Windows Server 2012

Znane są informacje na temat premiery Windows Server 2012, która odbędzie się 4 września. Ponad miesiąc później odbywać się będzie premiera Windows 8. Co możemy powiedzieć na temat zmian, które zostały wprowadzone w Windows server. Przede wszystkim jest on ułatwieniem dla użytkowników.

Wynika ono z ograniczenia edycji, które całkowicie będą odpowiadały potrzebom firm, które znajdują się na rynku. Spodziewamy się edycji foundation. Wykorzystuje się ją głównie dla najmniejszych firm, które posiadają 15 użytkowników. Ograniczenie wynika z tego faktu, że ta wersja pojawi się jedynie w kanale OEM. Licencjonowanie jest możliwe poprzez per serwer. Popularna edycja, to Essentials. Dawniejszy wzór tego serwera, to small business server. Posiada ona prostszy interfejs, co gwarantuje o wiele szybszą pracę serwera. Edycja typu standard posiada prawo do wirtualizacji 2 instalacji systemu. Inaczej jest w wersji Datacenter, gdzie poziom wirtualizacji przedstawia się dla nieograniczonej liczby systemów, na sprzęcie licencjonowanym. Kolejne korzyści Windows server 2012, to pełna funkcjonalność. Wersja Web nie pojawi się w tym roku na rynku, co jest odpowiednio uzasadnione przez firmę Microsoft. Wyjaśnia, że w wersji server 2012 możliwe będzie zniesienie obowiązku posiadania CAL w scenariuszach. Jak można przekonać się o możliwości takiego systemu? Korzystając z wersji Beta, która pojawiła się już kilka miesięcy wcześniej. Dotarła do nas wiadomość, że całkowicie zakończono prace nad kodem źródłowym, jak i pojawił się proces przygotowań do premiery tego oprogramowania. Nowe możliwości windows server to przede wszystkim wiele nowych opcji zarządzania maszynami, narzędzia zabezpieczające, nowy system plików, czy interfejs Metro. Dawniej windows server 2008 R2 zapewniał użytkownikowi wybór 12 licencji. Ułatwienie wyboru dla nowszej wersji jest możliwe, ponieważ występuje ich tylko 4 edycje. Edycja windows server Foundation jest przeznaczona dla mniejszych firm, a Datacenter czy Standard dla większych organizacji. Przeznaczenie Essentails jest podobne, jak Foundation.

System Windows Server 2012 to najnowsza platforma serwerowa Microsoftu, która wedle jego słów pomoże klientom indywidualnym i organizacjom „czerpać korzyści ze zjawiska, które nazywamy erą chmurowego OS”

Wszystkim zainteresowanym nowym produktem firmy Microsoft – polecamy publikację – Biblia Windows Server 2012. Podręcznik Administratora – Tematy poruszone w podręczniku na pewno wyczerpują zainteresowanie każdego administratora zarówno początkującego jak i tego doświadczonego.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.