Jakie miejsca w Wiedniu warto zobaczyć?

Zapewne wielu z nas Austria kojarzy się z wymarzonym miejscem do zimowych wypadów na tamtejsze stoki. Jednak również w letnie miesiące jest to kraj, który warto odwiedzić. Wiedeń posiada wiele godnych zwiedzania miejsc.

Filharmonia wiedeńska

Wiedeń od wielu setek lat jest ważnym ośrodkiem europejskim, także pod względem kultury. To przecież z Austrii pochodzą tak znakomici kompozytorzy, jak Mozart, Beethoven czy Haydn, a innych wybitnych twórców związanych z Wiedniem można by wymieniać jeszcze długo. Dziś swego rodzaju świadectwem muzycznej potęgi Wiednia w poprzednich stuleciach jest z pewnością budynek tamtejszej filharmonii. Budowla powstała w 1842 roku. Wyraźnie widoczne są w niej wpływy klasycyzmu. Dziś swoją sławę filharmonia zawdzięcza nie tylko architektonicznemu kunsztowi. To właśnie w jej Sali koncertowej, co roku pierwszego dnia stycznia, odbywa się jeden z najsłynniejszych na świecie koncertów muzyki klasycznej. Każdego roku gromadzi on przed telewizorami miliony melomanów.

Szlakiem muzeów

Niezwykle mocną stroną Wiednia, są także liczne przestrzenie muzealne. To dobra informacja zwłaszcza dla tych, którzy chcą wybrać miasto jako cel szybkiego weekendowego wypadu. Tym bardziej że z niektórych rejonów kraju, można się do Wiednia dostać choćby pociągiem. Wracając do muzeów, z całą pewnością warto zjawić się na przykład wybrać do tamtejszego Kunsthistorisches Museum Wien, czyli Muzeum Historii Sztuki. Wśród zbiorów założonego w 1891 roku muzeum, możemy podziwiać eksponaty z prywatnej kolekcji dynastii Habsburgów. To właśnie ona chyba najmocniej zaznaczyła się chyba w austriackiej historii. Oczywiście ilość zbiorów przez lata rosła, dlatego obecnie możemy podziwiać eksponaty z różnych przedziałów czasowych panowania dynastii. Ponadto znajdziemy tam też obrazy takich artystów jak na przykład: Rafael Santi czy Hieronim Bosch.

Rezydencja austriackich cesarzy

Jednym z nieodłącznych elementów zwiedzania miasta, jest także zwiedzanie wnętrz pałacu Schönbrunn. Od momentu powstania służyła jako letnia rezydencja austriackich cesarzy. W 1996 roku ta perła europejskiej architektury została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Każdego roku pałac odwiedzany jest przez miliony turystów.

Planując krótszy lub dłuższy wyjazd do Wiednia, warto pamiętać o wymianie gotówki. Uchronimy się wtedy przed koniecznością wymiany pieniędzy na miejscu, gdzie kursy mogą być o wiele wyższe niż przy transakcji zawieranej w Polsce. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usługi kantoru online. Praktycznie nie różni się ona od zakupów internetowych. Z tą różnicą, że zamiast bluzki czy butów, dostaniemy przesyłkę z wcześniej wymienionymi pieniędzmi. Ważne tylko by całość opłacić przelewem online i podać odpowiednie dane do wysyłki. Kurier może zostawić paczkę w punkcie odbioru albo doręczyć ją na adres domowy. W razie potrzeby można też bezpłatnie odebrać przesyłkę osobiście w punkcie wymiany walut kantor Gdynia Tavex. Kantor online to wygodna opcja wymiany walut bez wychodzenia z domu.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *