Jak zaplanować działkową przestrzeń dla dzieci?

Każdy, kto ma działkę i spragnione kontaktu z naturą dzieci, stara się jak najlepiej zagospodarować teren zielony. Maluchy, jak i starsze dzieciaki uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, dlatego warto zorganizować im zdrową rozrywkę

Plany i pierwsze zakupy

Dużo zależy od tego, ile masz miejsca na działce. Mała przestrzeń niestety trochę ogranicza możliwości ciekawego zagospodarowania placu. Czasami zmieszczą się jedynie meble ogrodowe dla dzieci i ewentualnie huśtawka czy piaskownica. Zawsze jednak można stworzyć strefę do zabawy – bezpieczną i przytulną. Wystarczy zrobić dobry research rynku z akcesoriami ogrodniczymi i dobrze rozplanować teren.

Co więc kupić swoim pociechom na działkę? Robiąc listę z zakupami, zwróć uwagę na wiek dziecka i jego predyspozycje. Nie każdy 6 latek potrzebuje spędzać mnóstwo czasu w piaskownicy. Nie każdy też lubi zabawę na huśtawce. Jeśli już te kwestie staną się dla Ciebie jasne, dobierz atestowane sprzęty. Nie zapominaj też o kolorystyce, bo dla dzieci to naprawdę bardzo ważna sprawa.

Zabawy, które uczą i dają wiele frajdy

Dziecko powinno czerpać z zabawy wiele radości. To fakt. Jednak równie istotne jest to, aby zabawa czegoś uczyła. Dlatego też pomyśl o sprzętach, które pomogą maluchowi ćwiczyć koordynację ruchową, nauczą cierpliwości i zręczności. Wszystkie zabawki i zabawy, które wymagają chwytania, rzucania piłką czy utrzymywania równowagi są cenne dla rozwoju malca.

Warto zainwestować w meble ogrodowe dla dzieci. Mały domek z werandą i schodkami będzie  dla nich wielką atrakcją. Dzieciaki mogą bawić się w dom lub organizować w nim ciekawe zabawy. Dlatego też wokół budowli powinny znaleźć się bezpieczne drabinki, linki do podciągania czy piaskownica. Nie może zabraknąć też stolika i wygodnych krzesełek. Koło domku warto umieścić hamak, który będzie ciekawie komponował się z tłem i posłuży dzieciakom jako wygodne miejsce do odpoczynku

Huśtawki i zjeżdżalnie

To bardzo częste zakupy ogrodowe dla dzieci. Jeśli tylko lubią taką formę rozrywki, zabawa sprawi im mnóstwo frajdy. Tak, jak w przypadku trampoliny maluchy będą uczyć się koordynacji ruchowej, pewnego chwytu i odwagi. Wyćwiczą też mięśnie i stawy, co w okresie wzrastania jest niezwykle istotne.

Huśtawki mogą mieć przeróżne kształty i kolory. Od tych najprostszych kubełkowych z oparciem, przez metalowe i sznurkowe dla starszych. Dużą popularność zyskały sobie huśtawki tzw. bocianie gniazda – duże z wygodnymi sznurkowymi siedziskami.

Tak samo zjeżdżalnie. Mogą być plastikowe, metalowe lub drewniane. Ważne, aby były bezpieczne i kolorowe. Takie sprzęty nie tylko zapewniają ciekawą rozrywkę i sporo radości, ale też ciekawie akcentują się w tle działkowego ogrodu.

Meble i zabawki to bardzo ważne elementy zagospodarowania terenu dla dzieci. Pamiętaj jednak o tym, aby maluchy były otoczone barwną i zdrową roślinnością. W takiej nastrojowej oazie zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *