Miasto Dzieci 2012 poszukuje wolontariuszy

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jako organizacja pożytku publicznego już po raz piąty uruchamia projekt pod nazwą „Miasto Dzieci” w dniach od 30 lipca do 10 sierpnia 2012 r. w formie półkolonii dla dzieci w wieku 7-14 lat, głównie tych poszkodowanych przez los oraz podopiecznych świetlic środowiskowych . Uczestniczy w nich około 200 – 300 dzieci i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem.

Zaangażowanie społeczne może mieć różne formy – My uwalniamy potencjał dzieci w formie „nauki poprzez zabawę”. To tutaj, w Jaworzynie Śląskiej, wśród zabytkowych eksponatów, powstaje Miasto, którym rządzą mali obywatele. Jest burmistrz, porządku pilnuje straż miejska, jest butik, krawiec, restauracja; najświeższych wiadomości dowiesz się z miejscowej gazety, a jeśli bardzo się śpieszysz  – wszędzie pojedziesz taksówką. Najpierw jednak musisz iść do pracy, żeby po ciężkim dniu odebrać w banku zasłużoną wypłatę…

Ale to nie wszystko. „Miasto Dzieci” to również idea dzielenia się własnym doświadczeniem, dlatego angażujemy lokalnie działające instytucje i firmy, aby ich przedstawiciele przybliżali dzieciom świat dorosłych. To dzięki nim dowiadują się na czym polega praca samorządu, jak działa bank, sklep, jak wypieka się prawdziwy chleb i jak zorganizowane jest życie w mieście. Tutaj wolontariusze są dla nich również wzorem , przekazują społecznie użyteczne postawy, motywują i inspirują do działania.

Współpraca…

Nasza oferta adresowana jest do uczniów szkół średnich oraz studentów chętnych wziąć udział w warsztatach i poprowadzić własny mini projekt w formie opiekuna zawodu . Współpraca będzie odbywała się na zasadzie praktyk zawodowych lub wolontariatu studenckiego. Studenci, uczniowie, wolontariusze pomagają dzieciom rozwijać ich zainteresowania w wybranych przez nie zawodach. One zawsze chętnie uczą się nowych rzeczy od ludzi, którymi kieruje pasja i zaangażowanie. W zamian organizator oferuje wyżywienie oraz całodzienny pobyt.

Kontakt…

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74-637-43-30 lub mailem muzeum@muzeumtechniki.pl

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Jaworzyna Śląska Ul. Towarowa 4, 58-140

Telefon: 074 63 74 330

Tel/kom: 692 407 401

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *