Sezon wiosenny w Niemczech – czy warto tam pojechać i co można zobaczyć?

Podróże po Europie to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu. Polacy kochają podróże – małe i duże i coraz częściej widać, że planują je przy każdej możliwej okazji. Wiosna, wyższe temperatury, coraz częściej pojawiające się słońce oraz sprzyjająca aura, to rewelacyjny czas na planowanie wycieczki. Gdzie? Wyjazd do Niemiec wiosną to bardzo dobry pomysł. Kraj pięknie prezentuje się w wiosennej aurze i zdecydowanie warto go wtedy zobaczyć.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Wyjazd do Niemiec 2021 – o czym trzeba pamiętać tej wiosny?
  • Jakie regiony w Niemczech najładniej wyglądają wiosną?
  • Ile kosztuje kilkudniowa podróż do Niemiec w 2021 roku?

Wyjazd do Niemiec 2021 – o czym trzeba pamiętać tej wiosny?

2021 rok jest poniekąd smutną kontynuacją roku 2020, który pokrzyżował wiele planów i mocno namieszał w życiu ludzi i w funkcjonowaniu całych państw. W 2021 roku nadal musimy pamiętać o towarzyszącej nam pandemii i o tym, że wprowadziła ona wiele ograniczeń. Jeśli zatem planujesz wiosenną podróż do Niemiec – świetnie, ale pamiętaj o kilku rzeczach. Niemcy dość restrykcyjnie podchodzą do przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią. Nie unikaj zakładania maseczek i dezynfekowania dłoni. Pamiętaj również, że duża część niemieckich landów przedłużyła lockdown do początku marca. Jeśli chcesz oglądać Niemcy wiosną – zaplanuj swój wyjazd do Niemiec w nieco późniejszym terminie. Wówczas zwiedzanie z pewnością będzie dużo bardziej komfortowe.

W 2021 wciąż trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach, ale jednocześnie o tym, by uczyć się normalnie żyć w nowej sytuacji. Dlatego Twoja wycieczka do Niemiec wcale nie musi być odkładana na później!

Jakie regiony w Niemczech najładniej wyglądają wiosną?

Ciężko jest wytypować kilka miejsc spośród wszystkich tych, które zachwycają w Niemczech wiosną. Warto jednak zwrócić uwagę na różnorodność niemieckich krajobrazów i wybrać spośród tego coś dla siebie:

  • Bałtyk po niemieckiej stronie – cichy, spokojny, dużo mniej skomercjalizowany. Wiosną możesz spacerować po praktycznie pustych uliczkach urokliwych miejscowości, oddychać głęboko czystym, morskim powietrzem i odpoczywać w towarzystwie ciszy. Wiele nadbałtyckich miejscowości po niemieckiej stronie generalnie jest pięknych, jednak wiosną śmiało można im przyznać kilka dodatkowych punktów. Jeśli dodatkowo wolisz dorzucić do swoich wyjazdów odrobinę przygody – możesz zorganizować podróż na Rugię – największą niemiecką wyspę. Piękne widoki gwarantowane!
  • Alpejskie krajobrazy – Niemcy to jeden z alpejskich krajów i można tu znaleźć naprawdę piękne widoki z górami w roli głównej. Jeśli planujesz wiosenny wypad do Niemiec – wcale nie musisz rezygnować również z zimowego klimatu, zwłaszcza jeśli jesteś amatorem sportów zimowych. Wyciągi w alpejskich kurortach są czynne nawet w kwietniu – kiedy u nas już wiosna pełną parą. Wystarczy wybrać konkretną miejscowość i sprawdzić ofertę w sezonie niskim. Na pewno można tam znaleźć coś dla siebie. Dla fanów pieszych wędrówek Alpy również będą niezapomnianym przeżyciem. Zwłaszcza wtedy, gdy po kilku miesiącach zimowego letargu znowu powoli i leniwie budzą się do życia.
  • Miasta wcale nie gorsze – nie musisz wyjazdów do Niemiec kojarzyć jedynie z naturą. Pięknie może być także w mieście. Jeśli planujesz wybrać się na wiosnę do naszych zachodnich sąsiadów – warto rozważyć Bawarię. To piękny region z bogatą tradycją, gdzie spotkasz się z wieloma serdecznymi ludźmi. Blisko stąd w Alpy, blisko nad piękne jeziora, a jednocześnie samo miasto jest piękne i nie pozwala się nudzić. Możesz zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Monachium – z pewnością na długo zapadną Ci w pamięci.

Ile kosztuje kilkudniowa podróż do Niemiec w 2021 roku?

Przy planowaniu budżetu na wyjazd do Niemiec w 2021 warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze: wiosna to bardzo dobry moment na realizację swoich planów wyjazdowych. Jest jeszcze przed sezonem, dzięki czemu można zorganizować tańsze noclegi, tańszą podróż, a nawet tańsze jedzenie. Po drugie: spotkasz tam zdecydowanie mniej turystów. Więc jeśli nie zależy Ci na wszechobecnym gwarze – wiosna to zdecydowanie dobry moment na wyjazd. Po trzecie: możesz liczyć na ciszę. Oczywiście trudno o nią w dużych miastach, jednak w niewielkich turystycznych miejscowościach wiosną powinno być spokojnie.

Aby przeliczyć koszty podróży do Niemiec w sezonie wiosennym warto zacząć od wyboru środka transportu. Inną cenę należy ponieść za samoloty, a inną za autokary czy busy do Niemiec. Najtańszą opcją wydaje się być ta ostatnia. Za nocleg w dobrej jakości pensjonacie zapłacimy od 50 do ok. 100-150 euro. Jednak można również wybierać rozwiązania dużo bardziej budżetowe. Jedzenie w Niemczech jest umiarkowanie drogie. Wiele zależy od tego, czy chcesz jadać codziennie w restauracjach, czy może robić zakupy samodzielnie i potem przyrządzać z nich jedzenie.

Podsumowanie:

Wyjazd do Niemiec w okresie wiosennym to bardzo dobry pomysł. Urokliwe miejsca, wspaniałe pałace, górskie krajobrazy i budzące się z zimowego letargu miasta – we wiosennej aurze wyglądają jeszcze piękniej. To dobry moment, by eksplorować kraj naszych zachodnich sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *