Do czego używa się suwmiarek traserskich?

W kategorii narzędzi pomiarowych wykorzystywanych do realizacji prac wymagających dużej precyzji największą popularnością cieszą się różne rodzaje suwmiarek. Jedną ze specjalistycznych wersji tego typu narzędzia jest suwmiarka traserska składająca się z prowadnicy oraz ruchomego suwaka. Na rynku znajdziemy zarówno analogowe wersje tego typu narzędzi z podziałką kreskową, jak i modele cyfrowe czy czujnikowe z listwą zębatą i czujnikiem zegarowym.

Co to jest trasowanie?

To proces techniczny najczęściej stosowany przy okazji obróbki drewna i metalu, polegający na wyznaczeniu linii lub punktów na powierzchni obrabianego materiału. Dzięki zaznaczonej linii mamy możliwość precyzyjnego kształtowania elementów zgodnie z przyjętym planem i rysunkiem technicznym, ich przycinania, wyznaczania miejsc pogłębień czy punktów pod przyszłe nawiercanie otworów. Suwmiarka traserska z dokładną podziałką zapewnia możliwość niezwykle precyzyjnego wyznaczenia linii oraz długości przyszłego cięcia, co przekłada się na większy komfort pracy i jej lepsze efekty. W zależności od wybranego modelu suwmiarki traserskiej możemy osiągnąć dokładność na poziomie milimetra lub jego dziesiątej czy nawet setnej części. To bardzo pomocne, zwłaszcza przy realizacji prac wymagających szczególne dużej precyzji.

Zastosowania suwmiarek traserskich

Podstawowym przeznaczeniem tego typu narzędzi jest wyznaczanie linii przyszłej obróbki wielu materiałów, przede wszystkim elementów metalowych i drewnianych, ewentualnie dokonywanie pomiarów kontrolnych na już wykonanych elementach. Suwmiarki traserskie pozwalają nie tylko wyznaczać przyszłe linie cięcia czy pogłębień, ale są również niezwykle przydatne przy wyznaczaniu punktów pod otwory – wskazywanie miejsc, które będą wymagały nawiercenia. Analogowa suwmiarka traserska to sprzęt warsztatowy powszechnie stosowany w zakładach zajmujących się obróbką metali, który możemy spotkać również w niektórych zakładach stolarskich. Takie narzędzia mogą przydać się także w zastosowaniach hobbystycznych, stanowiąc dopełnienie podstawowego wyposażenia małego warsztatu majsterkowicza.

Jeśli szukasz prostego w obsłudze narzędzia pomiarowego, które jednocześnie zagwarantuje dużą precyzję przy trasowaniu, czyli wyznaczaniu linii przyszłej obróbki określonego materiału, zainwestuj w analogową suwmiarkę mającą formę metalowej linijki uzupełnionej suwakiem z mechanizmem jego precyzyjnego przesuwania. To sprzęt, który przyda się zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i przy realizacji drobnych prac konstrukcyjnych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *