Dywan dla chłopca – trendy w aranżacji pokoju dziecięcego

Urządzasz pokój małego urwisa? Dla jego komfortu i bezpieczeństwa w czasie zabawy warto położyć na podłodze dywan do pokoju dziecięcego. Sprawdź, jakie dywany dla chłopca są dzisiaj w modzie i przekonaj się, jakie kształty, rozmiary i wzory okażą się odpowiednie do pokoju małego chłopca.

Dywany dla chłopców – jakie wzory i kolory będą najlepsze?

Jak wybrać dywan dla chłopca, aby podobał się małemu urwisowi, a jednocześnie pozwolił estetycznie zaaranżować cały pokój. Oczywiście zalecamy się trzymać podstawowej zasady – nie wykraczaj poza ramy wybranej estetyki. Zachowując reguły panujące w danym stylu z duży prawdopodobieństwem unikniesz popełnienia błędów i urządzisz pokój dziecięcy naprawdę gustownie. Dywan dla chłopca może być utrzymany w jasnych lub ciemnych kolorach – wszystko zależy od tego, na jaką estetykę się zdecydujesz.

Jeśli urządzasz pokój kilkulatkowi, możesz swobodnie zdecydować się na dywany dla chłopca w dziecięce wzory, np. pojazdy, zwierzęta czy różnokolorowe motywy. Wszak ważne jest, żeby to przede wszystkim małemu lokatorowi podobał się wystrój jego pokoju.

Jakie rozmiary i kształty dywanów w pokoju Twojego dziecka będą najlepsze?

W kwestii rozmiaru dywan dla chłopca (taka samo zresztą jak dywan dla dziewczynki) należy dobrać oczywiście pod kątem wymiarów pomieszczenia oraz wielkości i układu mebli. Jeśli zależy Ci, żeby jak największa powierzchnia podłogi w pokoju Twojego malucha była przykryta dywanem, zdecyduj się na dywan dziecięcy prostokątny.

Okrągłe dywany pozwolą Ci tworzyć tzw. wyspy. Biorąc pod uwagę, że urządzasz pokój dla małego urwisa, możesz zdecydować się na dywany dla chłopca w kształcie różnych pojazdów czy zwierząt. Zabawne kształty z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi.

Najlepsze dywany dla chłopców – postaw na sprawdzone rozwiązania

Pamiętaj, że dywan do pokoju dziecięcego powinien nie tylko prezentować się atrakcyjnie dla malucha. Dywany dla chłopca powinny być dobierane także pod kątem potrzeb małego lokatora. Warto zatem postawić na miękkie dywany wykonane z włókien naturalnych, np. bawełny lub wełny. Co zrobić, jeśli dziecko ma alergię? Wówczas możesz zdecydować się na dywan dla chłopca wykonany z winylowych lub poliestrowych włókien, które nie wywołują alergii tak często jak włókna z naturalnych materiałów.

Weź pod uwagę także to, że dzieci bawią się dość intensywnie, dlatego bezpiecznym rozwiązaniem okaże się dywan dziecięcy z antypoślizgowym spodem. Co z zabrudzeniami, o które tak łatwo, kiedy pokój i dywan użytkują głównie dzieci? Łatwe w czyszczeniu są dywany winylowe (można prać je w pralce), jeśli natomiast preferujesz naturalne włókna, wówczas zdecyduj się na dywany z krótkim włosiem.

Zobacz także: Jak zadbać o wełniany dywan?

Odpowiedni dywan dla chłopca znajdziesz w sklepie Carpets & More. Dywany dziecięce z oferty tego sklepu to rozwiązania, które spełnią zarówno oczekiwania dzieci pod względem wyglądu, jak również pozwolą rodzicom spać spokojniej, nie martwiąc się o to, że właściwości okażą się nieodpowiednie dla ich pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *