Sprzęt budowlany — sprzęt do budowy dróg i ich zastosowanie

Sprzęt stosowany w budownictwie drogowym różni się w zależności od tego, czy projekt obejmuje budowę nowej drogi, przebudowę drogi czy po prostu drobne naprawy dróg.

Oto lista najczęściej używanych urządzeń do budowy dróg:

Szukasz sprzętu budowlanego? – https://www.klaravik.pl/ – największe marki urządzeń budowlanych sprzedawane – używane maszyny, urządzenia i sprzęt na Klaravik.

 

równiarka drogowa
równiarka drogowa

 

Równiarki samobieżne

Powszechnie określane jako równiarka drogowa jest urządzeniem służącym do tworzenia płaskich powierzchni, do układania asfaltu, modelowania podłoży pod nawierzchnię dróg.

Typowe modele składają się z trzech osi, z silnikiem i kabiną umieszczonymi nad tylnymi osiami na tylnym końcu pojazdu i trzecią osią z przodu pojazdu — z długim ostrzem pomiędzy nimi.

walec
walec

 

Walec

Po ułożeniu asfaltu warstwami, walec służy do dociśnięcia go na miejsce. Walce mogą być rolkami gumowymi, dwuwałowymi walcami lub walcami wielofunkcyjnymi, a rodzaj zastosowanego walca określa mieszanina zastosowana w projekcie drogowym.

 

Koparka gąsienicowa
koparka gąsienicowa

 

Koparka gąsienicowa

Koparki są ciężkim sprzętem budowlanym używanym do kopania ziemi i skał oraz ładowania ich na wywrotki.
Koparki składają się z wysięgnika, łyżki i kabiny na obrotowej platformie umieszczonej nad podwoziem za pomocą kół lub gąsienic. Są w stanie wykonywać szeroki zakres prac, zmieniając przednie mocowanie.

 

wózek widłowy
wózek widłowy

 

Wózek widłowy

Wózek widłowy jest napędzanym pojazdem przemysłowym z dołączonymi wysuniętymi widłami, którym można opuścić w celu podniesienia materiałów, przedmiotu nad ziemie i przesunięcia ich.

Wózek widłowy był początkowo używany do przenoszenia obiektów w fabrykach, ale projekt był modyfikowany przez lata w celu zwiększenia jego wykorzystania.

 

ładowarka kołowa
ładowarka kołowa

 

Ładowarka kołowa

Ładowarka kołowa, określana również jako ładowacz czołowy jest rodzajem ciągnika używanego do przesuwania stosu materiału z ziemi i ładowania go na ciężarówkę lub do otwartego dołu.

Składa się z zamontowanej z przodu kwadratowej, szerokiej łyżki połączonej z końcem dwóch ramion, służących do zbierania materiałów z ziemi bez jej rozprowadzania.

 

dźwig samochodowy
dźwig samochodowy

 

Dźwig samochodowy

Dźwigi, żuraw tego typu są zazwyczaj montowane z tyłu ciężarówki, aby pomóc w podnoszeniu obiektów, konstrukcji na placu budowy.

Składają się one z nośnika (zwanego dolnym) i elementu podnoszącego (zwanego górnym), które są połączone za pomocą stołu obrotowego, umożliwiając przesuwanie elementu podnoszącego z boku na bok.

Żurawie samochodowe — maszyna budowlana na podwoziu samochodu ciężarowego lub celowo wykonanym podwoziu samojezdnym, wykorzystywany do prac przeładunkowych i montażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *