Czy mam zapalenie stawów?

Skąd wiesz, czy twoje objawy oznaczają, że masz zapalenie stawów? Tylko pracownik służby zdrowia może to powiedzieć na pewno, ale pewne objawy zwykle wskazują na zapalenie stawów. Istnieją cztery ważne znaki ostrzegawcze, które powinny skłonić Cię do rozmowy z lekarzem.

Miliony Polaków cierpią na bóle stawów. Często jest to pierwszy objaw stanu zapalnego, który niewłaściwie leczony może doprowadzić do sztywności stawów, a z czasem ich całkowitego unieruchomienia. Doświadczony reumatolog, Jarosław Niebrzydowski apeluje: „Koniec zapaleń stawów”. 

Poznaj cztery najczęstsze objawy zapalenia stawów.

1. Ból

Ból wywołany zapaleniem stawów może być stały lub cykliczny (powtarzający się). Może wystąpić w spoczynku lub podczas ruchu. Ból może występować w jednej części ciała lub w wielu różnych częściach.

2. Obrzęk

Niektóre rodzaje zapalenia stawów powodują, że skóra na dotkniętym bólem stawie staje się czerwona i opuchnięta, co sprawia, że ​​jest ciepła w dotyku. Obrzęk trwający trzy dni lub dłużej lub występujący częściej niż trzy razy w miesiącu powinien skłonić do wizyty u lekarza.

3. Sztywność

Jest to klasyczny objaw zapalenia stawów, zwłaszcza gdy budzisz się rano lub po długim siedzeniu przy biurku lub jeździe samochodem. Poranna sztywność, która trwa dłużej niż godzinę, jest dobrym powodem do podejrzenia zapalenia stawów.

4. Trudności w poruszaniu stawem.

Wstawanie z ulubionego krzesła nie powinno być trudne ani bolesne.

Co robić

Twoje doświadczenie z tymi objawami pomoże lekarzowi określić rodzaj i zakres zapalenia stawów. Przed wizytą u lekarza śledź swoje objawy przez kilka tygodni, zwracając uwagę na to, co jest opuchnięte i sztywne, kiedy, na jak długo i co pomaga złagodzić objawy. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na inne rodzaje objawów, nawet jeśli wydają się one niezwiązane, takie jak zmęczenie lub wysypka. Jeśli masz gorączkę i te objawy, możesz potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej.

Poznaj jakie są przyczyny i rodzaje zapalenia stawów?http://zaburzeniaemocjonalne.pl/jakie-sa-przyczyny-i-rodzaje-zapalenia-stawow/

Jeśli lekarz podejrzewa zapalenie stawów, wykona testy fizyczne, aby sprawdzić zakres ruchu w stawach, prosząc o poruszanie stawem w przód i w tył. Lekarz może również sprawdzić bierny zakres ruchu, przesuwając staw za Ciebie. Każdy ból podczas testu ruchu jest możliwym objawem zapalenia stawów. Twój lekarz zapyta Cię o Twoją historię medyczną i może zlecić badania laboratoryjne w razie potrzeby.

Większość ludzi zaczyna od lekarza pierwszego kontaktu, ale możliwe jest skierowanie do lekarzy specjalizujących się w leczeniu zapalenia stawów i pokrewnych schorzeń. Uzyskanie dokładnej diagnozy jest ważnym krokiem do uzyskania na czas opieki medycznej w związku z Twoim schorzeniem.

Zrozumieć RZS i jego objawyhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zrozumiec-rzs-i-jego-objawy/

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.