Właściwości zdrowotne yerba mate dla ciała i ducha

Liczne właściwości zdrowotne yerba mate znane są już od wieków. Ze względu na nie napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego zyskał ogromną popularność i codziennie pity jest przez miliony ludzi na całym świecie.

Skład yerba mate

Dobroczynne właściwości yerba mate zawdzięcza dużej zawartości witamin i mikroelementów kluczowych dla zdrowia człowieka. Sam napar nie jest kaloryczny, więc nie przyczynia się do powstawania problemów z nadwagą lub otyłością, a wręcz przeciwnie – stymuluje organizm do wytężonej pracy nad redukcją tkanki tłuszczowej.

Yerba mate jest bogata w witaminy z grupy B, które biorą udział w przemianach komórkowych, oraz antyoksydanty – witaminę C i E. To dzięki nim napar mate ma właściwości oczyszczające i przeciwnowotworowe.

W naparze znajdują się również sód, potas, fosfor, wapń, magnez, żelazo i kwas chlorogenowy, a 500 ml tego napoju, przyrządzone z 50 g suszu, dostarcza do organizmu maksymalnie około 70 kcal.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Yerba mate właściwości ma kompleksowe. Wpływają one nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również samopoczucie i możliwości umysłowe człowieka.

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego jest używany jako zdrowy zamiennik kawy – dzięki zawartości kofeiny naturalnie pobudza do działania na znacznie dłuższy czas niż nawet najmocniejsze espresso. Panie doceniają głównie właściwości odchudzające. Yerba mate pozytywnie wpływa na metabolizm oraz gospodarkę glukozy i insuliny, dzięki czemu organizm nie jest zmuszony do magazynowania zapasów energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej i lepiej radzi sobie z jej przemianą.

Dodatkowo yerba mate posiada właściwości:
– antynowotworowe: zapobiega powstawaniu mutacji komórkowych,
– antyoksydacyjne: redukuje wolne rodniki, odpowiedzialne za szybsze starzenie się organizmu,
– wspomagające układ immunologiczny: stymuluje leukocyty do walki z bakteriami, wirusami i grzybami.

Więcej na temat właściwości yerba mate można znaleźć na https://zielonytarg.pl/9-wlasciwosci-yerba-mate-o-ktorych-musisz-wiedziec.html.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *