Czy firmowe czekoladki to dobry pomysł na promocję?

Nietypowe sposoby na promocję naszej firmy mogą być zarówno strzałem w dziesiątkę, jak i bardzo poważną wizerunkowo klapą. Z tego względu, jeżeli chcemy zrobić coś inaczej niż konkurencja, musimy bardzo dobrze przemyśleć nasze działanie, a także zadbać, by każdy etap realizacji projektu był dopięty na ostatni guzik. Jest tak również w przypadku, gdy chcemy zamówić czekoladki z firmowym logo, jako zachętę dla klientów czy miły prezent do realizowanych zamówień. Jak sprawić, by taki pomysł okazał się sukcesem? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmowych słodkości? Czemu w ogóle warto spróbować?

 

1. Firmowe słodkości mogą zjednać nam przychylnych ludzi

2. Decydując się na nietypową promocję musimy dbać o jakość

3. Czekolada to dobra opcja nie tylko od święta

 

Firmowe słodkości mogą zjednać nam przychylnych ludzi

Nie da się ukryć, że mało jest pośród nas osób, które kategorycznie i pod żadną postacią nie lubią słodyczy. Taka sytuacja to raczej wyjątek, a nawet ci z nas, którzy na co dzień trzymają ścisłą dietę, od czasu do czasu pozwalają sobie na kawałek czekolady czy ciastko. Z tego powodu pomysł na promowanie naszej firmy poprzez bombonierki z logo firmy to więcej niż ciekawa opcja, którą warto co najmniej przetestować. Po pierwsze jest to dość ekonomiczny sposób na sprawienie klientowi przyjemności, po drugie możemy w bardzo prosty sposób takiego klienta docenić – wystarczy podarować mu całą bombonierkę czekoladek, np. do skompletowanego zamówienia czy zleconej usługi. Dzięki temu mamy dużą szansę na zapewnienie sobie przychylności nowych oraz długoterminowych klientów, a także mamy pewność, że zapamiętają oni nasz gest. To bardzo ważne, jeżeli staramy się budować przywiązanie do marki, którą reprezentujemy – nie dość, że skojarzenie z firmą zaistnieje, to dodatkowo będzie korzystne.

 

Decydując się na nietypową promocję musimy dbać o jakość

Aby słodycze reklamowe spełniały swoją rolę i zjednywały nam ludzi, musimy zadbać o ich wysoką jakość. Zakup najtańszej opcji na rynku może nam wręcz zaszkodzić, dlatego istotnym jest dobranie kontrahenta, który przygotuje dla nas czekoladki. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, jak słodkości są opakowane i czy całość prezentuje się elegancko i z klasą, ale także na samą jakość użytych składników, estetykę wykonania naszego logotypu na czekoladkach itp. Jeżeli mamy możliwość, dobrze jest skorzystać z cukierni, którą ktoś nam poleci, chociaż nie jest to jedyny sposób na sukces. Jeżeli dobrze poszukamy i zapoznamy się z opiniami innych osób, możemy znaleźć wartościowe miejsce wszędzie, z internetem włącznie. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://www.karmello.pl/pl/zamowienia-specjalne/.

 

Czekolada to dobra opcja nie tylko od święta

Chociaż najczęściej o takich pomysłach myślimy w różnych specjalnych momentach roku, jak np. Boże Narodzenie, Nowy Rok czy święta Wielkanocne, czekoladki firmowe to ciekawa forma promocji nie tylko w tych kilku okresach w roku. Jeżeli znajdziemy dobrego dostawcę słodkości, warto utrzymywać taką formę marketingu przez cały rok, jeżeli jest to możliwe. Jeżeli nie chcemy dedykować czekoladek wszystkim, możemy je zarezerwować np. dla stałych, długoterminowych klientów czy rzetelnych kontrahentów. Firmowe słodkości świetnie sprawdzą się również na wszelkiego rodzaju targach i eventach, gdzie z definicji zależy nam na pokazaniu naszego przedsiębiorstwa od jak najlepszej strony. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednią jakość czekoladek, aby podczas takiego wydarzenia zapewnić sobie zainteresowanie dodatkowej grupy osób.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *