GospodarkaSklepySpołeczeństwoWydarzeniaZakupy

Polowanie na okazje i promocje czas zacząć – sezon niskich cen 2022

Jeśli szukasz najlepszych ofert, promocji i wyprzedaży, czas zacząć na nie polować. Nadchodzi Czarny Piątek to już 25 listopada 2022, a to oznacza, że polowanie na okazje i promocje właśnie się rozpoczyna.

Promocje i okazje rozpoczęte

Sklepy internetowe już uruchomiły liczne promocje i kuszą rabatami. Więc czas zacząć rozglądać się za promocjami i okazjami. Jest to pora roku (przed świętami), kiedy można znaleźć wspaniałe oferty na produkty, które naprawdę chcesz lub potrzebujesz. Powinieneś zacząć szukać promocji i okazji już teraz.

Za chwilę będzie Black Friday oraz Cyber Monday, a to okazja na tanie zakupy. Natomiast zaraz po świętach zaczną się poświąteczne wyprzedaże.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym łowcą okazji, czy nowym w tej grze, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem zakupów.

Kiedy widzisz promocję, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz tego, co jest oferowane.

Musisz zadać sobie pytanie:

  • Czy jest to naprawdę okazyjna cena za ten towar?
  • Czy chcę to kupić to tylko dla dreszczyku emocji związanego z otrzymaniem czegoś za niższą cenę?
  • Czy naprawdę tego potrzebuje?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi „nie”, to nie kupuj tego!

Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem tego konkretnego przedmiotu, ale jego cena wydaje się zbyt wysoka w porównaniu z innymi opcjami dostępnymi w tym czasie i miejscu — na przykład, jeśli przedmiot jest obecnie na sprzedaż w innym sklepie — rozejrzyj się i porównaj ceny, zanim zdecydujesz się na zakup.

Zanim kupisz przedmiot, który znajduje się na półce wyprzedażowej lub w okazyjnej cenie, zadaj sobie pytanie. Dlaczego cena tego produktu została obniżona? Odpowiedź może być taka, że nie ma już na niego popytu, jest uszkodzony lub z wadami, zbliża się data ważności, jest nadprodukowany i dlatego nie sprzedaje się dobrze w sklepach. Nawet jeśli przedmiot wygląda dobrze i działa doskonale (co, jak wiemy, nie zawsze jest prawdą), są szanse, że zniżka jest dlatego, że jest coś nie tak z przedmiotem.

Jeśli mimo tych obaw nadal kusi Cię okazyjna cena, upewnij się, że wypróbowałeś swój zakup najpierw przed zakupem — lub przynajmniej przeczytaj kilka opinii online o swoim potencjalnym zakupie.

Pamiętaj o tym przed zakupem:

Jeśli znajdziesz przedmiot, który jest na wyprzedaży i jest to coś, czego potrzebujesz, kup go.

To może być kuszące, aby kupić coś, co jest na sprzedaż, ponieważ uważasz, że jest to okazja. Jest to jeszcze bardziej kuszące, gdy przedmiot ten jest czymś, czego potrzebujesz. Zanim pójdziesz tą ścieżką, zapytaj siebie: „Czy potrzebuję tego?”. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to śmiało kupuj! Ale jeśli odpowiedź brzmi nie, to nie kupuj go.

Nie kupuj czegoś, tylko dlatego, że wszyscy inni to kupują.

Wszyscy mamy takiego znajomego, który kupuje produkty wyłącznie na podstawie ich popularności i/lub metki. Wiemy również, że nie jest to najlepszy sposób na podejmowanie decyzji o zakupie — zwłaszcza jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy! Nie powinieneś czuć się zmuszony do dokonywania zakupów, tylko dlatego, że „wszyscy inni to robią” lub dlatego, że coś wydaje się dobrą ofertą na pierwszy rzut oka (ale kiedy zaczniesz myśleć o tym bardziej obiektywnie, te oszczędności mogą nie być warte twoich ciężko zarobionych pieniędzy).

Oferty z okazji Czarnego Piątku mogą być dobre, ale nie daj się namówić na zakup rzeczy, których tak naprawdę nie chcesz lub nie potrzebujesz.

Zanim zaczniesz robić zakupy, poświęć chwilę na zastanowienie się, czego szukasz. Czy potrzebujesz kolejnej pary butów? Czy może te, które już posiadasz są w sam raz? Czy w Twojej szafie są rzeczy, które siedzą w niej od lat? Już nie pasują lub wciąż są wypierane przez nowsze ubrania? To może być czas na sprzątanie przed Black Friday!
Nie chcesz utknąć z mnóstwem rzeczy, które kończą się zaleganiem w szafie i zbiera kurz.

Podsumowanie:

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i znaleźć wspaniałe oferty, to Czarny Piątek jest najlepszym czasem, aby to zrobić. Nie daj się zwieść szumowi. Nie kupuj czegoś tylko dlatego, że jest na sprzedaż w promocji lub dlatego, że wszyscy inni to kupują. Zawsze zadawaj sobie pytanie, dlaczego cena została obniżona przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o zakupie. Sprawdź czy są lepsze miejsca niż Allegro, Shopee lub Amazon, gdzie można uzyskać więcej korzyści, niszą cena za dany produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *