Lubimy czytać polecane książki

Wchodząc na stronę księgarni lub do sklepu stacjonarnego mamy przed sobą nieskończoną ilość propozycji literackich i tytułów, które możemy ze sobą dowolnie zestawiać. Wszelkie recenzje oraz opinie ułatwiają nam dokonanie wyboru, dlatego lubimy czytać polecane książki.

Jednym z często polecanych tytułów jest Gra, w której żyjemy, autorstwa Piotra Kelara.

Nikogo nie zdziwi fakt, że jest to książka, która przyciąga swoją pomysłowością i oryginalnością, ponieważ przedstawia ona wyjątkowo intrygujące przedstawienie naszego świata i nas, ludzi. Piotr Kelar prezentuje czytelnikom teorię, polegającą na założeniu, że życie to swoista symulacja komputerowa, a wszelkie niewyjaśnione kwestie i zdarzenia to błędy w grze. Pomysł autora staje się jeszcze ciekawszy, gdy weźmiemy pod uwagę, że nie jest on fizykiem, który stara się udowodnić słuszność tej teorii, a humanistą, który nakreśla sytuację i ją objaśnia. Książka „Gra , w której żyjemy” jest przeznaczona i polecana osobom, które nie boją się kreatywnego myślenia i poznawania teorii, które wychodzą poza ogólnie przyjęte fakty i standardy.

Pozostając w klimacie parapsychologi i paranauki, do często polecanych książek należą również Przekazy wszechświata.

Małgorzata Król jest autorką książki, która porusza zagadnienia duchowości i energii, której niestety często nam brakuje. Pozycja udowadnia, że każdy z nas jest istotą pragnącą poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, również te wykraczające poza granicę ludzkiego zrozumienia. Czy istnieje dusza? Czy na świecie mieszka ktoś poza człowiekiem? A finalnie, dokąd wszyscy zmierzamy? „Przekazy wszechświata”, to napisane przystępnym językiem wiadomości dla osób, które chcą więcej, które potrzebują odpowiedzi i chcą poszerzać swoją wiedzą w zakresie ludzkiej duchowości i zrozumienia życia. Autorka porusza również kwestię Wszechświata oraz innych bytów, które otaczają nas każdego dnia, i z które mogą wykazywać energetyczne właściwości.

Czwarty pokój Moniki B. Janowskiej to lekka i przyjemna powieść obyczajowa z elementami kryminału.

Opuszczając tematy duchowości i alternatywnych rzeczywistości przenosimy się w świat zagadek i bohaterów, z którymi możemy się utożsamiać. „Czwarty pokój” Moniki B. Janowskiej to lekka i przyjemna powieść obyczajowa z elementami kryminału, która każdemu przypadnie do gustu. Główna bohaterka, Dobrawa, nie należy do największych szczęściarzy, życie jej nigdy nie rozpieszczało, a problemy tylko się nawarstwiało. Pomimo wszystko, kobieta postanawia walczyć i przeprowadza się wraz z rodziną do nowego mieszkania, zupełnie nieświadoma tego, co ma się wydarzyć. Obyczajowa opowieść z elementami romansu przeradza się w lekki kryminał, kiedy lokatorem czwartego pokoju okazuje się duchem, który dodatkowo angażuje Dobrawę w rozwikłanie zagadki swojej śmierci. „Czwarty pokój” to książka, która jest polecana nie bez powodu. Lekkie pióro autorki, trafny żart i zwroty akcji tworzą książkę dla każdego.

Pod innym niebem to nie tylko historia walecznej kobiety.

Czytając książki, lubimy poznawać bohaterów, z którymi coś nas łączy. Może być to konkretna cecha charakteru, nastawienie, lub trudna sytuacja, którą należy rozwiązać. Kolejną z często polecanych książek jest „Pod innym niebem”, stworzone przez Ewę Lenarczyk a wykreowanej przez nią postaci Doroty nie da się nie lubić. Kobieta, która od zawsze musi walczyć o swoje, dostaje w spadku ogromny majątek, który znajduje się w innym kraju, na innym kontynencie. Dorota staje przed wyjątkowo trudnym wyborem, który zaważy nie tylko na jej życiu, ale również na życiu jej córki, Dominiki. Zostać w rodzinnym kraju i żyć skromnie, ale pewnie, czy jechać na drugą stronę ziemskiego globu w poszukiwaniu lepszej przyszłości? Książka „Pod innym niebem” to nie tylko historia walecznej kobiety, która bierze los w swoje ręce, ale również opowieść o walce i wielkiej miłości, za którą musi iść odpowiedzialność.

Ostatnią z polecanych książek jest Remedium, autorstwa Tomasza Kozłowskiego.

Obyczajowo-historyczna powieść, która przenosi czytelnika do czasów Młodej Polski i do mieszkania pewnego utalentowanego malarza. Modernistyczny artysta, Franciszek Okrumża postanawia stworzyć portret kobiety, która powraca do niego w snach. Jak się później dowiadujemy, sny nie są do końca, tylko wyobraźnią autora, a portretowana kobieta posiada jeden defekt, który Franciszek postara się naprawić. Odpowiedź na pytania, kim jest tajemnicza Aniela i z czym się zmaga, znajdziecie podczas poznawania tej niezwykle fascynującej i inspirującej historii.

Tradycyjna księgarnia

Zaproponowane, ciekawe książki należy potraktować jako podpowiedź, co czytać. Dzięki tym lekturom nuda i chandra nam nie zagrozi, bo rozbudzony zostanie czytelniczy apetyt.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubimy-czytac-polecane-ksiazki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *