BiznesEdukacjaGospodarkaKsiążki recenzjePolecamyPublikacje wydawnicze

Czy ebooki wypierają tradycyjne książki?

Czy ebooki wypierają tradycyjne książki? – Przyszłość czytelnictwa niewątpliwie należy do ebooków i czytników elektronicznych. Coraz więcej osób na świecie rezygnuje z czytania papierowych książek.

Jest to głównie spowodowane tym, że ebooki są tańsze, a technologia elektronicznego papieru jest już tak dopracowana, że stać na nią już większość czytelników, ale przede wszystkim jest na tyle dopracowany, że czytanie na nim to prawdziwa przyjemność. Nie męczy wzroku tak jak zwykły ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ e-ink nie świecie.

Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych potrzebne jest zewnętrzne źródło światła. Nie należy odbierać tego jako wadę, a wręcz przeciwnie. Przecież tradycyjne książki papierowe również czytamy tylko przy zewnętrznym oświetleniu. Dodatkową zaletą czytników ebooków jest masa innych funkcji. Możemy przeglądać na nich zdjęcia, słuchać muzyki, bądź przeglądać internet.

Ebooki są znacznie tańsze od papierowych wersji. Niestety w Polsce wydawcy nie są przekonani jeszcze do wydawania jednocześnie książek w wersji elektronicznej i papierowej. Ich obawy związane są z piractwem. Wydawcy zachodni nie mają z tym większego problemu i czytelnicy mają zawsze do wyboru dwie wersje książek, nawet premierowych bestsellerów.

Przyszłość jest coraz lepsza dla ebooków już w pierwszej połowie roku 2012 odnotowano znaczy wzrost sprzedaży ebooków, a sami wydawcy też zaczynają patrzeć na wydania elektroniczne bardziej przyjaźniej i wydawanie drukowanej i elektronicznej wersji książki staje się już normą. Plany na następne lata zakładają znaczny wzrost rzędu kilkuset procent rocznie rynku ebooków.

—————–

Jednym z przykładów wydawnictw aktywnie wydające e-booki razem z wersjami drukowanymi książek jest Wydawnictwo Psychoskok – oferta wydawnicza na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *