Czaty, fora, warsztaty online: jak szukać pracy w Internecie?

Czaty, fora, warsztaty online: jak szukać pracy w Internecie? Serwis rekrutacyjny Pracuj.pl zaprasza na XVIII Wirtualne Targi Pracy 7-11 października 2013

Już 7 października ruszają kolejne Wirtualne Targi Pracy, których organizatorem jest . Przedstawiciele ponad 150 firm zaprezentują się przed potencjalnymi kandydatami. Podczas tej edycji uczestnicy będą mogli po raz pierwszy wziąć udział w warsztatach on-line. Przewidywana liczba odwiedzających targi to 350 tysięcy osób.

Nie wychodząc z domu każdy z uczestników będzie mógł odwiedzić ponad 150 wirtualnych stoisk, skupionych w 26 pokojach branżowych. Jak wynika z przeprowadzonych badań, podczas ubiegłej edycji targów zainteresowanie aż 54% uczestników wzbudziły prezentowane oferty pracy, na drugim miejscu w rankingu znalazły się informacje na temat poszczególnych firm (38%).1

Pracuj.pl podczas Wirtualnych Targów Pracy stawia na interaktywność. Platforma targowa posłuży pracodawcom oraz potencjalnym kandydatom jako narzędzie do komunikacji, da możliwość dopytania o szczegóły, czy uzyskania odpowiedzi na nurtujące kandydatów pytania na czatach i forach. Po raz pierwszy odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach on-line. Podczas zajęć prowadzonych przez przedstawicieli firm: Architekci Kariery i Mondelēz Polska poruszone zostaną interesujące tematy z zakresu nowoczesnych metod poszukiwania pracy czy obecności na rynku.

Wiele z firm biorących udział w Wirtualnych Targach Pracy wykorzystuje filmy video do zaprezentowania jak działa organizacja. „Dzięki temu odwiedzający stoiska będą mogli zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje firma od wewnątrz, jaka panuje w niej atmosfera, poznają kulturę organizacyjną i wartości firmy, a także będą mogli zobaczyć jak przebiega proces rekrutacyjny. Wizyta na stoisku pracodawcy to możliwość aplikowania od razu na wybrane stanowisko lub pozostawienia spontanicznej aplikacji w bazie kandydatów danej firmy. Podczas poprzedniej edycji prawie połowa odwiedzających (49%) aplikowała podczas targów” – mówi Izabela Bartnicka z Grupy Pracuj Solutions.

Zgłoszenia: http://www.targi.pracuj.pl/dla-pracodawcow.html

Więcej informacji o targach i poprzedniej edycji na: http://wiosna2013.targi.pracuj.pl/

1 Badanie Megapanel marzec 2013

PR
LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *