Czy catering szkolny to dobry wybór dla dzieci?

Usługi cateringowe oferowane w szkołach i przedszkolach często są uznawane za gorszą alternatywę dla żywienia w stołówkach. Jak jest w rzeczywistości?

Catering to usługa polegająca na dostarczaniu pod wyznaczony adres uprzednio przygotowanych posiłków. Z cateringu korzysta się często podczas różnego rodzaju wydarzeń, na przykład konferencji, bankietów, wesel. Aktualnie firmy cateringowe oferują również szereg dodatkowych usług, między innymi takie jak catering szkolny w Warszawie oraz w innych miastach na terenie całego kraju.

 

Catering szkolny – dobra alternatywa dla stołówek?

Wielu rodziców obawia się, że catering szkolny spowoduje pogorszenie wyżywienia dzieci. W rzeczywistości jednak dobre firmy cateringowe są w stanie zapewnić najmłodszym znacznie lepszą jakość posiłków niż wiele stołówek szkolnych. Przede wszystkim firmy cateringowe zatrudniają doświadczonych, posiadających szeroką wiedzę dietetyków, którzy wiedzą, jak przygotować dla optymalny program żywieniowy dla najmłodszych. Do gotowania stosuje się starannie wyselekcjonowane, lokalne, sezonowe, zdrowe składniki. Następnie gotowe posiłki są dostarczane do szkoły w specjalnych pojemnikach utrzymujących ich temperaturę. Wobec tego catering szkolny w Warszawie oraz dostępny w innych miejscowościach jest atrakcyjną alternatywą dla szkół oraz dla innych placówek. Dzieci mogą codziennie otrzymywać zdrowe, zbilansowane posiłki – także przygotowywane z myślą o dzieciach z alergiami pokarmowymi.

 

Catering szkolny nie musi oznaczać podwyżek

Warto przy tym wskazać, że catering szkolny w Warszawie i w innych miejscowościach wcale nie musi wiązać się z podwyżkami dla rodziców. Firmy cateringowe zajmują się żywieniem zbiorowym, czyli dostarczają żywność do wielu placówek jednocześnie. Dzięki temu mogą utrzymać ceny na przystępnym poziomie – podobnym do cen dyktowanych przez stołówki szkolne. Zatem catering dostępny w szkołach oraz w przedszkolach to atrakcyjna alternatywa dla żywienia w stołówkach – to szansa na zdrowe, zbilansowane i dodatkowo przystępne cenowo posiłki dla najmłodszych.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *