Książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie!

Motywacja to istotny proces regulacji psychicznych, który nadaje energię ludzkim działaniom i kierunkuje je. To nasz naturalny, wewnętrzny doping, bez którego trudno sobie radzić.  Książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie, wskazują, jak odnaleźć źródła motywacji.

Od momentu narodzin, przez całe swoje życie realizujemy niezliczoną ilość działań. Niektóre z nich podejmujemy z przyjemnością, inne z obowiązku, a kolejne z przykrego dla nas przymusu. Wszystko, co robi człowiek, napędzane jest poprzez motywację. To ona, jako czynnik mobilizujący skłania nas do działania i kierunkuje je. Psychologia, psychoanaliza i inne dziedziny naukowe podkreślają, że wyróżnić można odmienne źródła motywacji, która może mieć charakter świadomy lub nieświadomy. Zainteresowani mogą wnikliwie analizować zagadnienie. Każdy powinien jednak pamiętać, że bez tego naturalnego dopingu nic nie może się udać. Gdy zrozumiemy to, będziemy w stanie sterować swym losem, osiągać szczęście i sukcesy.

Książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie, wskazują, jak wykorzystać źródła motywacji. Wyjaśniają także, jak należy świadomie ukierunkowywać tę napędową siłę tak, by pozwalała nam osiągać określone efekty. Znaczącą rolę będą odgrywać tu nasze myśli i wpływające na nie bodźce.

 „Motywacja jest źródłem i sternikiem naszych zachowań. Jest ona pewnym procesem zachodzącym w ludzkiej świadomości ( czy raczej podświadomości ), w wyniku którego pojawia się chęć robienia czegoś. Ta chęć jest określana mianem motywu, pobudki lub jeszcze inaczej – napięcia motywacyjnego. Motyw pojawia się wtedy, gdy następuje uświadomienie sobie jakiejś niezaspokojonej potrzeby i wyraża się w gotowości podjęcia działania w celu jej zaspokojenia.” M.W. Kopertyoska, Motywowanie pracowników teoria i praktyka, Placet, Warszawa 2009, s. 14.

Książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie, warto więc mieć w domowej biblioteczce. W razie kryzysu, nadmiaru problemów, czy braku chęci do działania, okażą się bezcennym wsparciem. Czasem wystarczy subtelna wskazówka, podpowiedź lub rada, aby odnaleźć w sobie siły mobilizujące do podjęcia aktywności.

Musimy pamiętać, że  „Zwycięstwo to sposób myślenia”. Książka o tym mądrym tytule zmotywuje nas do zmagań ze wszystkimi przeciwnościami. Jest pewne, że każdy problem da się rozwiązać, nawet jeżeli potrzebne jest do tego sporo działań. Atut pozycji to fakt, że autor na własnym przykładzie dowiódł siły właściwej motywacji. W wyniku dramatycznego wypadku samochodowego już nigdy miał nie powrócić do pełnej sprawności. Groził mu wózek inwalidzki, który na zawsze przekreśliłby jego pasję do biegania. Ból fizyczny i psychiczny sprawił, że bywały momenty, że tracił wiarę w sens swojego życia. Pomogły mu jednak słowa wypowiedziane przez wielkie osobistości. Dzięki nim nie poddał się i dziś znów biega. W książce znajdziemy zbiór sentencji i złotych myśli, które podbudują naszą wiarę we własne możliwości i zmotywują nas do działania. Dzięki temu wszystko okaże się osiągalne.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/zwyciestwo-sposob-myslenia/

„Zdrowe myśli, zdrowe życie” to tytuł, który powinien zwrócić naszą uwagę. W książce omówiona została bowiem „siła przyciągania” umysłu, który można świadomie i podświadomie nastrajać. Wiadomo już, że człowiek wielokrotnie kierunkuje się na porażki i niepowodzenia. Przekonani o tym, że nie podołamy konkretnym zadaniom, nieświadomie wkładamy w nie mniej energii. Pewni swoich umiejętności i sensu podejmowanych działań z pewnością zdołamy dotrzeć do obranych celów. Książka uczy pozytywnego myślenia i wykorzystywania w codziennym życiu „siły przyciągania”. Dzięki temu zdołamy świadomie wyzwalać i kierunkować motywacje. Obrazowe przykłady i łatwy do zrozumienia język umożliwi nam szybkie rozeznanie się w zaprezentowanym zagadnieniu.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/zdrowe-mysli-zdrowe-zycie/

Książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie, powinny prezentować techniki, które z łatwością wykorzystamy w codziennym życiu. To dzięki nim osiąganie dowolnych celów stanie się dla łatwiejsze.

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to hasło, które musimy zapamiętać. Mamy przecież tylko jedną szansę, by właściwie je wykorzystać. Nie marnujmy więc czasu i skorzystajmy z mobilizującego wsparcia. Jest to jedyny tak obszerny poradnik, na rynku księgarskim, który zawiera recepty na szczęśliwe, wartościowe życie. Dowiemy się, jak dbać o zdrowie psychiczne i fizyczne. Przekonamy się, że można odkryć swoją życiową ścieżkę. Zrozumiemy, jak budować trwałe relacje z innymi. Nauczymy się redukować napięcia i skutecznie walczyć z chorobami. Pozycja obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z psychologii, medycyny, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Człowiek został potraktowany jako istota psychiczno-emocjonalna, cielesna społeczna i duchowa. Książka nauczy nas właściwego motywowania się, osiągania harmonii, spokoju i szczęścia.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-zdrowie-jedno/

W razie komplikacji należy wypracować „Balans”. Stan równowagi pomiędzy marzeniami a możliwościami. Nauczy nas tego poruszająca historia młodego żużlowca Sönke Petersena. To on na skutek wypadku musiał przesiąść się z motocykla na wózek inwalidzki, ale nie przestał walczyć, dlatego powoli stawia pierwsze kroki. Przykłady zaczerpnięte z prawdziwego życia uznawane są za jedne z najbardziej motywujących. Właśnie dlatego ta książka jest szczególnie polecana wszystkim.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/balans/

Zaprezentowane książki motywacyjne, które odmienią Twoje życie to pozycje, które zdołały wesprzeć już wiele osób. Informacja ta powinna zachęcić nas do lektury. Zawsze przecież warto skorzystać ze wsparcia.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *