Zaplanuj swój urlop z wyprzedzeniem! Szczególnie pomyśl o noclegach

Najczęściej wraz z początkiem roku wielu z nas planuje swoje wypady weekendowe oraz dłuższe urlopy. Zwykle pierw wyznaczamy terminy następnie wyszukujemy miejsca pobytu i gdzie nocować.  Wiele stron z ofertami hoteli, prywatnych kwater czy hosteli prezentuje najlepsze oferty. Nasz wybór będzie zależał od miejsca w które się wybieramy, czego oczekujemy od noclegu, dostępności oraz możliwości finansowych. Warto wcześniej zastanowić się nad oczekiwaną formą wypoczynku, w środku sezonu letniego czy przy długich wiosennych weekendach rezerwacja może być niemożliwa.

Jak wybrać satysfakcjonujący nocleg na urlop?

Jest kilka czynników, które wpływają na to czy w rezultacie będziemy zadowoleni z urlopu. Pogoda w Polsce jest co roku loterią, miejsce wypoczynku, ilość atrakcji wokół, przystosowanie okolicy i kwatery na przyjęcie dzieci, posiłki. Skala zadowolenia będzie bardzo subiektywna ponieważ każdy z nas może mieć inne oczekiwania. W przypadku wyboru noclegu należy brać pod uwagę kilka uniwersalnych aspektów:

– odległość od głównej atrakcji (rynku starego miasta, szlaków górskich, plaży),

– miejsce parkingowe,

– udogodnienia (typu prywatna łazienka, ręczniki, suszarka do włosów),

– możliwość wyżywienia,

– warunki dla dzieci,

– pełne koszty,

– opinie innych gości.

Być może niektóre z wyżej wymienionych udogodnień wydają się ofertą, która powinna mieścić się w standardzie. Nic bardziej mylnego, warto zapoznać się szczegółowo z ofertą danego ośrodka wypoczynkowego. Podróżujemy w innych celach i okolicznościach. Dla studentów wyruszających w góry po przygodę, prywatna łazienka czy śniadanie wliczone w cenie może nie mieć większego znaczenia. Dla kobiet wyjeżdżających w podróż służbową suszarka do włosów może może być ważna (właściwa weryfikacja spowoduje, że możemy po prostu zabrać swoją). Jeśli chcemy poczuć domową atmosferę bez przesadnej elegancji warto zapoznać się z ofertami prywatnych kwater na wyjazd.

Czytaj – Odpoczynek i relaks.   

Urlop na każdą kieszeń!

Zaletami z jakimi możemy się spotkać przy wyborze noclegu podczas urlopu w prywatnej kwaterze to przede wszystkim:

– konkurencyjna cena (zwłaszcza w porównaniu z sieciami hotelowymi),

– domowa atmosfera,

– elastyczna oferta – z prywatną osobą na pewno lepiej będzie ustalić indywidualne warunki niż z dużymi sieciami hotelowymi np. pobyt zwierząt, dostawka do pokoju, zmiana godzin posiłków,

– parking (najczęściej jest przewidziany postój, liczba pokoi równa liczbie miejsc postojowych),

– dobra rada – pomoc właścicieli, opiekunów w kwestii planowania wycieczek, sprawdzone porady dojazdów na szlaki, polecanie miejsc do zwiedzenia, możliwość poznania lokalnych tradycji i zwyczajów,

Zależnie od miejsca pobytu w prywatnych kwaterach można liczyć na ogólnodostępne podwórko. Na pewno wieczór na werandzie czy możliwość zrobienia grilla umilą nasz wypoczynek podczas urlopu.

Czytaj również – Czy noclegi w kwaterach prywatnych mogą kiedyś zastąpić hotele?

Oczywiście jak każdą usługę w dzisiejszych czasach możemy ocenić wiec i z łatwością można znaleźć opinie o miejscu noclegowym, które nas interesuje. Niezależnie czy wybieramy hotel, hostel, prywatną kwaterę warto korzystać z podpowiedzi innych turystów. Dzięki temu możemy uniknąć wielu niemiłych niespodzianek. Kwatery prywatne są dostępne w każdej części Polski od gór po morze, nad jeziorami czy w dużych miastach. W Polsce jest dużo sympatyków takiego rodzaju noclegu, popularność wypoczynku w prywatnych kwaterach i domkach powoduje, że najlepiej rezerwacji dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, odpocząć od sztywnych wytycznych hoteli oraz spędzić urlop w wersji ekonomicznej znajdź prywatny nocleg i sam przekonaj się o jego zaletach.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *