Top 5 – książki psychologiczne, które warto przeczytać

Bolesne życiowe doświadczenia, traumy przeszłości, stres, czy codzienne problemy, mogą odebrać nam radość życia. To dlatego coraz więcej osób poszukuje emocjonalnego wsparcia. Top 5 książki psychologiczne, które warto przeczytać, na pewno okażą się pomocne.

Niezwykły umysł człowieka pozwolił mu zająć najwyższy szczebel na drabinie ewolucji. Ilość zapamiętywanych i przetwarzanych przez ten narząd danych jest imponująca i do końca niezbadana. Nasz mózg zawiaduje całym ciałem. To w nim ukryta jest również psychika. Niematerialna „struktura” decydująca o tym, co niefizycznie czujemy, w jaki sposób myślimy i jak się zachowujemy. Jest ona niepowtarzalnym zespołem indywidualnych cech psychicznych, które tworzą naszą osobowość.

Doskonale wiemy, że psychika nazywana także duszą jest najbardziej niezwykłą, a zarazem niebywale delikatną i do końca nieodkrytą częścią ludzkiej natury. To ona wielokrotnie decyduje o jakości naszego życia. Bolesne doświadczenia, traumy z przeszłości, stres, czy codzienne problemy, mogą negatywnie wpłynąć na każdy obszar naszej egzystencji. To emocje zadecydują o tym, czy zdołamy uporać się z przeciwnościami i zawalczyć o swoje szczęście.

Dlaczego lubimy czytać książki psychologiczne? Zobacz

Top 5 książki psychologiczne, które warto przeczytać to propozycje dla każdego, kto poszukuje emocjonalnego wsparcia. Znajdziemy w nich treści, które potrafią podtrzymać na duchu i pozwolić uwierzyć, że nawet najtrudniejszy czas w końcu odmieni się na lepsze. Dowodzą tego choćby zwierzenia osób, które odważyły się opowiedzieć o własnej walce.

Poznajmy więc top 5 książek psychologicznych,  które warto przeczytać. Wiele z nich napisały osoby, które na co dzień mierzą się z problemami psychicznymi. Są to lektury poruszające, które mogą okazać się pomocne dla każdego.

Autobiograficzne książki o borderline – przeczytaj

Książki psychologiczne, które warto przeczytać, pisze Anka Mrówczyńska. Autorka z punktu widzenia pacjenta opisała, jak wygląda życie osoby z borderline? To pograniczne zaburzenie osobowości potrafi zmienić życie w prawdziwy koszmar. Trzeba ogromnego samozaparcia, aby umieć sobie radzić i ogromnych pokładów sił witalnych, by umieć o tym opowiedzieć. Te cechy z pewnością posiada autorka. Dowodzą tego jej książki psychologiczne, które warto poznać.

„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to autentyczny dziennik ze szpitala psychiatrycznego. Anka Mrówczyńska napisała go podczas pobytu na zamkniętym oddziale.  Decyzja o poddaniu się leczeniu w tej placówce była wynikiem obawy, że kolejna próba samobójcza zakończy się powodzeniem. Dzięki tej książce przekonamy się, jak trudny jest pobyt w takim miejscu. Dowiemy się także, co czuje i myśli osoba z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Rozchwianie emocjonalne, obawy przed porzuceniem i ogromna potrzeba bliskości to jedne z najłagodniejsze objawów. Oprócz nich występuje bowiem nieumiejętność nawiązywania prawidłowych relacji, autoagresja, a nawet zaburzenia depresyjne. Ten poruszający dziennik szczególnie polecany jest studentom psychiatrii i psychoterapii. Rekomenduje go również magazyn „Charaktery”, Kwartalnik Psychiatraoraz Psychiatria i Psychoterapia”. Lektury tej autobiograficznej książki długo nie da się zapomnieć. Należy zaznaczyć, że książka otwiera cykl „Młody bóg z pętlą na szyi” poświęcony ukazaniu prawdziwego oblicza borderline. Po pozycję tę powinni sięgać wszyscy zainteresowani tematyką, ale przede wszystkim chorzy i ich rodziny.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk/

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to kolejna książka autorstwa Anki Mrówczyńskiej. Lektura pozwoli nam doświadczyć pewnego rodzaju rozszczepienia świadomości. Choć częściowo będziemy mogli zrozumieć, jak postrzega świat, w jaki sposób odczuwa I co myśli osoba z pogranicznym zaburzeniem osobowości. W tym zaburzeniu psychicznym emocje potrafią zmieniać się bez wyraźnego powodu. Tekst książki jest monologiem, który celowo został podzielony na 3 role. Wypowiadać będzie się Pani Pycholog jako zdrowa część osobowości Anki, Mrówczyńska, która będzie występować jako zagubiona w sidłach borderline pacjentka oraz Autorka, która będzie wyrażać swoją złość poprzez ironiczne komentarze. Dzięki lekturze książki weźmiemy udział w swego rodzaju autoterapii, dzięki której zajrzymy do „wnętrza” Anki Mrówczyńskiej. To jedyna książka, która pozwala zrozumieć, jak wygląda życie osoby z borderline. Możliwe, że niektóre objawy występujące w tym zaburzeniu rozpoznamy także u siebie.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii/

Top 5 książki psychologiczne, które warto przeczytać to również pozycje mówiące o trudnościach, z którymi mierzy się coraz więcej osób. Problemy emocjonalne, psychiczne, czy nerwicowe, stają się prawdziwą plagą.

Książka o depresji to „Życie pozapsychotropowe”. Dziennik ten spisany został przez Karola mierzącego się z chorobą afektywną dwubiegunową, pozwoli nam zrozumieć, czym tak naprawdę są myśli samobójcze i wyalienowanie. Termin depresja używany jest nazbyt często w stosunku do uczuć, które nie mają niczego wspólnego z tą chorobą. Znużenie, zniechęcenie, chwilowe załamanie, czy brak chęci do działania, najłatwiej jednak nazwać „deprechą”. Czy tak naprawdę posługując się tym hasłem, wiemy jednak, jak boli emocjonalne wypalenie, poczucie bycia innymi, przeświadczenie, że najlepiej byłoby przestać istnieć? Karol wie to bardzo dobrze. Po kilku nieudanych terapiach, próbie uśmierzenie swojego duchowego bólu używkami, posmakował już na zbyt dużo cierpienia. Doświadczył także nieudolnej „pomocy”. Bo najbliżsi chorego zbyt często próbują bawić się w lekarza i podpowiadać, że lepiej byłoby odstawić otumaniające leki. Za namową lekarza Karol zaczął pisać dziennik. Czytając go, będziemy mieli okazję przekonać się, jak funkcjonują szpitale psychiatryczne w Polsce oraz czym tak naprawdę jest depresja. Tajemnicą nie będzie dla nas także choroba afektywna dwubiegunowa, w której stan euforyczny szybko mija, by ponownie zamknąć chorego w druzgocące i przestrzeni depresji.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-pozapsychotropowe/

„Oddział Dzienny” to książka relacjonująca 12 tygodniowy pobyt autorki na Oddziale Dziennym w Poradni Zdrowia Psychicznego. Z tej formy pomocy powinny skorzystać wszyscy borykający się z najróżniejszymi problemami emocjonalnymi. Niestety nadal nazbyt wiele osób nieudolnie próbuje samodzielnie radzić sobie z narastającymi trudnościami, co wielokrotnie pogarsza ich stan psychiczny. Magdalena Bieniek postanowiła skorzystać z fachowej pomocy.  Musiała to zrobić, by odzyskać równowagę po traumie, jakiej doświadczyła pracując w korporacji.  Początkowa niechęć wobec terapii szybko ustąpiła. Każde kolejne zajęcie zaczęło wnosić do jej życia, coś zupełnie nowego. Grupa terapeutyczna składała się z dziewięciu różnych kobiet. Pomimo odmiennych przeżyć szybko znalazły wspólny język i zrozumiały czym jest nieszablonowa asertywność. Książka chronologicznie opisuje wszystkie zajęcia. Treść została wzbogacona zdjęciami oraz zapiskami uczestniczek terapii. Przekonamy się, że warto walczyć o swoje szczęście. Zrozumiemy także, jak ważne jest akceptacja siebie oraz odmienności innych.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/oddzial-dzienny/

Książka psychologiczna, którą warto przeczytać to również „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Ta pozycja pomoże każdemu radzić sobie z codziennymi trudnościami. Wielokrotnie myślimy nazbyt pesymistycznie. Przewidujemy swoje porażki, z góry zakładamy, że coś nam się nie uda, a nawet rezygnujemy z niektórych działań, zakładając, że nie warto. Najmniejsze kłopoty potrafią utwierdzać nas w przekonaniu, że w naszym życiu nie wydarzy się już nic dobrego. Myśląc w ten sposób, tkwimy w martwym punkcie. Nie musi jednak tak być. Książka zawiera zbiór praktycznych, skłaniających do racjonalnego myślenia porad, dzięki którym uporamy się z wszelkimi problemami. Pomogą nam w tym obrazowe przykłady i zaproponowane ćwiczenia.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/niemozliwe-zalatwiam-reki/

Wymienione powyżej pozycje to zaledwie pięć książek psychologicznych, które warto przeczytać. Każda z nich pozwoli nam zupełnie inaczej spojrzeć na swoje życie. Warto po nie sięgnąć, by zrozumieć, że nigdy nie warto tracić nadziei.

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

  1. Avatar
    Tomasz R sierpień 10, 2019

    Temat problemów psychologicznych dotyczy dużego grona osób. Depresje, problemy emocjonalne, różnego rodzaju zaburzenia istnieją i coraz częściej stanowią poważny problem wielu ludzi. Często osoby w depresji nie są odpowiednio zrozumiałe, spotykają się negatywnym odbiorem. Warto poznać czym jest depresja http://zaburzeniaemocjonalne.pl/co-to-jest-depresja/ – zrozumienie jest ważne. Książki stanowią doskonały sposób na zapoznanie się z tym problemem.

Leave reply

Only registered users can comment.