Wybieramy nowy telewizor – na co patrzeć?

Zbliżający się koniec roku to czas, kiedy najchętniej kupujemy nowe telewizory. Zachęcają nas do tego atrakcyjne akcje promocyjne, zbliżające się święta oraz Sylwester, który wielu z nas spędza w domowym zaciszu, oglądając w tym czasie noworoczne transmisje. Jaki telewizor warto jest zakupić, abyśmy byli zadowoleni z jego jakości i aby spełnił nasze oczekiwania?


Duży czy mały – jaki telewizor do salonu?

Podstawową rzeczą, na jaką patrzymy wybierając nowy telewizor, jest jego wielkość. Małe telewizory 25 calowe już dawno odeszły bowiem w zapomnienie i dziś najchętniej wybieramy większe modele od 40 cali wzwyż. Do niewielkiego salonu w bloku doskonale będzie nadawał się telewizor o przekątnej ekranu od 40 do 48 cali. Z kolei do dużego salonu możemy śmiało wybrać większe modele nawet powyżej 50 cali. W tym wypadku ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia… i zasobność portfela. Im bowiem telewizor większy, tym z większym wydatkiem musimy się zazwyczaj liczyć.

Rozdzielczość ekranu – jaka dla kogo?

Kolejnym elementem, który powinniśmy rozważyć jest także rozdzielczość ekranu. Do wyboru mamy HD, Full HD, Ultra HD i 4K UHD. Jeśli telewizor będzie nam służył na co dzień do okazjonalnego oglądania ulubionych filmów i programów, rozsądnym wyborem będzie zakup telewizora pracującego w rozdzielczości Full HD. Jest ona bowiem w zupełności wystarczająca by czerpać radość z oglądania telewizji.

Z kolei osoby, które lubią wykorzystywać telewizor także do gier powinni zainteresować się modelami pracującymi w wyższych rozdzielczościach Ultra HD i 4K UHD. Charakteryzują się one bowiem znacznie lepszym obrazem, bogatym w szczegóły, który docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Na wyższą rozdzielczość powinny postawić także osoby, które na swoim telewizorze często oglądają mecze i inne wydarzenia sportowe.

Telewizory LED czy OLED – co wybrać?

Telewizory LED to odbiorniki, które aktualnie są najczęściej kupowane. Wpływa na to ich stosunkowo przystępna cena oraz bardzo dobra jakość wyświetlanego obrazu. Telewizory LED docenią zwłaszcza osoby, które wymieniają na nie plazmę lub jeszcze starszy telewizor. Jakość obrazu w telewizorach LED jest bowiem znacznie lepsza niż w modelach działających przy użyciu starszych technologii.

Jednak telewizory LED mają dziś bardzo poważnego konkurenta. Jest nim najnowszy telewizor OLED, który charakteryzuje się jeszcze lepszą jakością wyświetlanego obrazu, doskonałym odwzorowaniem czerni oraz znakomitym kontrastem. Jest to jednak wciąż rozwiązanie dość kosztowne, dlatego jego wybór powinny rozważać przede wszystkim osoby o dość zasobnym portfelu.

Ci z nas, którzy nie chcą wydawać na nowy telewizor majątku, powinni więc raczej postawić na telewizory LED w Neonet.pl są one bowiem dostępne przez cały rok w przystępnej cenie, a w okresie przedświątecznym dodatkowo kupimy je w atrakcyjnych promocjach.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *