Nowoczesne ławy i stoliki kawowe w stylu loft

Surowe, drewniane pełne niedoskonałości blaty oraz proste, metalowe podstawy to sens tworzenia loftowych ław i stolików do salonu. Ich wyjątkowy styl dopuszcza ulokowanie ich w salonach inspirowanych industrialnym klimatem, jak i w skandynawskich wnętrzach z drobnym akcentem industrialnych elementów. Obojętnie, który wariant dopasuje się do naszych aranżacji, wykorzystanie ławy lub stolika kawowego loftowego odwdzięczy się pięknym wynikiem finalnym.

Ponadczasowa popularność na ławy i stoliki kawowe w stylu loft

Bez względu na aktualne trendy wnętrzarskie, salony wyposażone w drewniane ławy i stoliki kawowe w stylu loft będą wyglądały ponadczasowo i nigdy nie wyjdą z mody. Geneza mody na tego typu ławy lub stoliki ocenia się na początek poprzedniego stulecia, gdy bardzo kultowe stało się mieszkanie w industrialnych pomieszczeniach, po starych magazynach.

Aby nie zaburzać dominującego wyglądu, do urządzania wnętrz stosowano stare meble lub tworzono nowe z prostych elementów meblowych pochodzących z odzysku. Tak zaistniały pierwsze ławy i stoliki kawowe w stylu loft, które robiono ze starych płyt meblowych i stelaży pozostałych po regałach magazynowych. Potem przewagę przejęły tworzywa sztuczne i wszechobecne połyski, współcześnie możemy jednak dostrzec renesans trendu loft. Tamtejsza stylistyka została w całości zatrzymana, różni się jedynie forma materiałów, ponieważ cenioną umiejętnością jest czerpanie z historii w taki sposób, aby powstała innowacyjna postać starszej wersji.

Dziś korzysta się z nowych płyt, drewna i metalu malowanego nowoczesną metodą proszkową. Efekt jest aczkolwiek tak samo zniewalający jak laty. Wierzymy także, że nie wyjdzie z mody ze względu na swoją uniwersalność i niekonwencjonalny styl, który jest w stanie przekonać wszystkich do swojego uroku.

Uniwersalne zastosowanie ław i stolików w stylu loft

Meble w stylu loft to zazwyczaj wybierane meble, wśród atrakcyjnych kolekcji do salonu a w szczególności często decydujemy się na zakup ław i stolików w stylu loft. Zarówno jedne, jak i drugie to wymagany element umeblowania każdego poprawnie wyposażonego salonu. W przypadku dużej przestrzeni pokoju dziennego możemy sobie pozwolić na większą ławę z długim i szerokim blatem, gdy urządzamy jednak niewielki salon możemy zdecydować się na małe i zgrabne stoliki kawowe.

Wszystko zależy od preferowanej stylistyki oraz charakteru wybranych mebli w salonie. Ławy na ogół posiadają blaty w kształcie kwadratu lub prostokąta natomiast stoliki są najczęściej owalne. Ale nie jest to norma, gdyż często zdarzają się stoliki kwadratowe w niewielkich rozmiarach i o kwadratowym kształcie. Śliczne, drewniane blaty nadają pomieszczeniu ciepła i domowego wyglądu, gdzie w tym samym czasie metalowe podstawy nadają surowości. Pomimo, że stoliki loftowe są bardzo charakterystyczne, nie przeszkadza im to we wcieleniu się w inne style.

Coraz częściej loftowe ławy i stoliki stosowane są w aranżacjach boho, scandiboho, retro czy skandynawskim. Pamiętajmy o tym, że mieszanie stylów jest coraz częściej stosowane. Tego typu mieszanka ma na celu wykreowanie mebli o elektrycznym, czyli mieszanym stylu – imponujących i zaskakujących.

Ławy i stoliki w stylu loft w dzisiejszej odsłonie

Nowomodne ławy i stoliki w stylu loft zostały trochę uzupełnione i nabrały bardziej nowoczesnych kształtów. Klasyczne podstawy stworzone z prostych połączeń metalu zmieniają się na bardziej finezyjne.

Blaty z kolei mogą mieć bardziej niestandardowe kształty oraz inne wybarwienie drewna. Chociaż klasyczny kolor dębu jest tutaj nie do zastąpienia. Ławy i stoliki w stylu loft nadzwyczajnie prezentują się także w zestawach ze stołem drewnianym, szczególnie jeśli należy on do tej samej kolekcji Taka kombinacja na pewno przykuje uwagę gości i wypełni aranżacje. Nie zapominajmy również o tym, że styl loft to nie tylko drewniane blaty. Coraz częściej producenci dają nam alternatywę wyboru ławy lub stolika z blatem imitującym beton. Ten rodzaj wykonania jest niezwykle popularny i z każdym sezonów zdobywa nowych fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *