Innowacyjne urządzenia marki ASUS wyróżnione na CES 2013

piętnaście produktów marki ASUS zostało nominowanych do nagród CES Innovations Awards 2013 – jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży elektroniki użytkowej. Wśród nich znalazły się takie nowości tajwańskiego producenta, jak PadFone 2, ultrabook Taichi™, Zenbook Ultrabook™ i ViVoTab™.

Urządzenia ASUSa nominowane zostały do CES Innovations Awards w sześciu kategoriach: sprzęt i akcesoria dla graczy, osprzęt, komponenty komputerowe, urządzenia peryferyjne, tablety, e-czytniki i urządzenia mobilne, a także wyświetlacze wideo i telefony bezprzewodowe.

 „Jesteśmy bardzo dumni, że aż tyle naszych produktów zwróciło na siebie uwagę jury tej edycji CES Innovations Awards. Podzespoły, urządzenia peryferyjne czy sprzęt dla miłośników gier komputerowych to obszary, z których wywodzi się nasza marka. Cieszymy się z nominacji, które potwierdzają, że jesteśmy w gronie liderów innowacji. Fakt, iż zdobyliśmy tak wiele nominacji w kategorii urządzeń mobilnych, jest wielką nobilitacją i jednoczesnym sygnałem, że nasze starania w kierunku wytyczania nowych trendów i rozwiązań dla całego rynku elektroniki użytkowej znajdują poparcie w tak szacownym gronie, jak jury konkursu.” – ocenia Sławomir Stanik, Country Manager, ASUS Polska.

W kategorii telefonów bezprzewodowych nominację otrzymał PadFone 2, z uwagi na unikalne połączenie funkcji smartfona i tabletu. Równie innowacyjny, dwuekranowy notebook Taichi zapewnił sobie nominację w kategorii tabletów, e-czytników i urządzeń mobilnych. Jurorzy docenili jego oryginalny design, a także reprezentowane przez niego innowacyjne i futurystyczne podejście do komputerów przenośnych. W kategorii osprzęt i komponenty komputerowe nagrodzono modele UX21A i UX31A Zenbooka, a także ViVoTab, który zaintrygował jury swoją niewielką wagą, mobilnością oraz doczepianą klawiaturą, pracującą na niezależnej baterii.

27-calowy monitor ASUS Designo Series MX279H otrzymał nominację w kategorii urządzenia peryferyjne. ASUS MX279H posiada pozbawiony obramowania ekran, 178-stopniowe kąty widzenia oraz oferuje krystaliczny dźwięk w technologii audio ASUS SonicMaster opracowanej we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower®. W tej samej kategorii nominację otrzymały urządzenia VariDrive – połączenie napędu optycznego ze stacją dokującą wyposażonym w gniazda USB 3.0, HDMI i Ethernet, a także Audio Dock – stylowe i kompaktowe rozwiązanie zwiększające możliwości przenośnych komputerów PC dzięki zastosowaniu prostego mechanizmu dokującego. W kategorii wyświetlaczy jury wyróżniło nominacją 29-calowy ekran Designo Series MX299Q oraz 24-calowy monitor ProArt Series PA249Q.

Panel sędziowski wybrał także trzy produkty z rodziny Republic of Gamers (ROG) do nominacji w kategorii urządzeń i akcesoriów do gier. Pierwszy z nich to notebook do gier ROG G Series G46VW, który kryje potężną moc maszyny do gier w kompaktowej, przenośnej obudowie 14-calowego notebooka. Drugim produktem są słuchawki ROG Vulcan PRO, oferujące jako jedyne dedykowaną graczom technologię aktywnego usuwania szmerów i zakłóceń, a ostatnim – wyjątkowo czuła myszka do gier GX1000. Do kategorii podzespoły nominowano płytę ROG Maximus V Formula, wyposażoną w oczekującą na patent technologię chłodzenia powietrzem i płynem Fusion Thermo Solution, a także układ zarządzania przepustowością sieci GameFirst II i kartę audio SupremeFX IV. Druga nominowana płyta to TUF Series SABERTOOTH Z77.

PR

LA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *