W Krakowie ruszają Inżynierskie Targi Pracy

Przedstawiciele blisko 50 firm będą uczestniczyć w 14. Inżynierskich Targach Pracy, które w środę i czwartek trwać będą w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.W 2011 roku targi odwiedziło około 8 tys. studentów i absolwentów technicznych szkół wyższych. Jak poinformowała PAP Agnieszka Zastępa z organizacji BEST AGH Kraków, która organizuje imprezę, należy ona do największych targów pracy w Polsce.

„Jest to spotkanie pracodawców ze studentami krakowskich uczelni technicznych, którzy poszukują pracy, praktyk lub stażu” – zaznaczyła.

Podkreśliła, że Inżynierskie Targi Pracy co roku gromadzą tłumy odwiedzających: w zeszłym roku było to około 8 tysięcy studentów i absolwentów oraz przedstawiciele 49 firm. Dla pracodawców to okazja, aby pozyskać młodych pracowników, stażystów oraz praktykantów. Studenci dokonują zaś rozeznania w sytuacji na rynku pracy oraz poznają kryteria rekrutacyjne.

„Liczba wystawców jest dobrą prognozą na przyszłość dla inżynierów szukających pracy. Ta wysoka frekwencja niewątpliwie wskazuje na to, że firmy potrzebują pracowników z Polski. Co więcej, szukają ich już wśród studentów i absolwentów, bo przecież to do nich skierowane są głównie targi” – zaznaczyła Zastępa.

Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, czyli międzynarodowa organizacja działająca przy 91 uczelniach technicznych w 30 krajach Europy.

PAP – Nauka w Polsce

rgr/ pad/ agt/

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *