Najlepszy telefon, czyli jaki?

Telefon komórkowy jest obecnie nieodłącznym elementem codziennego życia. Jako urządzenie już od dawna nie jest wykorzystywany jedynie do komunikacji. Nic więc dziwnego, że starając się wybrać najlepszy model, należy zwracać uwagę na liczne kryteria.

Do czego używamy telefonu?

Nowoczesne smartfony oferują mnóstwo niezwykłych funkcji, dlatego bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Wiadomo, że każdy użytkownik będzie korzystał z telefonu zgodnie z własnymi potrzebami. To właśnie one zazwyczaj określają najbardziej pożądane parametry. Decydując się na zakup odpowiedniego modelu, warto więc najpierw zastanowić się, do czego najczęściej będzie on stosowany. Czy będziemy na nim oglądać filmy lub grać w gry? A może interesuje nas robienie pięknych zdjęć i nagrywanie dobrej jakości filmów? Dla niektórych telefon to centrum rozrywki, dla innych osobisty komputer stanowiący połączenie ze światem.

Dostępny budżet

Oprócz naszych potrzeb podstawowym kryterium z pewnością będzie cena. Im mniej pieniędzy chcemy przeznaczyć na taki zakup, tym bardziej okrojone wydają się dostępne funkcje. Warto jednak pamiętać, że przy obecnej bogatej ofercie rynkowej, nawet sprzęty z niższej półki cenowej mogą pochwalić się zadowalającymi parametrami.

Estetyka wykonania oraz szybkość

Jeśli koszty nie stanowią problemu – możemy wybierać spośród najciekawszych i najlepiej wyposażonych modeli. Pierwsze, na co zazwyczaj zwraca się uwagę to wygląd i szybkie działanie. Wśród zadowolonych klientów prym wiodą minimalistyczne, lecz eleganckie modele z dużymi dotykowymi wyświetlaczami (np. LG V30). Dobrze, jeśli wykonane są z wysokiej klasy metalu i szkła, dzięki czemu rośnie ich odporność na uszkodzenia. Szybkie działanie i płynna praca determinowane są przez wielordzeniowe procesory. Dzięki nim możliwe jest komfortowe oglądanie filmów, granie w gry czy swobodne surfowanie po ulubionych stronach internetowych. Wyświetlacz również ma znaczenie – oprócz optymalnej przekątnej i dobrej rozdzielczości powinien mieć też ładne odwzorowanie kolorów (Sony Xperia XA1 Ultra).

Aparat fotograficzny

Kolejnym kryterium windującym w rankingach obecnie najpopularniejsze modele jest jakość aparatu. Najnowocześniejsze modele szczycą się aparatem 12pix z rewelacyjnym autofokusem i nowoczesnymi rozwiązaniami optycznymi pozwalającymi na robienie naprawdę dobrych zdjęć (HTC U11). Większość nowoczesnych telefonów posiada zarówno aparat standardowy, jak i przedni, a nawet podwójny aparat tylny, w tym jeden szerokokątny a drugi z zoomem optycznym 2x (Samsung Galaxy Note 8).

Pozostałe parametry to kwestia fantazji właściciela. Dla lepszej ochrony danych część modeli posiada czytnik linii papilarnych lub skaner siatkówki oka. Niektóre mają wodoszczelną obudowę (Huawei Mate 10 Pro), inne mogą poszczycić się funkcjonalnymi portami lub doskonałymi głośnikami. Dużą popularnością cieszą się te z możliwością zastosowania dwóch kart SIM. Tak jak wspominaliśmy, ilu użytkowników, tyle potrzeb. Chcąc wybrać najlepszy telefon dla siebie, warto dobrze sprawdzić dane modele tak, by zakupić urządzenie najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *