EdukacjaOrganizacja imprezPolecamyRozrywkaSpołeczeństwoTechnikaWesela

Wygłuszające triki przy aranżowaniu pomieszczenia

Nie tylko studia muzyczne, czy sale w szkołach instrumentalnych potrzebują wygłuszyć ściany. Ten zabieg stosowany jest również w aulach na uczelniach, salach kinowych, biurach, ale też w domach prywatnych.

Jak skutecznie wygłuszyć pomieszczenie?

Żeby odpowiednio dobrać rodzaj paneli wygłuszających musimy się zastanowić z jakim dźwiękiem mamy do czynienia i jak w danym pomieszczeniu najlepiej będzie zmniejszyć jego stężenie.

Nie każde pomieszczenie będzie potrzebowało całkowitej izolacji. W momencie kiedy mówimy o wygłuszaniu pomieszczeń w jednym budynku, gdzie w każdym np. odbywają się próby muzyczne dźwięk musi zostać całkowicie zatrzymany w jednym pokoju żeby nie nakładać się z pozostałymi.

Wygłuszając pokój w mieszkaniu nie potrzebujemy aż takiego efektu, kiedy chodzi nam jedynie o to żeby kino domowe nie przeszkadzało współlokatorom.

Ważne jest też zwrócenie uwagi na to, że panele nie tylko chronią przed wydostaniem się dźwięku na zewnątrz, ale również mogą zmieniać akustykę w pomieszczeniu.

Na rynku oferującym panele akustyczne możemy znaleźć kilka typów, które w zależności od właściwości inaczej będą oddziaływać w neutralizowaniu dźwięku. Spotykamy:

  • panele pochłaniające
  • panele rozpraszające
  • dźwiękochłonne (rozpraszają i pochłaniają dźwięk równocześnie)
  • pułapki dźwiękowe (działające na niższe częstotliwości)

Addictive Sound pomogą wyizolować dźwięki w skuteczny sposób.

Panele dźwiękoszczelne wykonywane są z najlepszej jakości materiałów, które nie zagrażają zdrowiu. Cechują się wytrzymałością oraz nie są łatwopalne. Składają się z kilku warstw, dzięki czemu ich skuteczność jest większa.

Panele różnią się ze względu na swoją rolę. Możemy również znaleźć taki wariant, który poza właściwościami wygłuszającymi będzie też sprawdzał się dekoracyjnie. Do tego typu paneli przejdziemy w artykule poniżej.

 

Montaż paneli akustycznych

W małych pomieszczeniach najczęściej do montażu stosuje się rozwiązania dźwiękochłonne, które skutecznie odbiją dźwięk. Na większych przestrzeniach montaż jest bardziej skomplikowany ponieważ panele muszą być specjalnie przymocowane żeby nie psuć dźwięku wewnątrz. Wymaga to większej logistyki.

Samo montowanie nie jest trudne, do powieszenia wystarcza dwie dziury, w które zostanie zamontowany uchwyt do zawieszenia panelu. Do każdego zestawu paneli dołączany jest pakiet montażowy, który ułatwi zadanie.

 

Drewniane lamele w Twoim salonie

Lamele ścienne to cienkie deseczki, które są montowane na ścianie jedna koło drugiej. Mogą być pozostawione w naturalnej formie lub obite jakimś materiałem np. filcem.

Spełniają swoją rolę jako dekoracja oraz mają właściwości wygłuszające, dlatego świetnie będą sprawować się w salonie gdzie stoi kino domowe lub na różnego rodzaju przestrzeniach, w których zależy nam na obniżeniu poziomu wydostającego się dźwięku.

Swoim wyglądem dopasują się do klasycznie urządzonych pomieszczeń oraz nowoczesnych wnętrz.

Drewniane lamele akustyczne nadadzą smaku do Twojego salonu. Będą na tyle dominującym elementem aranżacji, że szybko zobaczysz jak całość pomieszczenia dostosowuje się pod ich styl.

W zależności od potrzeby możesz wybrać mocniejsze lub delikatniejsze odcienie brązu. W przypadku lameli na filcu paleta kolorów nie ma granic.

Lamele skutecznie pochłoną dźwięk z kina domowego. Będziecie mogli w dwójkę spokojnie oglądać film kina akcji w salonie kiedy Wasze dzieci nie będą mieć przezywanego snu przez hałas. Rodzinne domy szybko docenią ich rolę w codziennej organizacji.

Im większa grubość materiału pokrywającego lamele tym większa chłonność dźwięku. Dostosuj wariant pod swoje potrzeby. Możesz montować je klasycznie na ścianach, ale również na suficie, a nawet meblach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *