Regały metalowe niezastąpione w magazynach

W magazynie niezbędne jest zadbanie o wyposażenie, dzięki któremu można bezpiecznie przechowywać zróżnicowane towary i jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim pracownikom. Regały metalowe są uniwersalnym wyborem dla większości firm i przedsiębiorstw logistycznych, dlatego warto wybrać je do prowadzonego magazynu. Sprawdź, jakie typy regałów magazynowych możesz zamówić.

1. Regały metalowe – typy

2. Zalety metalowych regałów magazynowych

 

Wyposażenie magazynu powinno być przystosowane do potrzeb danej firmy i rodzaju towarów, jakie są składowane wewnątrz budynku. W większości przypadków najlepszym wyborem są regały metalowe, które łatwo przystosowuje się do przechowywania przedmiotów o zróżnicowanej wadze i gabarytach. Sprawdź, dlaczego warto wybrać regały magazynowe z metalu.

Regały metalowe – typy

Regały metalowe do magazynów dzielą się na różne rodzaje, przystosowane do magazynowania dużych i małych przedmiotów o niskiej lub wysokiej wadze. Dzięki temu sprawdzają się zarówno w przypadku towarów zapakowanych na palety, kartonów lub opakowań zbiorczych, jak i w przypadku opon, długich, niewymiarowych elementów (np. profili aluminiowych), a także wielu innych przedmiotów. Przedsiębiorcy mają do wyboru regały metalowe półkowe, kompletacyjne, regały wspornikowe, a nawet antresole i podesty robocze, dzięki którym można efektywniej zagospodarować przestrzeń dostępną w magazynie. Duży wybór regałów i możliwość tworzenia indywidualnych rozwiązań sprawiają, że bez trudu przygotuje się system półek, wsporników i antresoli odpowiedni zarówno do magazynów niskiego, jak i wysokiego składowania.

Zalety metalowych regałów magazynowych

Regały magazynowe wykonane z metalu są znakomitym wyborem dla przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych, bez względu na to, w jakiej działają branży i jakie towary najczęściej przechowują. Regały metalowe cechują się wysoką wytrzymałością, co sprawia, że można na nich bezpiecznie układać nawet bardzo ciężkie przedmioty. Dodatkowo łatwo ustawia się na nich towary, wykorzystując do tego celu wózki widłowe lub używając wysokich drabin. Jednocześnie każdy regał ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu przypadkowe uderzenie wózkiem widłowym w stelaż wiąże się z niewielkim ryzykiem wypadku przy pracy. Co ważne, regały metalowe są łatwe w serwisowaniu, a okresowe przeglądy wykonywane przez wyspecjalizowaną firmę pomagają przestrzegać wszystkich zasad BHP. Dzięki temu regały magazynowe z metalu są polecane jako bezpieczne i praktyczne rozwiązanie na długi czas.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *