Paszowozy i wycinaki do kiszonki – Podstawowe wyposażenie nowoczesnego gospodarstwa

Nowoczesne rozwiązania oraz rozwijająca się technologia pozwala dziś znacznie ułatwić wszelkie prace. Dotyczy to niemal każdej branży, również gospodarstw, które wymagają sporego nakładu pracy. Jak zatem ułatwić sobie pracę w gospodarstwie?

Nowoczesne rozwiązania oraz rozwijająca się technologia pozwala dziś znacznie ułatwić wszelkie prace. Dotyczy to niemal każdej branży, również gospodarstw, które wymagają sporego nakładu pracy. Jak zatem ułatwić sobie pracę w gospodarstwie?

Wycinaki i wozy paszowe – sposób na unowocześnienie gospodarstwa

Kiszonki i pasze to cenny składnik odżywczy głównie hodowców bydła. Przygotowanie oraz właściwe podanie ma istotny wpływ na jakość i wartość pożywienia. Nie mniej istotne jest również wycinanie samej bryzy ze zbiornika. Dlatego warto zainwestować w funkcjonalne i bezpieczne wycinaki do kiszonek oraz paszowozy, które ułatwiają pracę rolnikom.

Jak wybrać właściwy wycinak i paszowów?

Odpowiedni sprzęt nie tylko znacznie poprawia jakość pracy, ale wpływa również na jakość kiszonki. Dlaczego?

Otóż wyrywanie karmy ma wpływ na gromadzące się powietrze. Niewłaściwe pobieranie kiszonki powoduje fermentację i zmniejsza wartości odżywcze karmy. Dlatego nowoczesne maszyny nie wyszarpują kiszonki, a wycinają odpowiedniej wielkości porcje, które można bezpośrednio dozować do pojemników lub wozów paszowych.

To znacznie lepsze rozwiązania w stosunku do pracy ludzkich rąk. Większa wydajność i możliwość szybszego dokarmienia zwierząt w dużym gospodarstwie.

Wybierając odpowiedni sprzęt należy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość gospodarstwa i liczbę zwierząt, ale również istotne parametry. Tutaj szczególnie ważna jest szerokość, masa, pojemność oraz liczba palców. Również materiał, z którego wykonany jest sprzęt ma znaczenie. Nierdzewna stal jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Otóż soki z kiszonki mogą powodować korozję materiału, a ta przedostaje się bezpośrednio do karmy. Oczywistym jest, że rdza i jej składniki nie są najlepszym dodatkiem do pożywienia dla zwierząt. To bezpośrednio przekłada się na wydajność sprzętu. Nie mniej istotna jest cena maszyny, gdyż te mogą osiągać kwotę nawet 15 tys. euro. Dlatego należy tak dobrać urządzenie, by w pełni wykorzystać jego możliwości.

BvL – w odpowiedzi na postępującą technologię

Wycinaki do kiszonek oraz wozy paszowe BvL już od lat cieszą się ogromną popularnością wśród hodowców. Swoją technologię i kompleksowe rozwiązania twórcy opierają na doświadczeniu zdobytym bezpośrednio na polu. To nie tylko projekt na papierze, ale maszyny przetestowane w realnych polowych warunkach, które systematycznie modernizowano, by poprawić osiągi i parametry.

 • Wycinaki do kiszonki od BvL – Producent oferuje produkty sprawdzone i bezpieczne zarówno dla hodowcy, jak i dla zwierząt. W ofercie dostępne są wycinaki, które można wygodnie dopasować do potrzeb i wielkości gospodarstwa.
  1. Wycinak blokowy V-LOAD Topstar – Kompaktowa konstrukcja i niesamowita wydajność w oparciu o właściwą geometrię ostrzy.
  2. Wycinak blokowy V-LOAD Megastar – Trzy segmenty ostrzy umożliwiające pracę, mimo konieczności wymiany jednego z nich.
  3. Wycinak V-LOAD Master – Samoobsługowość i i wytrzymała rama tnąca.
  4. Wycinaki szczękowe V-LOAD – Duże gabaryty do zadań specjalnych
  5. Wycinak szczękowy V-LOAD Top – Idealna geometria ostrzy oraz możliwość montażu czołowego.
  6. Wycinak szczękowy V-LOAD Mega – Pojemna maszyna pozwalająca na wycinanie szerokich porcji kiszonki z możliwością zamontowania windy.
 • Wozy paszowe – Sprzęt umożliwiający wygodne dozowanie paszy, co znacznie przyspiesza i ułatwia prace w gospodarstwie.
  1. V-Mix Agilo – Jednoślimakowy wóz paszowy, który umożliwia pracę nawet w małej oborze.
  2. V-Mix Plus T – Niewielkich rozmiarów urządzenie, które dozuje paszę we właściwym kierunku, ograniczając zbędne straty.
  3. V-Mx Plus – Możliwość doposażenia maszyny w dodatkowe akcesoria, które wpływają na wielofunkcyjność maszyny.
  4. V-Mix Plus 2S – Dwuślimakowy sprzęt, który polecany jest do dużych hodowli.
  5. V-Mix Plus 3S – Duża pojemność, trzy ślimaki oraz doskonała prędkość nawet przy pełnym załadunku.
  6. V-Mix Giant 40-46 3S – Jak sama nazwa wskazuje to olbrzym, który dodatkowo wyposażono w przekładnię powershift.
  7. V-Mix Fill – Urządzenie z klapą załadowczą zarówno z systemem cięcia, jak i bez.
  8. V-Mix Fill Seria LS – Własny system cięcia, który doskonale radzi sobie z każdym materiałem.

Maszyny oferowane przez BvL to produkty wysokiej jakości, dostosowane do wymogów każdego gospodarstwa. Pozawalają znacznie ułatwić pracę w gospodarstwie i wpływają również na bezpieczeństwo pracy hodowcy oraz zwierząt.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *