Czego potrzebuje do pracy stylistka paznokci?

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób przekonuje się do tego, by samodzielnie dbać o swoją płytkę i wykonywać sobie manicure. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wciąż wiele paznokciomaniaczek bardziej woli zrelaksować się w trakcie wizyty u stylistki i oddać się w jej “najlepsze ręce”. Profesjonalistki posiadają zdecydowanie więcej sprzętów i kosmetyków niezbędnych do wykonywania zabiegów na dłonie. Co to jednak oznacza? Czego konkretnie potrzebuje profesjonalna stylistka do pracy? Jeżeli dopiero zaczynasz pracę przy profesjonalnym wykonywaniu manicure, z pewnością przydadzą Ci się informacje dotyczące zawartości niezbędnika stylistki paznokci. Sprawdzisz, czy masz już wszystko! Zresztą, jesteśmy przekonani, że ta wiedza przyda się również kobietom, które robią sobie manicure samodzielnie, ale chcą wejść na “kolejny poziom” – myślą o rozpoczęciu drogi zawodowej w kierunku stylizacji paznokci.

Stylistka paznokci – w co powinna się zaopatrzyć?

Długo zastanawialiśmy się, jak podzielić wszystko to, co niezbędne do pracy stylistce paznokci. Postanowiliśmy w tekście opisać wszystkie najważniejsze sprzęty, kosmetyki oraz akcesoria dodatkowe. Mamy nadzieję, że taki podział będzie dla Ciebie przydatny i pozwoli Ci szybko sprawdzić, czy masz już wszystko!

Sprzęty do manicure

Zacznijmy od sprzętów, które są niezbędne, by kompleksowo zadbać o dłonie. Absolutnym must have są oczywiście frezarka oraz lampa do utwardzania paznokci. Oba te urządzenia ułatwiają życie stylistkom i sprawiają, że w znacznie krótszym czasie mogą wykonać spektakularny (i trwały) manicure i pedicure.

Frezarka

Profesjonalna frezarka do paznokci to przyrząd, dzięki któremu etap przygotowania dłoni i stóp do manicure czy pedicure staje się prostszy i szybszy. Oczywiście, samo urządzenie nie gwarantuje jeszcze pełnego sukcesu – należy zaopatrzyć się w odpowiednie frezy. Najczęściej używa się ich do usuwania zrogowaceń, wygładzenia płytki, skracania paznokci, a także usuwania “starego” manicure. Podczas wyboru frezarki, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę moc urządzenia, jego głośność, wielkość, a także dodatkowe funkcjonalności.

Lampa do utwardzania paznokci

Kolejnym istotnym sprzętem jest lampa do utwardzania paznokci. To urządzenie niezbędne podczas wykonywania manicure i pedicure hybrydowego, choć nie tylko. Bez niego żadna stylizacja hybrydowa nie utrzyma się na płytce. O ile osoby wykonujące manicure w domu nie potrzebują zaawansowanych sprzętów, stylistki paznokci zaopatrują się najczęściej w profesjonalne lampy o dużej mocy. Takie urządzenie gwarantuje maksymalną skuteczność i trwałość manicure.

Kosmetyki do manicure

Kosmetyków do manicure i pedicure, niezbędnych stylistce paznokci, jest naprawdę wiele. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy osoba profesjonalnie wykonująca zabiegi skupia się tylko na jednej technice stylizacji – np. manicure i pedicure hybrydowym, czy jej oferta obejmuje kompleksowe usługi. W niezbędniku każdej stylistki powinny się oczywiście znaleźć przede wszystkim lakiery – głównie hybrydowe i żelowe. Z pewnością przydadzą Ci się również tradycyjne – dla kobiet, które preferują ten rodzaj manicure. Pamiętaj, żeby dysponować ich jak najszerszym wyborem. Ponadto, szczególnie przy stylizacji hybrydowej, potrzebne Ci będą również baza, top oraz – opcjonalnie – primer. Do regeneracji płytki świetnie sprawdzi się odżywka witaminowa, do usuwania stylizacji – remover, natomiast do odtłuszczania płytki – cleaner. Jeżeli chcesz sprostać oczekiwaniom także bardziej wymagających klientek, pamiętaj również o zakupie produktów do zdobień, jak np. pyłków, naklejek, folii czy cyrkonii.

Akcesoria do paznokci

Cążki, pilniki, kopytko czy waciki bezpyłowe… Te akcesoria do paznokci, mimo że tak oczywiste, często są pomijane podczas zakupów stylistek paznokci. Pamiętaj, że frezarka nie zastąpi wszystkich przyrządów, służących do przygotowania płytki do dalszych zabiegów. Dlatego też takie “podstawowe” akcesoria powinny być elementem niezbędnym każdej stylistki paznokci i nie należy ich pomijać.

Dobra stylistka paznokci jest przygotowana na wszelkie ewentualności!

Wydaje Ci się, że niezbędnych kosmetyków, sprzętów i akcesoriów jest aż tak dużo…? Weź pod uwagę, że każda klientka może oczekiwać czegoś innego i warto zaopatrzyć się we wszystko to, co pozwoli Ci na wykonanie spektakularnej stylizacji paznokci. Pamiętaj, że chodzi przede wszystkim o to, abyś mogła wykonywać swoją pracę łatwiej i szybciej, zachowując jednocześnie wysokie standardy. Życzymy Ci powodzenia!

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *