5 najlepszych książek na prezent dla mamy

Każda mama jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Każda ma również swój własny gust i czytelnicze upodobania. Najlepsze książki dla mamy ucieszą jednak każdą rodzicielkę.

Rola matki jest jedną z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych. Silnej więzi emocjonalnej łączącej matkę z dzieckiem nie da się przecenić. Macierzyńska miłość od lat jest uznawana za jeden z najpiękniejszych motywów wykorzystywanych w literaturze i sztuce. Matczyna wrażliwość, opiekuńczość, czy zdolność do wyzbywania się własnych potrzeb na rzecz dziecka zawsze porusza, budząc zrozumiały szacunek.

Dzień Matki – jaką kupić książkę?

http://www.poradniki24h.pl/2071/dzien-matki-kupic-ksiazke

Nigdy nie zapominajmy, że każda mama jest wyjątkową i niepowtarzalną kobietą. Przedstawicielką płci pięknej, która ma własny gust, potrzeby i upodobania. Pamiętając o tej prawidłowości, zrozumiemy, że nie sposób wskazać książki, która zachwyciłaby wszystkie mamy. Biorąc pod uwagę wiele wskaźników, można jednak pokusić się, o wytypowanie sprawdzonych propozycji. 5 najlepszych książek dla mamy nie rozczaruje żadnej rodzicielki.

Poczytnych lektur dla mamy możemy poszukiwać z wielu powodów. Poprzez książkę zdołamy przecież wyrazić szacunek, miłość i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Warto poznać najlepsze książki dla mamy, bo sprawdzą się jako prezent na Dzień Matki i każdą inną okazję.

A może powieść obyczajowa…

Niemalejącą popularnością wśród pań cieszą się książki poruszające rzeczywiste problemy. Książką dla mamy może stać się dobra powieść obyczajowa lub powieść psychologiczna. W tym obszarze znajdziemy masę emocjonujących pozycji.

„Kocham Cię Mamo” to tytuł, który wyrazi w naszym imieniu najpiękniejsze emocje. Poruszająca powieść pozwoli nam prześledzić skomplikowane życie Karoliny Masłowieckiej. Poznamy bohaterkę jako młodą dziewczynę, wychowywaną w surowym, purytańskim domu. Ojciec niestroniący od alkoholu kontroluje rodzinne życie. Bezwolna matka nie potrafi właściwie reagować, przez co dziewczyna jest zdana tylko na siebie. Gdy Karolina wyrośnie na piękną kobietę, przeszłość będzie bezustannie odciskać piętno na jej losie. Zaskoczą nas niespodziewane zawirowania i ostatecznie jej przedwczesna śmierć. Nim nastąpi ten dramatyczny koniec, wydarzy i wyjaśni się wiele. Przypadkowe spotkanie wiele zmieni, pojawi się policja, a nawet żądna zemsty postać.

Kryminał – czy sprawdzi się na prezent dla mamy?

Oczywiście panie lubią też zaskakujące zwroty akcji i skrajne emocje. A skoro, niemalejącym zainteresowaniem cieszą się najlepsze kryminały, pośród nich znajdziemy tytuł, który sprawdzi się jako prezent dla mamy. Literatura z tego gatunku nigdy nie rozczarowuje.

„Pułapka” to książka pełna przygód, niebezpieczeństw, tajemnic i ukrytych skarbów. Współczesna akcja rozgrywa się na terenie Dolnego Śląska. Wraz z bohaterami wyruszymy na poszukiwania mitycznej ”szczeliny jeleniogórskiej”, czyli schowka z czasów II wojny światowej. Podobno w miejscu tym, Niemcy ukryli niewyobrażalne kosztowności. Biżuteria, złoto, dzieła sztuki, brylanty i inne precjoza, czekają na odkrycie. Na poszukiwania wyruszą zajmujący się eksploracją skarbów bracia Czarnowscy wraz z żonami. Zdobyte przez nich informacje wskazują, że „szczelina” może mieścić się w starej sztolni kobaltu w Górach Izerskich.

Miejsce to typuje także Justus Schwarz. Wraz z polskim wspólnikiem, Marianem Boryczko, przyłączy się on do poszukiwań. Bogactwa wabią wielu. Do akcji włączy się więc Jacek Sulima, Jako dziennikarz miesięcznika zajmujący się on tropieniem tajemnic z czasów II wojny światowej. Z każdym krokiem niebezpieczeństwo zacznie wzrastać. Śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nietypowymi mieszkańcami Gór Izerskich.

