalnie 20 osobowych. Firma DCB oferuje również 6-godzinne pełne szkolenie z weryfikacji dokumentów tożsamości, firmowych oraz urzędowych. W tak krótkim czasie każdy uczestnik szkolenia otrzyma olbrzymią dawkę wiedzy, która pozwoli uniknąć negatywnych konsekwencji natury finansowej i prawnej związanych z procederami kradzieży tożsamości, fałszowaniem dokumentów oraz podpisów.

Nowa oferta szkoleniowa firmy DCB skierowana jest głównie do notariuszy, kredytodawców, pożyczkodawców, doradców bankowych i finansowych, sprzedawców ruchomości i nieruchomości oraz urzędników, a także sprzedawców alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Więcej informacji o nowych kursach znajdą Państwo na stronie www.dcb.com.pl.

Informacje o firmie:

Firma DCB S.A. jest ekspertem w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów. Udziałowcami spółki są: Remedium – Doradcy Finansowi Sp. z o.o., fundusz inwestycyjny BIO-MED Investors SA z Wrocławia oraz inwestorzy prywatni. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym dystrybutorem Lampy Kasjerskiej DeCoBa1085. Urządzenie cechuje bardzo wysoki współczynnik wykrywalności fałszywych banknotów i papierów wartościowych. DCB S.A. prowadzi również szkolenia dla banków i firm handlowych w tym zakresie.

Firma intensywnie rozwija się i buduje sieci dystrybucji i sprzedaży swoich produktów na terenie całej Polski. Plany rozwojowe spółki przewidują debiut na rynku alternatywnym New Connect w 2012 roku. Do głównych założeń inwestycyjnych spółki należą przede wszystkim dynamiczny rozwój działalności, zdobywanie nowych klientów oraz pozyskiwanie nowych źródeł finansowania.

W marcu 2010 roku firma DCB otrzymała nagrodę „Innowacja Handlu” w kategorii Ochrona i Systemy Zabezpieczeń dla innowacyjnej lampy kasjerskiej DeCoBa 1085. W kwietniu 2010 roku spółka została również wyróżniona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich dla najlepszego produktu prezentowanego podczas Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2010. W styczniu 2011 spółka została uhonorowana prestiżowym CertyfikatemPolish Product w kategorii Firma Roku 2010, a w 2012 roku otrzymała certyfikat Polish Product 2011.

www.dcb.com.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *