Program „Doceń polskie” pod patronatem ministra

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba, objął honorowym patronatem kolejną, trzecią już, edycję Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Resort wspiera to przedsięwzięcie od samego początku jego funkcjonowania – honorowym patronem poprzednich dwóch odsłon programu był Marek Sawicki.

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Inicjatywa ma na celu promowanie artykułów spożywczych wyróżniających się wysoką jakością i polskim pochodzeniem. O godło programu mogą ubiegać się wyłącznie produkty związane z naszym krajem (wytwarzane wg tradycyjnej receptury, czy przygotowane z polskich składników).

Podejmowane w ramach programu działania promocyjne to (zwłaszcza dla małych lokalnych firm) realna szansa zaistnienia na szerszym rynku i dotarcia do nowych grup odbiorców. Uwagę na ten aspekt zwrócił także Stanisław Kalemba w liście adresowanym do organizatorów programu „Doceń polskie”. – Realizowane działania promocyjne, budujące określony wizerunek polskich producentów wytwarzających żywność wysokiej jakości są niewątpliwie bardzo istotnym elementem tworzenia wielkości sprzedaży – napisał minister. – Jestem przekonany, że uczestnictwo w programie „Doceń polskie” przyniesie wiele korzyści producentom i przyczyni się do promocji produktów wysokiej jakości – dodał Stanisław Kalemba.


Warto przypomnieć, że poprzednie dwie edycje programu realizowane były pod honorowym patronatem ministra Marka Sawickiego. – Decyzja ministra Stanisława Kalemby o objęciu patronatem honorowym tegorocznej odsłony programu bardzo nas cieszy. To kolejny dowód na to, że nasze działania idą w dobrym kierunku i, bez względu na zmianę na stanowisku ministra, resort nadal wspiera naszą inicjatywę – mówi Marek Bielski, organizator programu.


W ramach przedsięwzięcia zorganizowano dotychczas sześć audytów, podczas których Loża Ekspertów decydowała o przyznaniu certyfikatów „Doceń polskie”. Lożę tworzą specjaliści zawodowo zajmujący się żywnością i żywieniem. Przewodniczącym pięcioosobowego grona jest Mirek Drewniak z Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Eksperci oceniając artykuły spożywcze biorą pod uwagę trzy czynniki – smak i wygląd wyrobu oraz stosunek jego jakości do ceny. Loża ma do dyspozycji dziesięciopunktową skalę ocen. Wyroby, które zdobędą wysokie noty otrzymują certyfikat „Doceń polskie”, zaś artykuły z maksymalną liczbą punktów zostają dodatkowo uhonorowane tytułem TOP PRODUKT.

Do tej pory godłem programu wyróżniono blisko 400 produktów, w tym wyroby marek własnych. Kolejną okazją do zdobycia prestiżowego certyfikatu będzie siódma certyfikacja, która odbędzie się 23 stycznia.

 PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.