Poznaj życie znanych i wyjątkowych osób

Poruszające biografie, autobiografie, czy pamiętniki to szansa, by poznać wyjątkowe osoby i ich perypetie. Ten gatunek cenią wszyscy przedkładający fakty nad literacką fikcję.

„Pani Nela z Saskiej Kępy” to fabularyzowana na prawdziwym życiorysie historia. Opowieść o wyjątkowej kobiecie i matce. Tytułowa bohaterka, w wieku siedemnastu lat, przybyła z Łodzi do Warszawy w 1928 roku, by zacząć nowe życie. Za sprawą znajomości z poetką Florą, bohaterka otarła się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. Poeta Lucjan Szenwald obdarzył Nelę szczerym uczuciem. Jej serce silniej zabiło jednak, do warszawskiego inżyniera. Niestety, już jako mąż okazał się on hazardzistą i kobieciarzem. Uniwersalna treść i autentyczni bohaterowie to atut, dzięki któremu książkę czyta się z zapartym tchem. Tę historię doceni każda kobieta. Wyboiste losy pani Neli i otaczających ją osób sprawiają, że jest to książka o trudach toksycznego małżeństwa i sile matczynej miłości. Zrozumiemy, jak wielką siłę charakteru może skrywać delikatne, kobiece ciało. Poznamy także losy ludzi, którym przyszło żyć w latach powojennych. W tle rozpościerać będzie się Warszawa i jej peryferyjna wówczas dzielnica – Saska Kępa.

A może czas na reportaż?

Literatura faktu w tym reportaże ma wielu wiernych Czytelników. Prawdziwe historie poruszają bowiem najbardziej.

„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu” to reportaż o niezwykłych przedstawicielkach płci pięknej. Mieszkanką Europy może wydawać się, że panie mają coraz silniejszą i stabilną pozycję. Nie wszędzie jest jednak tak samo. Reportaż zabierze nas do Islamskiej Republiki Iranu. W tym miejscu obowiązuje system patriarchalny. Oznacza to, że mężczyźni wiodą prym, a kobiety traktowane są jak obywatele drugiej kategorii. Tutaj nikogo nie dziwi, że 13-latka może poślubić dużo starszego mężczyznę. Normą jest ułatwione prawo męża do rozwodu, którego nie dostępują kobiety. Według prawa zapisanego w Koranie wina zawsze leży po stronie kobiety. Na wsparcie nie mogą więc liczyć ofiary gwałtu, przemocy fizycznej i psychicznej. Pomimo wszelkich tych trudności tamtejsze kobiety naprawdę doskonale sobie radzą. Przekonamy się o tym „zaglądając do ich domów”. W szczerych rozmowach Iranki zdradziły wiele szczegółów.

Sprawdzone i niezawodne poradniki

Każdy czasem poszukuje wsparcia i podpowiedzi, jak radzić sobie w różnych obszarach życia. To dlatego popularnością cieszą się sprawdzone książki-poradniki. Z zawartych w nich wiadomości na pewno skorzysta każdy.

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to uniwersalny poradnik dla każdego. Książka zawiera podparte wiedzą naukową i paranaukową, recepty na życie. Zaletą pozycji pozostaje fakt, że człowiek został ujęty jako istota cielesna, społeczna, psychiczno-emocjonalna i duchowa. Podkreślona została istota harmonii i wewnętrznego spokoju. Stanu, który może i powinien osiągnąć każdy. Dowiemy się, jak budować zdrowe relacje i udany związek. Przekonamy się, że możemy osiągnąć zdrowie fizyczne i psychiczne. Zorientujemy, jak odnaleźć życiową misję i nadać życiu sens. Pojmiemy, jak planować zdrowe odżywianie, które wpłynie na naszą ogólną kondycję. Ta ponad czterostronicowa pozycja, zawiera wszystkie, najważniejsze informacje. Poznając je, każdy zdoła rozpoznać, zrozumieć i pokochać samego siebie.

Książka dla mamy to doskonały pomysł na każdą okazję. Warto więc poznać nie tylko te pięć tytułów. Propozycje potraktujmy jako wskazówkę do owocnych poszukiwań.

Co czytać? Książki, po które watro sięgnąć!

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *