Spalacze tłuszczu – czy warto z nich korzystać?

Spalacze tłuszczu należą do tych produktów, które wzbudzają wiele wątpliwości. Dla jednych to zbawienie w walce z nagromadzoną tkanką tłuszczową, dla innych przekroczenie niebezpiecznej granicy między tym, co zdrowe, a co nie. Jak jest naprawdę?

Spalacze tłuszczu – zasada działania

Odchudzanie to dziś temat zarówno modny, jak i bardzo ważny. Coraz więcej osób zauważa, kiedy trzeba wreszcie uporać się z nadwagą lub otyłością, by zachować sprawność, zapewnić sobie normalne funkcjonowanie i długie lata życia. To z tego powodu dużym uznaniem cieszą się rozmaite suplementy, a pośród nich spalacze tłuszczu.

Zadanie spalaczy tłuszczu to efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, które odbywa się na dwóch płaszczyznach. Jedną z nich jest zwiększanie efektywności procesu termogenezy, czyli produkcji ciepła. Spalacze tłuszczu to przeważnie termogeniki, które nasilają procesy produkcji ciepła. Druga kwestia w przypadku ich stosowania, tyczy się zwiększania wydolności, jak i aktywności psychoruchowej. Poszczególne składniki są zatem w stanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wpływając na lepszą wydolność, owocują możliwością wykonania dłuższych, intensywniejszych treningów, bez odczuwania przemęczenia.

 

Działają czy nie?

Przeprowadzone badania dowodzą, że spalacze tłuszczu faktycznie są w stanie przyspieszyć osiąganie upragnionych efektów – pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wpływają na to również stosowane składniki, jak kofeina, zielona herbata czy pieprz kajeński, które znane są z właściwości pobudzania metabolizmu, zdolności antyoksydacyjnych oraz zwiększania możliwości wydolnościowych organizmu.

Faktem jest jednak to, że stosowanie tylko spalaczy tłuszczu nie przyniesie pożądanych efektów. Ich użytkowanie jako suplementów, które wspomagają, w połączeniu z właściwą dietą i aktywnością fizyczną, to klucz do sukcesu. By uzyskać konkretne efekty, trzeba również mieć na uwadze indywidualny dobór odpowiedniego preparatu, jak i konkretnych dawek oraz sposób przyjmowania.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *