GospodarkaUrządzenia i maszyny

Kontener IBC i dedykowane akcesoria

Zbiorniki IBC mają szerokie zastosowanie. W kontenerze IBC można magazynować i przewozić ciecze, ale również żywność.

W przypadku substancji niebezpiecznych kontener IBC musi mieć oznaczenie UN zgodnie z ADR, RID i IMDG-Code. Certyfikaty te uznawane są na całym świecie. Paletopojemniki produkuje się z tworzywa sztucznego HDPE. Tworzywo to ma wysoką odporność mechaniczną, co jest niezwykle ważne podczas transportu.

Należy jednak pamiętać, że pomimo świetnej wytrzymałości oraz przemyślanej konstrukcji zbiornika IBC trzeba zachować uregulowania związane ze składowaniem kontenerów IBC. Niebezpieczne jest układanie w stosach zbiorników IBC o różnych pojemnościach czy przekraczanie dozwolonych ciężarów.

Przeczytaj również: Uwolnij moc worków Big-Bag – przewodnik po efektywnym przechowywaniu i transporcie

Wracając do samego surowca wykorzystywanego do produkcji pojemników IBC to jest on zupełnie obojętny fizjologicznie – nie posiada smaku i zapachu. Dzięki polietylenowi HDPE paletopojemniki są odporne na wodę, benzynę, alkohol i wiele innych chemikaliów. Mlecznobiała barwa kontenera IBC jest ogromną zaletą.

Z łatwością można kontrolować składowane w pojemniki IBC substancje. Niesprzyjające warunki pogodowe nie mają żadnego wpływu na mauzer. Nie pochłania wody, dlatego niebezpieczne bakterie czy grzyby takie jak pleśń nie mają najmniejszych szans na rozwój.

poznaj – Jak dbać o swoje urządzenia filtracyjne, aby przedłużyć ich żywotność?

Sklep internetowy PALETEO posiada w swojej ofercie zbiorniki IBC z oznaczeniem UN w trzech pojemnościach: 300 litrów, 600 litrów oraz 1000 litrów.

Poza samym kontenerem IBC Klienci mogą wyposażyć się w zawory dedykowane do paletopojemników, krany oraz innowacyjne i bardzo ciekawe produkty jakimi są płaszcze grzewcze do zbiorników IBC lub ogrzewacz samego dna zbiornika. Dostępne są ogrzewacze z termostatem pojedynczym i podwójnym. Produkty te potrafią nagrzać składowane substancje w kontenerze IBC od 0 do 40 stopni Celsjusza lub od 0 do 90 stopni Celsjusza. Cieczą składowane w kontenerze IBC, do których płaszcze grzewcze świetnie się spisują to między innymi: żywice, woda, oleje i oleje napędowe.

Po co w ogóle nagrzewać składowane ciecze? Odpowiedź jest prosta – w celu ułatwienia i usprawnienia opróżnienia pojemnika IBC. Zastosowanie takie rozwiązanie zmniejsza również straty. Produkty te tak samo jak pojemniki IBC są zgodne z wymogami higienicznymi. Dedykowane są również w transporcie. Montaż i demontaż takiego podgrzewacza jest prosty i szybki. Wyposażone są one w klamry szybkiego zwalniania. Podgrzewacz dna natomiast wystarczy umieścić między paletą a samym kontenerem IBC. Ogrzewacz dna polecany jest do substancji lepkich i półstałych produktów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *